Forum OSKKO - wątek

TEMAT: refundacja okularów dyrektorskich
strony: [ 1 ]
annamaria29-03-2010 09:05:02   [#01]
czy można zwrócić się o refundację okularów dla dyrektora , jak i do kogo?
Gaba29-03-2010 09:48:49   [#02]

1. To żart?

2. Ze zniżką wiekową sprzedaje Vision.

3. Refundacja dyrektorskich na takiej samej zasadzie jak niedyrektorskich.

4. Nie śmiałabym się zwrócić do pracodawcy - nie gniewaj się, ale piszę szczerze.

Marek Pleśniar29-03-2010 10:01:59   [#03]

przeca Ty nie masz pracodawcy gaboo

 kupić, zrefundować na swoją odpowiedzialność - jak pisze gaba na tej samej zasadzie jak każdemu pracownikowi

annamaria29-03-2010 10:31:00   [#04]
to nie żart , po prostu słyszałam, że niektóre organy refundowały ten zakup.
malchow29-03-2010 10:37:58   [#05]

Nie wiem jak w szkołach, ale w Sądzie przysługuje "to" pracownikom co dwa lata.

Wiem, że to różne instytucje, ale tam jest wypłacane z takiego samego funduszu jak u nas.

Gaba29-03-2010 10:42:30   [#06]
refunduj na zasadzie normalnopracowniczym - pracujesz powyżej 4 godzin, to ci się nalezy w paragrafie ochrobna stosunku pracy.
Fred29-03-2010 10:47:48   [#07]

A zaświadczenie o oddaniu do utylizacji starych okularów dyrektora jest? ;-)) 
Nie mylić z utylizacją dyrektora. :-)

Byłby to taki eteryczny stan? Słowem, dyrektor na emeryturze. ;-))

Gaba29-03-2010 10:54:40   [#08]
;-))) (po co nowe okulary, jeszcze co człowiek zobaczy i będzie kłopot)
AsiaJ29-03-2010 11:48:17   [#09]

Uważam, ze to żaden wstyd zrefundować sobie dyrektorskie okulary.

Lekarz musi zaświadczyc podczas profilaktycznych badań o konieczności używania okularów przez dyrektora.

Następnie trzeba to zaświadczenie zmaterializować.

I może nie zaszkodzi mieć akceptację OP...

Choć to pewnie zależy od wewnętrznych ustaleń.

Gaba29-03-2010 11:54:14   [#10]

Naprawdę pracujesz 4 godziny dziennie przy komputerze jako dyrka?

Gdybym się starała o te refundację, to nigdy bym nie prosiła OP o akceptację. (Mam przyspieszone starzenie sie oczu przez komputer, ale nie pracuję na nim w szkole przy robocie dyrektorskiej. Nie wyobrażam sobie dyrektorowania przy czterogodzinnym siedzeniu przy komputerze. ;-)))     ) 

AsiaJ29-03-2010 12:06:50   [#11]

niestety czasem i dłużej pracuję:-)

 

Gaba29-03-2010 12:19:07   [#12]
No, fakt. To zmykam i nic nie gadam. :-))) (Mnie by tyłek bolał od pisania na komputerze)
Adaa29-03-2010 12:48:00   [#13]

niby sklaniamy się do zaleczenia nas do  kategorii - menadżer, a okulary jako udogodnienie to dla nas zbytek:-)

warto zatem zobaczyc, co przecietny menadżer ma :

Menedżerowie wskazali, że najmniej zadowoleni są z udogodnień oferowanych przez firmę oraz możliwości rozwoju zawodowego. Wśród typowych udogodnień oferowanych przez firmy, w których pracują respondenci badania Talent Club znalazły się: telefon komórkowy (prawie 58% respondentów), laptop firmowy (prawie 46%), samochód służbowy – który pracodawca udostępnia co czwartemu ankietowanemu menedżerowi oraz mieszkanie służbowe (5% odpowiedzi). Respondenci badania wskazali również na inne udogodnienia: elastyczne godziny pracy m.in. po urlopie macierzyńskim, usługi medyczne czy darmowe zajęcia sportowe.

http://praca.wp.pl/kat,18453,title,Ile-pracuja-menedzerowie-w-Polsce,wid,10437977,wiadomosc.html

..........................

