Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Co robic z narkotykami w szkole...???
strony: [ 1 ]
Konto zapomniane02-12-2003 12:45:49   [#01]

Dzisiejsza informacja z WP:

Mnie sie podoba :)

pozdrawiam

 

"Szkolny pies na narkotyki

Po Nowym Roku uczniowie w łódzkich szkołach będą regularnie... obwąchiwani. W styczniu łódzka straż miejska sprowadzi czworonożnego "funkcjonariusza", który przejdzie specjalne szkolenie, umożliwiające wykrywanie narkotyków.

- Psa z konkretnej hodowli wskaże ośrodek szkoleniowy Straży Granicznej lub policji. Kupimy owczarka alzackiego lub labradora. Pies będzie mieszkał na stałe u jednej z naszych pracownic. Ona będzie jego przewodniczką. Przygotowaliśmy też wygodną zagrodę przed naszą siedzibą przy ulicy Kilińskiego - mówi Sławomir Seliga, komendant straży miejskiej.

Labrador ma kosztować 2 tys. zł. Szkolenie psa i przewodniczki to kolejne 10 tys. zł. Łódzka straż będzie pierwszą w Polsce, która kupi psa do wykrywania narkotyków. "

Małgoś02-12-2003 12:52:07   [#02]
obawiam sie, że ten pies w bardzo krótkim czasie dostanie ...kociokwiku :-)
Marek Pleśniar02-12-2003 12:52:07   [#03]

labradory to najłagodniejsze i najsympatyczniejsze psy na świecie. Mają w charakterze, jako rasa, zero agresji i groźnego zachowania. Dobry wybór;-)

Zaprzyjaźnić uczniów z nim a nie protestować:-)

a co do narkotyków, psa itp, gadaliśmy tam:

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=2444

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=1603

Majka02-12-2003 15:09:55   [#04]
W każdej szkole kupić takiego psa woźnemu - i niech sprawdza.
Marek Pleśniar02-12-2003 16:58:10   [#05]
Na etat pedagogiczny czy w administracji? ;-))))) Moim zdaniem sprawdziłby się na dyżurach;-)
Uśka02-12-2003 17:00:46   [#06]
Też chciałabym takigo psiura w szkole na dyżurach :)
wysela02-12-2003 21:54:02   [#07]
Psiak rozwiązałby nie tylko problem uzależnień, ale i inne zawarte w programach profilaktyki, gdyż  " do serca przytul psa, weź na kolana kota ....". Zwierzaczek na etacie - marzenie, zamiast wszechobecnej agresji, coś co nie odpyskuje, nie uderzy z nienacka, co najwyżej złapie za nogawkę, co zaraz zostanie mu wybaczone.
Krystyna Za02-12-2003 22:16:32   [#08]

Mam materiały z konferencji na temat: "Sytuacje kryzysowe w szkole, procedury zaradcze"

http://www.scdidn.siedlce.net/zagrozenia0.htm

miałam dwa razy pieska policyjnego od narkotyków- owczarka niem., tylko 2 klasy może odwiedzić w ciągu dnia (zmęczenie materiału), nie znalazł narkotyków ale trochę przestraszył młodzież:-)

pozdrawiam!

zgredek02-12-2003 22:24:42   [#09]
a informowałaś młodzież wcześniej, że pies będzie w szkole?

Trzeba np. na tablicy ogłoszeń napisać, że taka akcja będzie przeprowadzona.
Krystyna Za02-12-2003 22:31:24   [#10]

pół roku wcześniej wspomniałam na apelu (jest to szkoła średnia), a wiem, że dealerstwo nadal kwitnie w tej miejscowości:-(

 emeryci już handlują:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]