Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wpisywanie ocen za I semestr
strony: [ 1 ]
Bysjan06-01-2004 22:32:37   [#01]
Mam wątpliwości co do wpisywania ocen za I semestr w arkuszu ocen. Czy naprawdę wpisujemy je tylko na koniec roku szkolnego ?
fredi06-01-2004 22:35:15   [#02]
tak
zgredek06-01-2004 23:11:41   [#03]
tak
hania07-01-2004 00:27:44   [#04]

aby nie było wątpliwości..:-)

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ

z dnia 24 stycznia 2000 r.

w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz odpłatności za wykonywanie tych czynności

(Dz. U. Nr 6, poz. 73 i Nr 107, poz. 1132, z 2002 r. Nr 48, poz. 446, Nr 70, poz. 648 i Nr 159, poz. 1320 oraz z 2003 r. Nr 61, poz. 537)

obowiązuje od dnia 31 stycznia 2000 r.

§ 21. 1. Arkusze ocen uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej, uczniów szkół ponadpodstawowych oraz uczniów szkół artystycznych, z zastrzeżeniem ust. 7, założone na drukach według dotychczasowych wzorów, prowadzone są do czasu zakończenia przez ucznia nauki w danej szkole na tych drukach, z zastrzeżeniem ust. 2-6.

2. W arkuszach ocen uczniów prowadzonych w szkołach dla młodzieży, z wyjątkiem szkół policealnych i pomaturalnych, wpisuje się wyłącznie wyniki klasyfikacji końcoworocznej. W rubrykach przeznaczonych na wpisanie ocen końcowych wpisuje się oceny końcoworoczne uzyskane w danym roku szkolnym, z zastrzeżeniem ust. 3. Rubryki przeznaczone na wpisanie ocen za I okres przekreśla się.

3. W arkuszach ocen uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej w kolejnych rubrykach przeznaczonych na wpisanie ocen rocznych wpisuje się nazwy zajęć edukacyjnych realizowanych w danej klasie, zgodnie ze szkolnym planem nauczania, a w następnych rubrykach przeznaczonych na wpisanie ocen końcowych wpisuje się oceny końcoworoczne uzyskane przez uczniów w wyniku klasyfikacji końcoworocznej w kolejnych latach szkolnych. Rubryki przeznaczone na wpisanie ocen za I okres przekreśla się.

a tak przy okazji... czy gdzieś funkcjonują "druki założone wg dotychczasowych wzorów" - jak mówi punkt 1 niniejszego paragrafu? Pytam z czystej ciekawości... chyba już reforma trwa tyle, że może wszyscy mają nowe.....

Ewa z Rz07-01-2004 00:33:15   [#05]

Tak

Patrz rozporządzenie o świadectwach:

http://prawo.vulcan.pl/przegdok.asp?qdatprz=07-01-2004&qplikid=483#P483A27

§ 21. 1. Arkusze ocen uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej, uczniów szkół ponadpodstawowych oraz uczniów szkół artystycznych, z zastrzeżeniem ust. 7, założone na drukach według dotychczasowych wzorów, prowadzone są do czasu zakończenia przez ucznia nauki w danej szkole na tych drukach, z zastrzeżeniem ust. 2-6.

2. W arkuszach ocen uczniów prowadzonych w szkołach dla młodzieży, z wyjątkiem szkół policealnych i pomaturalnych, wpisuje się wyłącznie wyniki klasyfikacji końcoworocznej. W rubrykach przeznaczonych na wpisanie ocen końcowych wpisuje się oceny końcoworoczne uzyskane w danym roku szkolnym, z zastrzeżeniem ust. 3. Rubryki przeznaczone na wpisanie ocen za I okres przekreśla się.

3. W arkuszach ocen uczniów klas IV-VI szkoły podstawowej w kolejnych rubrykach przeznaczonych na wpisanie ocen rocznych wpisuje się nazwy zajęć edukacyjnych realizowanych w danej klasie, zgodnie ze szkolnym planem nauczania, a w następnych rubrykach przeznaczonych na wpisanie ocen końcowych wpisuje się oceny końcoworoczne uzyskane przez uczniów w wyniku klasyfikacji końcoworocznej w kolejnych latach szkolnych. Rubryki przeznaczone na wpisanie ocen za I okres przekreśla się.

beera07-01-2004 08:47:29   [#06]

Haniu

te druki są już na wybiegu, ale chyba szósta klasa ma je jeszcze
TereKlo08-01-2004 08:02:42   [#07]
A u nas dokumentacja wewnętrzna szkoły (uchwałaa RP) każe wpisywać za I semestr i wpisujemy  :)
Tadek08-01-2004 08:32:02   [#08]

co nadrzedne

czy uchwała rp ponad rozporządzeniem?
beera08-01-2004 09:04:23   [#09]

oczywiście, że nie

Uchwała u terkli nie jest zgodna z aktami wyższego rzędu- moim zdaniem jest nieprawidlowa
TereKlo08-01-2004 10:17:48   [#10]
Ja tylko nauczyciel... nie dyrektor..... i w tej szkole dopiero od dwóch lat.... buntowałam się, ale.... ja tylko nauczyciel......
beera08-01-2004 10:25:52   [#11]

no ale...

U Ciebie  to nie znaczy Ty;-)))

I co to znaczy TYLKO nauczyciel?

;-))

TereKlo08-01-2004 19:41:39   [#12]
Ano znaczy to, że ryby zawsze a nauczyciele czasem głosu nie mają. Szczególnie jak się przyszło z nowoczesnej, prężnej placówki z osiągnięciami (w tym niemało mojej zasługi dzięki zaangażowaniu) do takiej hmmmm jak to kiedyś się mówiło? "Urawniłowka musi być, kazdemu po sprawiedliwości". Tak po prostu gładki beton...
Marek Pleśniar08-01-2004 20:11:20   [#13]

gładki to miło;-)

ale o rozgadaniu i posiadaniu głosu przez nli to ja mam inne zdanie;-))))

Bysjan08-01-2004 21:38:10   [#14]
Wielkie dzięki, wątpliwości moje zostały rozwiane.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]