Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Indeksy w szkole dla dorosłych
strony: [ 1 ]
zgredek31-12-2003 00:09:51   [#01]
Pomóżcie proszę, bo nie mogę nic znaleźć!

Szkoła dla dorosłych na podbudowie szkoły zasadniczej - jeśli nie wprowadzę indeksów (czy tak mogę?) to co wydawać po każdym semestrze?

Świadectw nie (bo takich nie ma) - czy mogą (muszą) to być zaświadczenia?

Pomocy - proszę!
Ewa z Rz31-12-2003 04:36:53   [#02]

rzeczywiście ciężko to zrozumieć...

Rozporządzenie MENiS z dnia 19 lutego 2002 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji (Dz. U. Nr 23, poz. 225 oraz z 2003 r. Nr 107, poz. 1003) pozwala na "niemanie" indeksów - wręcz mówi o tym, że taki stan jest w wypadku szkoły stacjonarnej "normą", dopuszcza jednak stosowanie tychże:

§ 14. 1. Szkoła dla dorosłych kształcąca w formie zaocznej wydaje słuchaczom indeksy. Dopuszcza się możliwość wydawania indeksów słuchaczom szkoły dla dorosłych kształcącej w formie stacjonarnej, a także uczniom szkoły policealnej i pomaturalnej dla młodzieży.
2. Indeks jest dokumentem potwierdzającym uzyskane oceny i złożenie egzaminów. Wzór indeksu określają odrębne przepisy.

Ale te odrębne przepisy to:Rozporządzenie MEN z dnia 24 stycznia 2000 r. w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz odpłatności za wykonywanie tych czynności (Dz. U. Nr 6, poz. 73 z późn. zm.), które zmusza do stosowania indeksów w §3, ale pozwala od tego odstapic w §15 - nie rozumiem tego

§ 3. 1. Po ukończeniu nauki w danej klasie, z wyjątkiem klasy programowo najwyższej, uczeń szkoły dla młodzieży, z zastrzeżeniem ust. 3, zależnie od wyników klasyfikacji końcoworocznej, otrzymuje świadectwo szkolne promocyjne potwierdzające uzyskanie lub nieuzyskanie promocji do klasy programowo wyższej.
2. (skreślony).
3. Po ukończeniu nauki w danym semestrze, z wyjątkiem semestru programowo najwyższego, uczeń szkoły policealnej i pomaturalnej dla młodzieży oraz uczeń szkoły dla dorosłych, zależnie od wyników klasyfikacji semestralnej, otrzymuje wpis do indeksu potwierdzający uzyskanie lub nieuzyskanie promocji na semestr programowo wyższy.

§ 15. Szkoła dla dorosłych oraz szkoła policealna i pomaturalna dla młodzieży, w tym policealna i pomaturalna szkoła artystyczna, wydaje uczniom indeksy, jeżeli stanowią tak odrębne przepisy.

Gdzie te odrębne przepisy, to cytowane na wstępie rozporządzenie...

Zatem zupełny galimatias...

Zgredek, wprowadź te indeksy - będziesz miała spokój - to na pewno możesz zrobić... (a może nawet musisz?...)

zgredek31-12-2003 13:04:32   [#03]
Ewa dziękuję bardzo.

Te wątpliwości to zaczęłam mieć teraz, bo ja indeksów nie wprowadziłam w tym roku szkolnym. Słuchacze klas drugich i trzecich takowe posiadają. I niestety mamy z nimi wiele problemów.

I oczywiście pieniądze - nie mam za co kupić 120 indeksów.

Ewa jeszcze raz dziękuję.
fredi31-12-2003 16:12:54   [#04]

miałem podobny problem.

Wprowadziłem indeksy i mam spokój.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]