takie okulary to pikuś dla menadżera:-)

jeszcze raz tu napisze o czymś

kiedy tylko wchodzily studia podyplomowe dla kadry zarzadzajacej (cos na kształt MBA) , jednym z pytań w kwestionariuszy było wypelnienie rubryki "kilka ciepłych słów o sobie"

oprócz tego była cała masa innych pytan z zakresu ekonomii i tym podobnych

trudny był to test

jednak kluczowym elementem kwalifikujacym na te studia była owa niepozorna rubryczka o cieplych słowach o sobie:-)

Polacy, od pokoleń chowani z zasadą, że skromność to cnota, a chwalenie sie to wstyd, mieli ogromny problem z wypelnieniem tej rubryki

wielu nie napisało nic, albo cos w stylu - "to moga ocenic inni" - by nie zostali uznani za zarozumialców

ci odpadli:-)

.........................

jaki to ma związek z okularami?

prosty - jak mi sie należą, to żaden wstyd upomniec sie o nie, jesli nie jestem pewien, czy mi sie należą, żaden to wstyd zapytac czy mi sie należą

wystarczy juz tych bosych "menadżerów" w ostrogach:-))



annamaria29-03-2010 12:52:50   [#14]
dobry temat jak widzicie, kto ile pracuje...... ale nawet gdy w szkole tyle nie siedzę to biorę laptopa do domu  często. Dzis prawie w ogóle nie siedzę , jestem prawie woźną, bo dni otwarte mam więc kierat.
Gaba29-03-2010 13:18:46   [#15]

To prawda.

Nie pracuję jednak 4 godzin przy komputerze w szkole i... oprócz tego nie śmiałabym sobie refundować, jakos tak widzę zawsze coś ważniejszego. Chyba nie zniosłabym wygadywania. Nie że ktos mnie w szkole obgaduje, ale tyle było przykrych  i cierpkich uwag, jak to się ten czy ów dyrektor na cos połaszczył.

 

annamaria29-03-2010 14:23:37   [#16]
już  Cię GABA lubię, to się nazywa etos- a cierpkie uwagi.......zawsze chyba będą,niestety, bo dyrektor nie jest ulubieńcem wszystkich ale chyba i ne o to, chodzi. Komórkę służbową powinnam mieć i okulary też uważam, bo laptopa służbowego już mam. pozdrawiam
mellaa29-03-2010 15:40:21   [#17]
A ja się zastanawiałm nad zakupem. Prowadzę stronę, bo nie mam informatyka. Wszelkie sprawozdania GUS, SIO... robię sama. Sekretarki też u nas nie ma. Ostatnio otrzymaliśmy z organu program SWN- oczywiście należy kwartalnie uzupełniać. Czasem pracuję więcej jak czter godziny, a czasem mniej. Może notować?
Gaba29-03-2010 16:12:30   [#18]
tere, to nie etos ani ethos. Po prostu nie chcę. Mam dość wygadywania bzdur pod adresem.
ankate29-03-2010 16:54:44   [#19]

Hmm, z tych samych względów nigdy nie wykazuję sobie godzin ponadwymiarowych, mimo, że na zastępstwa chodzę najczęściej, bo i czasu bez lekcji mam sporo;-) oczywiście kosztem zarwanych wieczorów.

Tak już mam niestety.

katarzyna3029-03-2010 17:28:57   [#20]
U nas każdy nauczyciel może prosić o dofinansowanie okularów z funduszu zdrowotnego, tak mamy w regulaminie. Więc i dyrektor chyba też może...
Marek Pleśniar29-03-2010 17:38:31   [#21]

jak umie wykazać godziny spędzane przy komputerze to może i nie powinien mieć żadnych wyrzutów ni strachów

to praca przecież i bhp

DYREK29-03-2010 19:40:57   [#22]

wątki:

Sfinansowanie szkieł ochronnych

dofinansowanie do okularów

Okulary dla pracownika – na kogo powinna być wystawiona faktura?

i

okulary dla bibliotekarza:

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=13105&fs=0&st=0

okulary dla informatyka:

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=12373&fs=0&st=0

okulary dla nauczyciela polonisty:

http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=35796&pst=12#pst12

kasia129-03-2010 19:41:12   [#23]
To zapytam przy okazji- a z ZFŚs przyznajecie sobie sami świadczenie np. pożyczkę mieszkaniową, wsparcie finansowe tzw. świąteczne- u nas jest, uzależnione od dochodu, całe grono wnioskuje ? Nie mam zastępcy, w regulaminie mam zapis, że niby księgowa może rozpatrzeć mój wniosek, ale........mam obiekcje.
DYREK29-03-2010 19:47:35   [#24]

sfinansowanie szkieł (okularów) dla nauczyciela (dyrektora):

- zfśs - zapomoga

- fundusz zdrowotny (jeżeli regulamin przewiduje)

- rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 1 grudnia 1998 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe.

