Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Poświąteczny przegląd prasy
strony: [ 1 ][ 2 ]
RomanG30-12-2003 14:03:48   [#51]
Ja bym nie demonizował tego "przerabiania".

Jest jeszcze coś takiego jak uzus.

Jeszcze do niedawna za jednoznacznie niepoprawne uznawano używanie słowa "pasjonat" na określenie człowieka mającego jakąś pasję. I co? Teraz to znaczenie pierwotne odchodzi powoli do lamusa.
grażka30-12-2003 15:34:02   [#52]

Dostałąm własnie subskrybcję Kiosku Onetowego, wklejam, choć jeszcze nie przeczytałam:

http://kiosk.onet.pl/art.asp?DB=162&ITEM=1145309

Gaba30-12-2003 15:50:12   [#53]

Małgoś, oj moja ty Małgoś

tak, wiele jest hipokryzji, pruderyjności w rolach społecznych - pieniądze także należą do takich obszarów (np. jestem biedny, bo byłem uczciwy, lub za uczciwy... a tyle mogłem).

szastanie pieniędzmi społecznymi, nadużycie, brak odpowiedzialności za te dobra, niepomnażanie dóbr materialnych - fałszywe odczytanie słów Biblii (gdzie jakoby Jezus powiedział, że mamy być biedni - on powiedział, że błogosławieni są biedni - my nie wiemy jedynie, co to znaczy "błogosławiony", albo aż nie wiemy!). W Biblii jest wprost rzeczone, że trzeba pomnażać talenty, choć należy służyć Bogu nie mamonie.

wg mnie - jeżeli mogłeś a nie zarobiłeś i jesteś biedny (i okropnie nadajesz) toś jest kiep!

- jak to pieniądze nie dają szczęścia - dają, tak jak mądre zarabianie, pracowanie, wydawanie, dzielenie się, umiesz zarobić - zarób, dużo zarób i... pozwól zarobić innym, pomóż choć tak tym mniejszym.

to tysiące zagwozdek naszej polskiej mentalności

Majka30-12-2003 15:59:13   [#54]

o to to...

(...)Harcerski model dorastania do zaradności i życia w służbie dla wspólnoty przeszedł do historii. Zastąpiło go traktowanie młodzieży jak... dzieci, odsuwanie ich od wszelkich obowiązków (poza nauką), mnożenie zabawek.

W efekcie osiągnęliśmy stan, który Kuba Sienkiewicz ujął kiedyś zgrabną przyśpiewką o dzieciach, co "wesoło wybiegły ze szkoły, zapaliły papierosy, wyciągnęły flaszki, chodnik zapluły, ludzi przepędziły...".

Nastolatki epoki medialnej szybko zorientowały się "co jest grane" i oczekują dziś specjalnych praw. Stawiają warunki, kapryszą. W badaniach socjologicznych domagają się przede wszystkim "zapewnienia im atrakcyjniejszej oferty spędzania czasu wolnego". Bo jak nie, to będą niegrzeczne. I dadzą nam czadu. (...)

I to właśnie dziwiące mnie nastolatki, które nie boją się reakcji nauczycieli, rodziców - w ogóle dorosłych. Jak w którymś z cytowanych niżej artykułów: co mi mama czy pani może zrobić, jak wrócę pijany?

I z tym pokoleniem musimy się nauczyć pracować - całkiem od nowa i nowymi metodami. Żebym ja jeszcze wiedziała, co (prócz dobrego słowa) jest skuteczne....

grażka30-12-2003 16:07:18   [#55]
a na 1 TV właśnie program o Toruniu...
grażka30-12-2003 16:09:40   [#56]
błeeeeee - takie w stylu MTV właśnie...
Małgoś30-12-2003 16:11:20   [#57]

Grażka

czyżby?

mamy chyba zupełnie inne telewizory... ;-)

grażka30-12-2003 16:31:01   [#58]
wiesz co - możliwe, że się pospieszyłam, ale zerknęłam, pisałam i  nagle jakiś kalafior? I jeszcze jakiś prezenter na tle zdjęć z Torunia... Możliwe, że nie zrozumiałam o co z tym warzywkiem chodzi...
Małgoś30-12-2003 16:33:55   [#59]
:-)))) fakt, kalafior miałam ten sam
grażka30-12-2003 16:37:13   [#60]
No i włączyłam na sam koniec - może wcześniej ciekawiej było. A na piłce nożnej się nie znam.
grażka30-12-2003 23:44:11   [#61]

No to do początkowych problemów:

http://sciaga.nauka.pl/index.php/id=index/dept=54/cath=378/news=976/view=1

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=427&w=9913464

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]