Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Godziny pracy księgowej
strony: [ 1 ]
udanka05-01-2004 22:05:16   [#01]
Czy są jakieś przepisy regulujące czas pracy księgowej w szkole. Chodzi mi o to, czy może mieć ruchomy czas pracy.
Gaba06-01-2004 05:12:16   [#02]

Polecam gorąco kodkes pracy - jest sporo o planach pracy

kodeks pracy - jestem na świeżo, możesz jej ustawić harmonogram miesięczny.

np. w poniedziałek, wtorek na rano, potem inaczej, a dzień przed wypłatą zawsze np. na 10.00 - do godz. - tu Twoja autonomiczna decyzja.

 

Zmiany harnonogramu za zgodą pracownika w każdym momencie są możliwe, bez zgody (z wyjątkiem innej liczby godzin w tygodniu) po powiadomieniu chyba dwa tygodnie przed.

 

Możesz jej dac nawet dzień wolny i inną liczbę godzin w tygodniu, jeżeli to jej odpowiada (tzn. ta inna liczba niż 8 godzin na dzień) - a przede wszytskim Tobie jako pracodawccy.

Dan6717-10-2007 18:26:34   [#03]
jestem od września dyrektorem, mam problem z księgową, która twierdzi, że ma nienormowany czas pracy i może przychodzić na 8.00 zamiast na 7.30, albo wychodzic wcześniej, a wzorując sie na niej robi to samo samodzielny referent. Księgowa twierdzi, że przychodzi czas kiedy musi siedzieć po godzinach? Czy ma chociaż trochę racji? podpowiedzcie co robić?
dyrlo17-10-2007 18:39:09   [#04]

Nie ma racji, godziny pracy księgowej określa Wasz Regulamin pracy. 8 godzin dziennie - jeśli to cały etet.

Jeśli jest taki czas, że musi siedzieć dłużej to tylko w uzgodnieniu z Tobą i Ty jako dyrektor oddasz Jej ten czas lub zapłacisz za nadgodziny.

ewa bergtraum17-10-2007 18:59:08   [#05]

Kodeks pracy

Wszedł w życie z dniem 1 stycznia 2004 r.
Art. 151.04.
§ 1. Pracownicy zarządzający w imieniu pracodawcy zakładem pracy i kierownicy wyodrębnionych komórek organizacyjnych wykonują, w razie konieczności, pracę poza normalnymi godzinami pracy bez prawa do wynagrodzenia oraz dodatku z tytułu pracy w godzinach nadliczbowych, z zastrzeżeniem § 2.
§ 2.
Kierownikom wyodrębnionych komórek organizacyjnych za pracę w godzinach nadliczbowych przypadających w niedzielę i święto przysługuje prawo do wynagrodzenia oraz dodatku z tytułu pracy w godzinach nadliczbowych w wysokości określonej w art. 151.01. § 1, jeżeli w zamian za pracę w takim dniu nie otrzymali innego dnia wolnego od pracy.


Główna księgowa zajmuje stanowisko kierownicze, czyli jest "kierownikiem wyodrębnionej komórki organizacyjnej" tj. księgowości, więc nie należy się jej wynagrodzenie za pracę w godzinach nadliczbowych. Podobnie dyrektorowi.
dyrlo17-10-2007 19:11:28   [#06]
O! ale ja z księgową dobrze żyję i jak Ona potrzebuje wyjść wcześniej bo coś tam to się zgadzam.  Ale na palcach bym policzyła ile tego było.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]