Forum OSKKO - wątek

TEMAT: kwalifikacje - szkoła średnia
strony: [ 1 ]
annah03-01-2004 23:04:00   [#01]

Mam nauczyciela matematyki po studiach magisterskich, który na tychże miał jeszcze przez 3 lata drugi fakultet: informatykę. Ma dokument, w którym zdobywa kwalifikacje do uczenia informatyki we wszystkich typach szkół, wydany jakieś 10 lat temu przez Ministra.

I co teraz: może uczyć informatyki w szkole średniej czy nie?

Zaglądałam do tego rozporządzenia i nie ma tam ani słowa o tym. 

ROZPORZĄDZENIE

MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU1)

z dnia 10 września 2002 r.

w sprawie szczegółowych kwalifikacji wymaganych od nauczycieli oraz określenia szkół i wypadków, w których można zatrudnić nauczycieli niemających wyższego wykształcenia lub ukończonego zakładu kształcenia nauczycieli.

A mgr po wt i z licencjatem z fizyki? może uczyć wt, a fizyki już nie? (tak wygląda z rozporządzenia), a mgr filologii rosyjskiej z drugim fakultetem filologia germańska?

Jeśli mój matematyk nie może uczyć informatyki to co ma teraz zrobić, żeby mógł? jest jednym z najlepszych informatyków w szkole

Lodzia04-01-2004 00:33:58   [#02]

gdyby to ode mnie zależało....

Gdyby to ode mnie zależało,jakiego przedmiotu ma uczyć (matematyki czy informatyki) ten nauczyciel w mojej szkole, to matematyki owszem, ale z informatyką to dałabym spokój.Wprawdzie ma on dwa kierunki ukończone, ale wydaje mi się,że wiadomości z informatyki musiałby odświeżyć chociażby na jakimś kursie infomatycznym organizowanym np. przez WOM.Pewnie niepopularne to co powiedziałam,ale byłoby z korzyścią dla uczniów.
Ewa z Rz04-01-2004 02:01:56   [#03]

uważam, że ma te kwalifikacje

Na dokumencie ministerialnym chyba nie jest napisane, że obowiązuje on tylko przez jakiś czas... I żaden akt prawny nie mówi o utracie ważności takich dokumentów - zatem jest on ważny i facet kwalifikacje ma...

A jeśli KO to kwestionuje, to niech uzasadni na jakiej podstawie - ja takiej nie widzę...

A w przytoczonym przez siebie rozporządzeniu przeczytaj §20 i spokojnie przydziel mu ta informatykę.

Mariola04-01-2004 09:23:53   [#04]
a czy naczyciel, który ma ukończoną filologię rosyjską i licencjat z j. angielskiego, ma uprawnienia do nauczania j. angielskiego w szkole ponadgimnazjalnej?
Gaba04-01-2004 09:52:17   [#05]
tak, Majka, przeczytaj rozp. o kwalifikacjach - licencjaty z językó dają kwalifikacje do pracy w każdego typu szkole!!!
Gaba04-01-2004 09:56:06   [#06]

annah!

jest słowo o tym, kto zdobył kwalifikacje na mocy uprzednio działających przepisów - kwalifkacje ten je ma,

np. ja miałam inne wielkości godzin z pedagogiki, metodyki - i co teraz nie mam już kwalifikacji, bo nie miałam ćw. w wymiarze 150 godzin, a jedynie 120... - np. sa nauczyciele, którzy mają skończoną rekreację z uprawnieniami do wf (było tak jakoś krótko na AWF - początke lat 80.) - oni mają dalej uprawnienia.

mam koleżanki, które miały jedynie 60 godzin metodyki w latach 60. na filologii polskiej i... mają delej uprawnienia. Głowa do góry, nie jest tak źle.

 

Nie mają jedynie po SN i to do czasu.

 

Przeczytaj to rozpozrądzenie

annah04-01-2004 10:10:51   [#07]

wiecie, on uczy tej informatyki i ma tego pół etatu, a pół etatu matematyki

ale KO wzięło jego dokumenty do oglądnięcia - czekamy więc na odpowiedź

z drugiej strony - na studiach podyplomowych z informatyki jest teraz dużo takich nauczycieli jak on, bo powiedziano im, że powinni zrobić je dla swojego spokoju

czy po 2006 też będzie mógł uczyć informatyki?

gaba, Ty mówisz o studiach i liczbie godzin na nich, a to inna para kaloszy odwołująca się do autonomii każdej uczelni i to są ukończone studia, a po nich tytuł mgr

a on ma mgr matematyki i fakultet z informatyki

Gaba04-01-2004 10:47:21   [#08]

a to co innego!

Rzeczywiście w naszym Instytucie przeliczamy teraz godziny metodyki, zwłaszcza ćwiczeń praktycznych w szkole ma ich być tyle a tyle procentowo, jest to nieraz bardzo trudny wymóg do spełnienia.

Z fakultetem obawiama się, że nic nie wskóracie. ;(

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]