Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kiedy "Dzidzia" śpi
strony: [ 1 ]
marekci03-12-2003 14:42:51   [#01]
Czy podczas trwania urlopu macierzyńskiego nauczyciela, mogę zawrzeć z nim umowę o pracę? Wcześniejsza umowa wygasła z dniem 31.08 urlop trwał jeszcze 9 dni  + urlop wypoczynkowy 6 tygodni . W czasie urlopu macierzyńskiego nauczyciel zdał egzamin na mianowanego :-) Jak sformułować umowę?. Nadmieniam, że jest to bardzo sumienny i wartościowy dydaktyk i nie chcę go skrzywdzić , choć przez skórę czuję, że gdzieś po drodze w sferze formalno - prawnej "dałem plamę" :-( A może da się to odkręcić. Doradźcie - proszę.
Ewa z Rz04-12-2003 04:36:27   [#02]

nowa umowę nie, ale...

mozna zmienić warunki tej starej - czyli spisać porozumienie z pracownikiem co do zmiany czasu trwania umowy o pracę (potocznie - aneks do umowy).

Trzeba to zrobić najpóźniej w ostatnim dniu trwania umowy, ale można w dowolnej wcześniejszej chwili.

I tylko w takiej sytuacji (przedłużenia umowy) może być mowa o urlopie uzupełniajacym, bo gdyby umowa wygasła 31.08 to nie byłoby takiego urlopu tylko ekwiwalent za urlop.

Zatem, choć tego nie zrobiłeś na piśmie, ten n-l już ma przedłużoną umowę o pracę - tylko, że na gebę.  Zawarcie umowy o pracę w formie pisemnej jest obowiązkiem pracodawcy, czyli jak najszybciej powinieneś to zrobić.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]