Forum OSKKO - wątek

TEMAT: arkusz organizacyjny raz jeszcze............
strony: [ 1 ]
Anula16-05-2010 13:05:38   [#01]

Arkusz zaniosłam 30 kwietnia do OP. 6 maja nauczycielka przyniosła mi zaświadczenie lekarskie, że jest w piątym tygodniu ciąży. Akurat ta pani była przewidziana do zwolnienia. Nie mam dla niej ani jednej godziny......... Co mam teraz zrobić? Zmienić arkusz? (termin składania już minął) Zrobić aneks nr 1 do arkusza organizacyjnego???? Naprawdę nie wiem. W OP powiedzieli, że muszą pomyśleć, a czas biegnie.......

Wobec powyższego muszę dwóm osobom ograniczyć zatrudnienie :(:(:( Jak z tego wybrnąc?

izael16-05-2010 17:06:37   [#02]

http://gazetapraca.pl/gazetapraca/1,73343,2826241.htm

http://www.pip.gov.pl/html/pl/html/03030008.htm

Tak myślę, że arkusz musisz zmienić. To jest tylko projekt, a ty wywiązałaś się z terminów, ale teraz pojawiły się nowe okolicznośći, które należy wziąć pod uwagę.

Jeśli nie zachodzą przesłanki opisane w tych artykułach, to stosunek pracy kobiety w ciąży podlega szczególnej ochronie.Za podjęcie decyzji jest odpowiedzialny pracodawca, czyli ty, a nie OP.

Dasz radę:)

Anula16-05-2010 18:47:02   [#03]
Izunia, to że nie wolno zwolnić takiej kobiety z pracy, to wiem. Ale Twój i mój jednocześnie OP nie wiem jak mam to zrobić............:):):) i w tym problem
rzewa16-05-2010 19:56:30   [#04]

napisz aneks do projektu i zanieś go do OP

a także niezwłocznie podejmij odpowiednie kroki w kierunku niezbędnych zmian kadrowych - takich jakie Ci z tego aneksu wyjdą

możesz też porozmawiać w OP i może będzie możliwe rozwiązanie kompromisowe (jeśli zdecydowanie chcesz się rozstać z tą n-lka, która jest w ciąży) - uzgodnij z op zwiększenie okresowe godzin takie by nikogo nie zwalniać, pamiętając, że ta n-lka będzie pewnie w pracy jakieś 2 m-ce po wakacjach (albo i nie), potem urlop macierzyński, a potem, jeśli wróci, to tylko na końcówkę roku. Tak więc te dodatkowe godziny potrzebne będą przez jakieś max 4 m-ce, ale będziesz mogła za rok rozstać się z tym n-lem, z którym chcesz się rozstać, a nie teraz z takim, z którym musisz z uwagi na zaistniałą sytuację.

Jeśli OP zgodzi się na to rozwiązanie zrobisz aneks uwzględniający tą n-lkę na pełnym etacie, wiedząc że w listopadzie będziesz wszystko zmieniać zmniejszając liczbę godzin do stanu obecnego.

ulabbr17-05-2010 15:23:22   [#05]

Proszę przypomnijcie, do którego OP ma oddać arkusze, i przede wszystkim gdzie to jest zapisane.

rzewa17-05-2010 20:17:28   [#06]

30 maja

w ramowym statucie

ulabbr17-05-2010 21:28:07   [#07]

czyli jak oddadzą mi 30 maja i nie zatwierdzą go, to mam tylko jeden dzień na wypowiedzenia :( ?? a już miałam nadzieję że się mylę z terminami (i jest do 15 maja) :)

Dziękuję rzewa 

Bodzio17-05-2010 22:05:01   [#08]
Chciałem przypomnieć,że do 30 kwietnia dyrektor przygotowuje arkusz organizacji szkoły na przyszły rok szkolny, a nie projekt  arkusza organizacji (takiego pojęcia już nie ma).
izael18-05-2010 09:29:42   [#09]
człowiek całe życie się uczy:)
AnJa18-05-2010 09:33:45   [#10]

a to coś zmienia? bo wydaje sie, ze tak- np. w kwestii opiniowania

ale nie mam czasu na dociekanie co

Bazia18-05-2010 10:06:42   [#11]
Ulabbr, jak Ci nie zatwierdzą do 30, to dopiero będziesz mieć kłopot. Jeden dzień na nowy arkusz i zatwierdzenie? Kiedy dasz wypowiedzenia?
Lucy18-05-2010 10:13:14   [#12]