 

DYREK29-03-2010 19:51:31   [#25]

kasia1

zobacz: pożyczka z zfśs

hania129-03-2010 22:51:12   [#26]

U mnie taki kwiatek:

Pracownik postanowił skorzystać z dwóch źródeł jednocześnie: i z budżetu (dotychczas finansowaliśmy tylko niepedagogicznym, powołując się na § 8 rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z 1 grudnia 1998r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe Dz.U. Nr 148, poz. 973, pracodawca jest zobowiązany zapewnić pracownikom zatrudnionym na stanowiskach z monitorami ekranowymi okulary korygujące wzrok.) i z funduszu zdrowotnego dla n-li przy OP. Twierdzi, że oba źródła mają za małe kwoty do wydania, więc chce skorzystać z obu jednocześnie. 




Bazia30-03-2010 16:13:40   [#27]

Hania1, nie bardzo rozumiem, co to znaczy "że oba źródła mają za małe kwoty do wydania". Porozmawiaj z pracownikiem i dowiedz się, o co mu chodzi. Podwójne finansowanie, moim zdaniem, tu nie przejdzie.

Tere, daj sobie spokój z tymi okularmi, a właściwie z ich refundacją. Uważam jak Gaba, że to dyrektorowi nie pasuje i dyrektor w ramach pełnienia swojej funkcji nie pracuje 4 godzin przy monitorze. Żaden dyrektor, nawet ja, chociaż klawiaturę mam do ręki przyklejoną;)  

fordek30-03-2010 18:42:11   [#28]

Zwrot za okulary w naszej szkole otrzymuje dyrektor podobnie jak i inni pracownicy. Jest to zgodne z rozporządzeniem ,dyrektor pracuje przy komputerze również , w końcu BHP też obowiązuje dyrektora ...nie rozumiem skąd te opory niektórych koleżanek i kolegów.

Pozdrawiam serdecznie

DYREK30-03-2010 19:33:21   [#29]

Należy określić zasady (zarządzenie) wyposażania uprawnionych pracowników w okulary korygujące wzrok.

Można ustalić zasadę, że szkoła będzie refundowała pracownikowi koszty, jakie poniósł przy zakupie okularów, określając maksymalną kwotę, która będzie refundowana.

Zazwyczaj ryczałt wynosi nie więcej niż 200zł .

Można też tak zorganizować pracę aby pracownik nie musiał tyle godzin pracować przy kompie . Wzrok jest ważniejszy od tych 200 zł na okulary.

Na pracodawcy  ciąży wiele innych obowiązków związanych z bhp przy kompie: http://www.egospodarka.pl/11978,Praca-przy-komputerze,1,34,3.html

i może się przyda

Jak bezbłędnie wystawić fakturę za okulary korekcyjne dla pracownika szkoły?

http://finanse-publiczne.pl/artykul.php?view=947

link12309-11-2012 17:09:38   [#30]

przeanalizowałem wątek dotyczący zakupu okularów dla dyrektora. Sam pracuję zdecydowanie więcej niż 4 godz. dziennie przy komputerze. Czy taka argumentacja może być użyta w uzasadnieniu - Wniosek o pomoc zdrowotną? Mój OP wymaga uzasadnienia wniosku. Dodatkowo mam pytanie do tych, którzy sobie zrefundowali: Lekarz musi zaświadczyć podczas profilaktycznych badań o konieczności używania okularów przez dyrektora? Macie na myśli badania okresowe?


post został zmieniony: 09-11-2012 17:12:17
Marek Pleśniar09-11-2012 17:12:59   [#31]

jak dla mnie - oczywiście

na zasadach jak [#29]

DYREK09-11-2012 18:17:06   [#32]

nowszy wątek:-)

 refundacja okularów dla dyrektora

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]