Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zaświadczenie dla urzędu skarbowego
strony: [ 1 ]
Jacek02-12-2003 11:47:47   [#01]

Gdzieś widziałem już coś na ten temat ale nie mogę znależć.

Nauczycielka j. angielskiego zakupiła komputer i odliczyła sobie ten zakup jako edukacyjny. Urząd Skarbowy wynmaga od niej oświadczenia że zakupiła go właśnie do tych celów i chce również bym ja wystawił takie zaświadczenie. Wystawić czy nie?

Zapewne z niego korzysta ale niby skąd ja mam mieć tę pewność i czy US może wymagać takiego zaświadczenia.?

MaDem02-12-2003 11:54:34   [#02]

Urząd Skarbowy może wymagać. Po prostu zawezwali :-) kobietę do siebie, aby okazała rachunki i inne tym podobne dokumenty, na podstawie których dokonała odliczeń.

Myślę, że możasz napisać anglistce zaświadczenie o korzystaniu z komputera jako pomocy edukacyjnej. Przecież przygotowuje testy, sprawozdania, konspekty. Nie wiedzę w tym żadnego problemu.

Marek Pleśniar02-12-2003 11:57:05   [#03]
wystaw. uczy i wykorzystuje do przygotowywania materiałów . US tez musi miec podkładki;-)
Jacek02-12-2003 12:00:12   [#04]
To że korzysta czy powinna korzystać to wiem tylko dlaczego US idzie na łatwiznę i każe udowadniać nauczycielce że jest wielbłądem. W normalnym kraju nauczyciel składa oświadczenie że wykorzystuje komputer i jest mu potrzebny i niech US się martwi jak to sprawdzić a nie nauczyciel.
Marek Pleśniar02-12-2003 12:05:23   [#05]

oczywiście, niestety w urzędach nadal domniemywa się  twoją ..winę.

Mam pomysła racjonalizatorski;-) W kryteriach awansu jest że sie posługuje nauczyciel techniką komputerową. Trza im dać rozporządzenie, pismo, rozwinąc wyjaśnienie i niech panienka z okienka czyta;-)

Jacek02-12-2003 12:07:00   [#06]
:)) właśnie o tym samym pomyślałem
Marek Pleśniar02-12-2003 12:10:25   [#07]
a na poważnie - nie ma co sie wkurzać, dać kwit i zapomnieć. Szkoda nerwów tej robocie na byle co.
Jacek02-12-2003 12:22:05   [#08]
ja się nie wkurzam liczyłem ze ktoś mi szybko taki kwit udostępni :)))))
AnnaG02-12-2003 12:38:55   [#09]

Bzdura totalna!!!! na jakiej podstawie...?!

Wymagane przez Urzędy Skarbowe zaświadczenia z zakładów pracy, że zakupy pomocy naukowych są niezbędne (np. komputer) do wykonywania zawodu SĄ NIEZGODNE Z PRZEPISAMI O PDOF!!!!!!! Jest to wymysł PRACOWNIKÓW tychże urzędów. Żadna ustawa o podatku jak również inne przepisy nie mówią o innej formie korzystania z ulgi jak tylko o dokumentowaniu jej rachunkami imiennymi stwierdzającymi zakup oraz o zatrudnieniu na podstawie umowy o pracę. Nigdy w życiu ( a miałam 3 kontrole z US przez ostatnie, kolejne lata) nie dałam się zapędzić w "kozi róg" i nie przedkładałam zaświadczeń z zakładu pracy. Jeśli zakup pomocy naukowych rzeczywiście wiąże się bezpośrednio z wykonywaną pracą ( a nie jest zakupem np. dla dzieci) i pracownik potrafi to udowodnić ( w formie ustnej) to nie ma podstaw, aby takiego odliczenia nie uznać!! Nawet sprzątaczka może odliczyć sobie zakup komputera jeśli tylko będzie umiała udowodnić, że jest on jej niezbędny do wykonywania pracy zawodowej. A jeśli pracownik Urzędu Skarbowego uważa, że nie - to niech to sam sprawdza.  
Aczkolwiek- dla ŚWIĘTEGO SPOKOJU można im te zaświadczenia dostarczyć ( i tak nie kontrolują wiarygodności zaświadczeń z zakładów pracy ).

Ale mój apel!!!- nie wierzcie, że pracownicy urzędów są nieomylni, to też są ludzie ( często niedouczeni!!!!) a jeśli jesteście pewni swoich racji to nie dajcie się 'zapędzić w kozi róg".
Pozdrawiam
Anka-płacowa
HenrykB03-12-2003 22:54:26   [#10]

Ania ma rację.

Tylko walka z Urzędem Skarbowym...

Sam odliczam co roku, w tym planuję jeszcze zakup na drugą ładniejszą połowę rodziny.

Dotychczas nie kazali dawać kwitów, pewnie mnie znają (małe, acz piękne, miasteczko). Ale niektórzy nauczyciele za takim kwitem chodzili.

Dla spokoju ducha nauczyciela wystawiłbym, wystarczy mu zmatwień z szefem, po co mu dokładać.

Gaba04-12-2003 00:37:46   [#11]

ręce mi opadły... nauczyciel musi udowadniac - ze potrzebny mu komputer... toż ja bym kazała się tłumaczyć, dlaczego jeszcze nie ma...

wrrrr!

 

odpowiedź znam - nie próbujcie mnie denerwować opowiadaniem o niksich płacach.

Uśka04-12-2003 21:59:51   [#12]
Ja takie zaświadczenia wydawalam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]