A może wystarczy po prostu porozmawiać/uświadomić swoje OP? Spokojna, rzeczowa rozmowa z konkretnymi argumentami wiele może....:-)

PS. "Moje" dyrki mają już z powrotem swoje zatwierdzone arkusze:-)

ulabbr18-05-2010 11:29:08   [#13]
Dlatego też zadałam powyższe pytanie, ponieważ stwierdzono w OP ze mają czas do 30 maja na zwrot. Już z nimi rozmawiałam :) i uświadomiłam o co mi chodzi :) . W tym tygodniu mają mi oddać :)
ametyst197318-05-2010 12:31:18   [#14]

Chciałem przypomnieć,że do 30 kwietnia dyrektor przygotowuje arkusz organizacji szkoły na przyszły rok szkolny, a nie projekt  arkusza organizacji (takiego pojęcia już nie ma).

Bodzio, gdzie jest ta zmiana, że nie ma juz terminu projekt, dopiero co dostałem informacje z OP ze dyrektor przedstawia "projekt arkusza" a nie arkusz!

Jacek18-05-2010 12:45:39   [#15]

Rozporządzenie o ramowych statutach

§ 12. 1. Szczegółową organizację nauczania, wychowania i opieki w danym roku szkolnym określa arkusz organizacji gimnazjum opracowany przez dyrektora gimnazjum, z uwzględnieniem szkolnego planu nauczania, o którym mowa w przepisach w sprawie ramowych planów nauczania - do dnia 30 kwietnia każdego roku. Arkusz organizacji gimnazjum zatwierdza organ prowadzący gimnazjum do dnia 30 maja danego roku.

sylwia18-05-2010 12:55:36   [#16]

Wyjęte z pewnego opracowania, którego reklamy nie umieszczam bo i tak wytną

"Projekt organizacji szkoły (placówki).

Opracowanie jest szerszym komentarzem przepisów niezbędnych do przygotowania podstawowego dokumentu opisującego organizację zajęć w szkole (placówce), jakim jest projekt (arkusz) organizacji szkoły (placówki).

Zasadniczą kwestią wyjaśnioną szczegółowo w komentarzu jest prawidłowe przygotowanie projektu organizacji szkoły, jego zatwierdzenie i wykorzystanie zawartych w nim informacji do planowania i organizacji pracy.

Wstęp

Ilekroć będzie w komentarzu mowa o szkole należy przez to rozumieć szkoły i placówki, których organizacja opisana jest za pomocą (arkusza) projektu organizacji.

Arkusz organizacji szkoły (placówki), to podstawowy dokument, będący zbiorem informacji niezbędnych do organizacji zajęć, zatrudnienia nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi, w tym: podstawowe dane pozwalające na planowanie budżetu szkoły w tym zakresie.

Arkusz organizacji szkoły lub placówki jest dokumentem opracowanym przez dyrektora szkoły i zatwierdzanym przez organ prowadzący. Określa on szczegółową organizację nauczania, wychowania i opieki w szkole w danym roku szkolnym, a w szczególności liczbę i rozkład godzin zajęć dla poszczególnych oddziałów oraz ich podział między nauczycieli danej szkoły Obowiązek sporządzania arkusza organizacji szkoły wynika dopiero z załączników do rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 21 maja 2001 r. w sprawie ramowego statutu publicznego przedszkola oraz publicznych szkół (Dz. U. z 2001 r. Nr 61, poz. 624 ze. zm.)."

ametyst197318-05-2010 13:05:24   [#17]

No widzicie poskutkowało w OP, że OSKKO na racje.

Dzięki

beera18-05-2010 16:27:06   [#18]
zorro - zamieść, bo opracowanie jest dość szalone w kwesti arkusza (ktory niby jest projektem, ale byc może nie;)) i będziemy się go wystrzegać, więc to nie będzie reklama;)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]