Forum OSKKO - wątek

TEMAT: indywidualne jako nadgodziny
strony: [ 1 ]
violka09-12-2003 18:01:53   [#01]

nauczycielka ma indywidualne (7 godz) poza etatem - problem z płaceniem za czas kiedy dziecko jest chore

czy płacić jak za indywidualne za pierwszy tydzień choroby, potem nie

czy też tylko za efektywnie przepracowane godziny

są ty przecież stałe godziny ?

podpowiedzcie

Elusia09-12-2003 18:23:32   [#02]
Wszystko zależy od regulaminu. U nas jest zapisane, że "nie przepadają", gdy chore jest dziecko
Nula09-12-2003 18:43:43   [#03]

violka

a czy nie jest tak - dziecko chore, ale nauczyciel gotowy do pracy... powinien miec zaplacone, uwazam.

Pozdrawiam

Basik09-12-2003 18:48:05   [#04]
Uzupełnianie etatu indywidualnym u nas zakazane własnie ze wzgledu na mozliwośc dłuższej nieobecności dziecka. lekcji nie ma - kasa idzie.
violka09-12-2003 20:47:15   [#05]

dzięki

tak myślałam :(
gajga09-12-2003 21:21:05   [#06]

u mnie uzupełnia

nauczyciel ma 10 godz w szkole i uzupełnia 8 godzinami indywidualnymi, ale gdy uczeń jest chory, godziny indywidualne sa spisywane do wykorzystania na doraźne zastępstwa (wtedy bezpłatne).
Jolanta Szuchta09-12-2003 21:23:06   [#07]

A u mnie ,nie wiem czy zgodnie z prawem ,ale na pewno z korzyścią dla dziecka/bo godzin i tak zdecydowanie za mało/nauczyciele odrabiaja w przypadku gdy dziecko np.dluzej choruje.Godzą sie z tym i chwala im za to.

A jezeli jestesmy juz przy indywidualnym, to jak to jest u Was w szkołach?Rozporzadzenie określa liczbe godzin od-do.U mnie nigdy nie daja/organ/ gornej granicy tylko w środku,np klasa 5-ta 9 godzin.

I jak tu zrobić przydzial tych godzin?Podaję taki jaki ostatnio zrobiłam

j.polski-2

matematyka-2

historia-1

przyroda-1

technika,plastyka-1czyli0,5na przedmiot

muzyka,informatyka j.w.

język obcy-1     i jak takie dziecko ma sie nauczyć?jest sprawne umyslowo,kłopoty zdrowotne.......

Maryśka209-12-2003 21:29:44   [#08]
Jak dałaś wszystkie przedmioty, to jest w porządku wobec nadzoru, tylko wobec dziecka nijak sie to ma do rozwijania jego uzdolnień. Ale takie życie :-(
beera10-12-2003 08:37:11   [#09]

płacenie za indywidualne

Moim zdaniem to jest tak:

4. Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe przydzielone w planie organizacyjnym nie przysługuje za dni, w których nauczyciel nie realizuje zajęć z powodu przerw przewidzianych przepisami o organizacji roku szkolnego, rozpoczynania lub kończenia zajęć w środku tygodnia oraz za dni usprawiedliwionej nieobecności w pracy.

W związku z tym, że godziny n.ind. n-lka ma przydzielone w planie organizacyjnym, neleży jej się za to wypłata. Nic tu nie ma do rzeczy żaden regulamin- jesli jest w tej kwestii jakas dezyzja, to nie jest zgodna z przepisami.

Jeśli choroba dziecka jest dłuższa, wystarczy zmienić na jej czas przydział czynności- wtedy rzeczywiscie nie będziemy musieli płacić, bo nie będzie za co;-) bo n-l nie będzie miał tych godzin w przydziale czynności- po prostu.

DJeśli zaś n.ind. jest w etacie ( u nas także nie robimy takich rzeczy, jak u Basik) płacić musisz, bo nie możesz wypowiedzieć warunków w trakcie roku szkolnego.

beera10-12-2003 09:48:51   [#10]

wkleiłam

szkoły prowadzone przez administrajcję rządową;

Poprawka:

 Organ prowadzący szkołę będący jednostką samorządu terytorialnego określa dla nauczycieli poszczególnych stopni awansu zawodowego, w drodze regulaminu:
1) wysokość stawek dodatków, o których mowa w ust. 1 pkt 2, oraz szczegółowe warunki przyznawania tych dodatków, z zastrzeżeniem art. 33 i 34,
2) szczegółowy sposób obliczania wynagrodzenia za godziny ponadwymiarowe, z zastrzeżeniem art. 35 ust. 3, oraz za godziny doraźnych zastępstw,
3) wysokość i warunki wypłacania składników wynagrodzenia, o których mowa w ust. 1 pkt 4, o ile nie zostały one określone w ustawie lub w odrębnych przepisach,

 Przez godzinę ponadwymiarową rozumie się przydzieloną nauczycielowi godzinę zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych powyżej tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć dydaktycznych, wychowawczych lub opiekuńczych.

3. Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe wypłaca się według stawki osobistego zaszeregowania nauczyciela, z uwzględnieniem dodatku za warunki pracy.

W dalszym ciągu nie widzę mozliwosci ustalenia przez organ prowadzący sytuacji NIEWYPŁACENIA kasy za godziny ponadwymiarowe w przypadku choroby dziecka.

I w dalszym ciągu uważam, ze pieniadze n-lowi się należą- manewrować można tylko przydzialem czynności.

Kuurde, mialam w tej sprawie nawet pismo z MENISa, ale dyjabeł mi ogonem przykrył, po tym jak przefaksowałam je do karoliny..

Basik10-12-2003 09:52:11   [#11]

Wydaje mi się, że bezpieczniej dla nas jest nie włączać indywidualnego do etatu.Nie zawsze możesz przydział czynności zmienić tak, by nauczyciel miał te 18 godzin. U mnie indywidualnego jest 30 godzin - miałabym problem.

Chociaż z radcą prawnym rozważalismy, czy mogę z nauczycielem zawierać umowę na indywidualne z adnotacją, że płacimy z dołu za efektywnie przepracowane. Nauczyciel nie mojej szkoły, godzin mniej niż pół etatu.

radca stwierdził, że nie złamiemy prawa. Nie mam takiej pewności, ale ...

beera10-12-2003 09:57:27   [#12]

jasne..

basik ma rację- też tak jest u nas..

no ale gdy już się tak zadzialo u Violki jak zadzialo, to tylko takie wyjscie ma. Albo płacić

A z tym placeniem z dołu..kurcze? Mam tez wątpliwości..W zasadzie tylko dodatek za warunki trudne tak wypłacamy.

Basik10-12-2003 10:02:54   [#13]
Radca przyjął argument - zatrudnienie z KP, a nie z KN. Bo nie od 1 września, bo nie specjalista do specjalnych. Wciąż mam wątpliwości...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]