Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jak nadzorować
strony: [ 1 ]
Japartka02-12-2003 20:00:08   [#01]
Pomocy!
Jestem na tym stołku od "dzisiaj" a już muszę zrobić hospitację, plan nadzoru i inne niezbyt przyjemne rzeczy. Mam problem z oceną hospitowanej lekcji. Czy może dać mi ktoś informację na temat właściwej konstrukcji konspektu lekcji, scenariusza, programu realizowanego w danej szkole (kto i jak opiniuje, zatwierdza, itp.), innowacji pedagogicznej. Czy można to gdzieś odnaleźć w "jakowyś" źródłach?
S Wlazło02-12-2003 21:57:12   [#02]
Radzę - nie próbować być na początku "mądrzejszym" od hospitowanych nauczycieli. Poprosić o pokazanie dobrej lekcji, niech hospitowany nauczyciel wskaże cele lekcji, jej strukturę, dokona autorefleksji zastosowanych metod i wykorzystanych środków. Niech dokona oceny, czego uczniowie się na tej lekcji i czy jest z tego zadowolony. Przyjąć postawę: uczę się od was. najwuięcej na tym skorzystasz. Nie wierz w to, że jakieś narzędzie uczyni Cię merytorycznym partnerem w dyskusji z nauczycielem. Pozdrawiam.
Grażyna02-12-2003 22:07:49   [#03]

zerknij a stronę HenrykaB znajdziesz tam wiele ciekawych dokumentów, które może Ci się przydadzą.

www.edukator.net.pl

Powodzenia

Gaba04-12-2003 00:53:15   [#04]

nie ma złych lekcji ani dobrych - uczył Janek Potworoski - są tylko odpowiedzi na pytania.

 

Stefanie - dzięki, to jest mi takie bliskie, nauczyciel dzieli się refleksją nad swoim warsztatem.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]