Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nauczyciele będą pracować więcej?
strony: [ 1 ]
AnO30-11-2010 12:20:09   [#01]
Wirtualna Polska Drukuj Artykuł
 Wiadomość wydrukowana ze stron: biznes.wp.pl


Nauczyciele będą pracować więcej? 2010-11-30 (03:45)

Rząd chce zrzucić z siebie odpowiedzialność za nauczycielskie pensje. Odpowiadać będą za nie samorządy. To one mają decydować o wysokości zarobków oraz pensum, czyli obowiązkowej liczbie godzin, które musi przepracować nauczyciel - ustalił "Dziennik Gazeta Prawna".

Nauczyciele będą zarabiać mniej, a jeśli zechcą zachować dotychczasowe dochody, muszą pracować więcej. Według gazety, taki będzie efekt zmian w Karcie nauczyciela, jakie przygotowuje Ministerstwo Edukacji Narodowej. Dokument ma być gotowy wiosną, a wejdzie w życie najwcześniej w 2012 roku.

Nad nowelizacją Karty pracuje zespół ds. statusu zawodowego nauczycieli. "W tej sprawie planowane są spotkania zespołu z ministrami finansów i nauki" - mówi "DGP" rzecznik MEN Grzegorz Żurawski. Zmiany proponowane przez resort edukacji pójdą jeszcze dalej. Inaczej ma wyglądać sposób awansu nauczycieli. "Do likwidacji Karty nauczyciela i urynkowienia zawodu nauczycielskiego jeszcze trochę, ale demontaż się zaczął" - konstatuje na swoich łamach "Dziennik Gazeta Prawna".

  (PAP)

Copyright © 1995-2010

AnO30-11-2010 13:17:52   [#02]

Czy Karta Nauczyciela powinna zostać zlikwidowana?

  • Tak: 73,8%
  • Nie: 26,2%

 

 

 

AnO30-11-2010 13:43:12   [#03]
http://praca.gazetaprawna.pl/artykuly/468417,zmiany_w_karcie_nauczyciela_wolny_rynek_pracy_dla_nauczycieli.html
boreasz30-11-2010 16:18:21   [#04]
 http://www.men.gov.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1775%3Adziennik-gazeta-prawna-wprowadza-nauczycieli-w-bd&catid=29%3Apozostae-wydarzenia-edukacyjne&Itemid=53
dota c01-12-2010 20:59:48   [#05]
Przeczytałam sobie komentarz MEN do artykułu i nasunęło mi się pytanie w związku ze stwierdzeniem jednego ze znanych mi dyrektorów. Powiedział on bowiem, że nauczyciele w jego szkole nie dostali podwyżki w tym roku (ponieważ samorząd nie ma pieniędzy). Wydaje mi się to niemożliwe, ale to "nie mój sektor", więc wolę zapytać...
Marek Pleśniar01-12-2010 21:48:55   [#06]

no to trzeba zapytać tego dyrektora i w ogóle ich samorząd chyba?

w kraju się rożne rzeczy dzieją - jedne samorzady robią coś szybciej, inne wolniej

dota c01-12-2010 21:58:49   [#07]
Nie wiem, jaki jest udział środków centralnych i samorządowych w zasadniczym wynagrodzeniu nauczyciela. Myślałam, że jeśli zarządzona jest podwyżka, to pieniądze w całości przychodzą z centrali. Teraz zaczynam rozumieć, że źle myślałam i MEN wydaje rozporządzenie, a samorząd ponosi koszty podwyżki w całości.
Adaa01-12-2010 22:03:16   [#08]

o podwyżkach nauczycieli nie informuje sie z dnia na dzień

samorząd musi zatem zaplanowac budżet tak by mu na przewidywane podwyzki starczyło - jesli nie wyplacono podwyzek to znaczy, ze nie zaplanował i nie mógł wziąc kredytu na sfinansowanie tego

moze byc tak ( a bywało), ze podwyzki wrzesniowe sa wypłacane nauczycielom z nowego budżetu - jednak to sa chyba sporadyczne sytuacje

podejrzewam, że sytuacja wyglada tak : nauczyciele dostali podwyżki jednak nie wypłacono ich:-)

dota c01-12-2010 22:10:43   [#09]

O, teraz zaczynam rozumieć :) Już mi lepiej, bo najgorsze to takie uczucie jest, ze człowiek jakiś taki głupi się sam sobie wydaje ;-)

Dzięki :)

Adaa01-12-2010 22:16:42   [#10]

Dota - podstawowa zasada - myśl o sobie dobrze:-)

nawet jak Ci ktos powie, ze to głupie:-)

dota c01-12-2010 22:19:45   [#11]
:)))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]