Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Medycyna sportowa
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane04-12-2003 13:20:20   [#01]

W mojej szkole pojawił się problem dotyczący wymagalności ( lub też nie ) dla uczniów klas sportowych zaświadczenia o braku przeciwskazań do bycia uczniem takiej klasy. Jak to naprawdę wygląda ? czy uczniowie musza zrobić takie badania bo faktycznie w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia DZU Nr 141 z tego roku jest napisane iż tajiego zaświadczenia wymaga się tylko od osób ubiegających się o przyznanie licencji na amatorskie uprawianie sportu.

Jak to jest w przypadku ucznia klasy sportowej?

daganka04-12-2003 13:37:41   [#02]
Moja córka była uczennicą takiej klasy i jako rodzic ubiegający się o przyjęcie do szkoły musiałam dostarczyć zaświadczenia lekarskie o stanie jej zdrowia.Nie wiem jakie przepisy to regulują ,ale myślę ,że dla waszego bezpieczeństwa powinniście wymagać takich zaświadczeń-można zapisać to w statucie przy rekrutacji
ReniaB04-12-2003 21:35:25   [#03]

Jako rodzic

wiem, że przy wszystkich treningach jest wymagane zaświadczenie od lekarza sportowego.
Nula04-12-2003 23:25:00   [#04]

zaswiadczenie..

Danielu, mam klase sportowa i pilotuje to jej opiekun. Wiem, ze organizuje badanie uczniow co pewnien czas, przyjezdza lekarz odpowiedni i bada, pisze ... Jak Ci potrzeba wiecej, dam kontakt na mojego wuefiste... Z pozdrowieniami......
Konto zapomniane05-12-2003 19:35:40   [#05]

Stare czasy :)

No to mi przypomniales... :0)

Chodzilem do plywackiej szkoly sportowej we Wroclawiu (podstawowka). Moj trener organizowal badania w przychodni sportowej na stadionie olimpijskim. Jesli dobrze pamietam to raz w roku odwiedzalismy gabinety lekarskie i mielismy szczeg. badania (pojemnosc pluc, stan kosci i stawow i  setki innych). Caly dzien w przychodni.

Fajnie bylo i jak zdrowo ;-)

pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]