Forum OSKKO - wątek

TEMAT: arkusz obliczenia subwencji
strony: [ 1 ]
emeryt06-01-2004 15:38:21   [#01]

Witam forumowiczów! Urlop się skończył - czas powrócić do rzeczywistości. Zgodnie z zapowiedzią ukończyłem roboczo arkusz kalkulacyjny do przeliczenia subwencji dla szkół wg. nowego rozporządzenia.

Jednak zanim dokończę dzieła, żeby nikt nie miał kłopotów z obsługą chciałbym, aby został przetestowany przez dyrektorów - szczególnie szkół ponadgimnazjalnych, ponadpodstawowych - a w szczególności z bursami i internatami (nie prowadzimy takich szkół, a starałem się maksymalnie uprościć arkusz).

Zainteresowanych proszę o meila z nazwą szkoły na twardogora@um.pl - prześlę zwrotnie plik excela do wypełnienia danymi szkoły. Po wypełnieniu proszę o odesłanie zwrotne z ewentualnymi uwagami o trudnościach, zauważonych niedogodnościach, propozycjami usprawnień.

Plik prześlę pierwszym 10, którzy meilem prześlą zainteresowanie testem.

Uwaga - po otwarciu pliku z arkuszem należy po komunikacie włączyć makra. Wirusów się nie obawiać.Brak.Plik zawiera 2 arkusze - wyliczenia i instrukcja.

Marek Pleśniar06-01-2004 19:23:51   [#02]
a poza tą 10tką dasz biuru osko? :-)
emeryt07-01-2004 07:38:33   [#03]

wysłałem....

poza 10-ką.
Marek Pleśniar07-01-2004 08:18:11   [#04]

mam:-)

dzięki!

emeryt07-01-2004 09:00:48   [#05]

no i 10 poszło.....

Na razie nie rozsyłam więcej. Po konsultacjach, sprawdzeniu, uzupełnieniu o opis wag i doborze jakiegoś łdnego interfejsu umieszczę w plikach wymiany o czym powiadomię postem.
Ewa z Szydłowca08-01-2004 12:26:13   [#06]
Indywidualnie już podziękowałam. Ale i tutaj, na forum, należą Ci się ogromne i jeszcze większe podziękowania. Z pozdrowieniami - Ewa.
emeryt08-01-2004 14:05:37   [#07]

nie dziękować...

To ja dziękuję za uwagi i konsultacje - szczególnie dla Ewy z Szydłowca i JaAn -a.

Tylko jeszcze raz proszę - zapiszcie sobie na twardziela po wypełnieniu i wyślijcie do mnie wypełniony arkusz.

Pozdrawiam.

emeryt09-01-2004 14:43:18   [#08]

uwaga na błędne naliczenia

W niektórych rozesłanych plikach arkusza do obliczenia subwencji nie wykasowałem w wadze P28 liczby 646. dotyczy ona wyłącznie mojego gimnazjum i nie może mieć zastosowania w innych szkolach. Jest ona w niebieskim polu, więc spokojnie ją można wykasować i wpisać w to miejsce ilość uczniów w szkole, której waga dotyczy lub 0 jeżeli waga szkoły nie dotyczy. W niektórych nadesłanych do mnie zwrotnie arkuszy tej liczby wypełniający nie wykasowali, chociaż nie dotyczy ona tej szkoły która wypełniała arkusz, i w tym przypadku obliczona subwencja jest błędna.

Przypominam - pola niebieskie wypełnia szkoła. przed wypełnieniem wszędzie w tych polach winna być wartość zerowa. W polach z algorytmem pokażą się błędne komunikaty (ukryję je w wersji ostatecznej).Po wypełnieniu te błędne komunikaty znikają, a pola zapełniają się wyliczeniami zgodnie z algorytmem.

Wysłałem też meilem informacje w tej sprawie wszystkim, którzy otrzymali plik.

Pozdrawiam ZdzisławF.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]