Forum OSKKO - wątek

TEMAT: rozmowa "na dyplomowanego"
strony: [ 1 ]
joanka03-12-2003 21:13:52   [#01]

Wiem, że planowane są (juz zapadły?)zmiany dotyczące tzw. wystąpienia nauczyciela przed komisją kuratoryjną na stopień dyplomowanego.

Od kiedy te zmiany mają obowiazywać?

Czy ci nauczyciele, co złożą wnioski w grudniu, aby być rozpatrzonymi w sesji zimowej juz bedą musieli "stawić się" na rozmowę?

Gdzie można uzyskiwać najbardziej aktualne informacje na ten temat? Oprócz Forum oczywiście:)

Pozdrawiam i dziekuję za pomoc.

Joanna

Jolanta Szuchta03-12-2003 21:33:38   [#02]

Joasiu w poście o socjalu napisałam o wystąpieniu dzis na konferencji prasowej wiceministra oświaty.Nie oglądałam od początku tego programu.Myślę jednak,ze mówil o  róznych zmianach.Może też o ,tym o czym  piszesz.

Program był na TVN 24 po 15 tej.

marys04-12-2003 10:32:58   [#03]

a ja wiem,

że te zamierzenia dotyczą sesji letniej. Tak więc podejrzewam, że sesja zimowa będzie bardzo aktywna dla ekspertów.
PawełR04-12-2003 13:40:51   [#04]
Ja się dałem przekonać (podziękowania dla Asi i Krysi) i już szykuję teczkę na sesję zimową, ale powiem szczerze, ze wolałbym stanąć przed komisją twarzą w twarz...
Lucyna N04-12-2003 16:13:31   [#05]

"Art. 9b. 1. Warunkiem nadania nauczycielowi kolejnego stopnia awansu zawodowego jest spełnianie wymagań kwalifikacyjnych, o których mowa w art. 9 ust. 1 pkt 1 oraz ust. 2 i 3, odbycie stażu, z zastrzeżeniem art. 9e ust. 1-4, zakończonego pozytywną oceną dorobku zawodowego nauczyciela, o której mowa w art. 9c ust. 6, oraz:

1) w przypadku nauczyciela stażysty - uzyskanie akceptacji komisji kwalifikacyjnej po przeprowadzonej rozmowie,

2) w przypadku nauczyciela kontraktowego - zdanie egzaminu przed komisją egzaminacyjną,

3) w przypadku nauczyciela mianowanego - uzyskanie akceptacji komisji kwalifikacyjnej po dokonaniu oceny dorobku zawodowego nauczyciela i przeprowadzeniu, na wniosek nauczyciela, rozmowie.";

Rozumiem, ze udział zainteresowanego nie jest konieczny.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]