Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wpisy w arkuszach ocen
strony: [ 1 ][ 2 ]
LL11-03-2010 13:51:05   [#01]
Napiszcie proszę kto pamięta od którego roku w arkuszach ocen uczniów po klasie programowo najwyższej po klasyfikacji rocznej wpisuje się wyniki klasyfikacji końcowej ( czyli także oceny z tych  przedmiotów które skończyły sie we wczesniejszych klasach ). Pozdrawiam.
Leszek11-03-2010 14:11:14   [#02]

tak dawne , że nie pamiętam - ale wiosną 2005 już to było

pozdrawiam

antek13-03-2010 18:30:17   [#03]

W rozporządzeniu z 14 marca 2005 :"przekreśla się wyraz końcoworoczna i wpisuje roczna lub kocowa"

Leszek13-03-2010 18:38:57   [#04]

młody i to i pamięć lepsza 

:-))))

pozdrawiam

antek13-03-2010 19:14:47   [#05]
Pamięć dobra, bo pamiętam, gdzie mam ściągę ;) Pozdrawiam
Fanaberiia17-03-2010 10:19:48   [#06]

Proszę o pomoc! Od kiedy nie wpisuje się ocen z pierwszego półrocza w arkusze uczniów? Sprawdzam właśnie arkusze i w jednych już nie mam w 99/2000 , a w innych mam jeszcze w 2005/2006 . Zgłupiałam!!! W jakim rozporządzeniu tego szukać?

krystyna17-03-2010 11:03:06   [#07]

od:

ROZPORZĄDZENIA MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 24 stycznia 2000 r. w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz zasad odpłatności za wykonywanie tych czynności. (Dz. U. z dnia 31 stycznia 2000 r.),

gdzie wprowadza się nowe arkusze ocen, polecając jednocześnie w tych dotychczas prowadzonych wykreskować rubrykę z oceną śródroczną:

§ 21. 1. Arkusze ocen uczniów klas IV-VI sześcioletniej szkoły podstawowej, klas VIII dotychczasowych szkół podstawowych, uczniów szkół ponadpodstawowych oraz uczniów szkół artystycznych, z zastrzeżeniem ust. 7, założone na drukach według dotychczasowych wzorów, prowadzone są do czasu zakończenia przez ucznia nauki w danej szkole na tych drukach, z zastrzeżeniem ust. 2-6.

2. W arkuszach ocen uczniów prowadzonych w szkołach dla młodzieży, z wyjątkiem szkół policealnych i pomaturalnych, wpisuje się wyłącznie wyniki klasyfikacji końcoworocznej. W rubrykach przeznaczonych na wpisanie ocen końcowych wpisuje się oceny końcoworoczne uzyskane w danym roku szkolnym, z zastrzeżeniem ust. 3. W rubrykach przeznaczonych na wpisanie ocen za I okres wstawia się poziomą kreskę.

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2000/0073.htm

i obowiązywało ono od 31.01.2000. do 15.04.2005 (w tym czasie 8-krotnie zmieniane...) 


zostało uchylone przez:

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ I SPORTU z dnia 14 marca 2005 r. w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz zasad odpłatności za wykonywanie tych czynności (Dz. U. z dnia 7 kwietnia 2005 r.)


Fanaberiia17-03-2010 13:33:37   [#08]
Dziękuję bardzo!!! Pozdrawiam
izael17-03-2010 13:38:50   [#09]

Podepnę się tu.

Czy dla klas I szkoły podstawowej zakładacie arkusze ocen na nowych drukach?  Pojawiły się niedawno. Są dostosowane do realizacji nowej podstawy programowej.

Mamy założone we wrześniu na drukach wtedy obowiązujących i teraz nie wiem...


post został zmieniony: 17-03-2010 13:39:45
Fanaberiia17-03-2010 14:01:41   [#10]

Hmm nie jest nigdzie napisane kiedy zakłada się arkusz czy wrzesień czy czerwiec. Myślę, że jeśli zrobiliście na starych nie będzie to błędem. My zakładamy dopiero w czerwcu więc wpisy już będą na nowych.

 

AnJa17-03-2010 14:14:08   [#11]

Arkusz zaklada sie wraz z pojawieniem sie ucznia w szkole- czyli zasadniczo 1 wrzesnia.

Moim zdaniem przepisywac nie mozna nawet - jesli te druki pojawiły sie dopiero teraz- chyba, ze nowe łozyć w te stare- ale pp to nie widzę dla takiego działania

Ala17-03-2010 14:25:38   [#12]
jakie nowe? przecież jeszcze nie ma rozporządzenia...
izael18-03-2010 10:14:09   [#13]

Dobra, to mam stare i poczekam.

tylko, że to nie pierwsze takie coś, co wchodziłoby w trakcie roku szkolnego z mocą od 1 września

norbert18-03-2010 12:45:07   [#14]
A czy do klasy I gimnazjum też obowiazują nowe arkusze ocen, tak jak do kl.I SP?
Ala18-03-2010 13:24:14   [#15]

powinny być nowe ale jeszcze ich nie ma

ja założyłam arkusze na dotychczasowych drukach ;-)

Natka18-03-2010 14:12:39   [#16]
ja też :))
martek18-03-2010 17:14:35   [#17]
ja też mam stare, bo nie ma jeszcze rozporzadzenia. żnajomy dyrektor czekał na nowe przepisy i nie założył I klasistom arkuszy. W czasie kontroli - z tego powody dostał zalecenie. Wizytator uzasadnił, że arkusze należy założyc wraz z przyjęciem ucznia do szkoły
LL19-03-2010 18:34:05   [#18]
Mój wizytator w czasie kontroli też mówił, że arkusze należy założyć wraz z przyjęciem ucznia do szkoły i 1 września wypełnić we wszystkich arkuszach górną część, tj. następną klasę, numer w dzienniku itp.
beera19-03-2010 22:34:20   [#19]

W czasie kontroli - z tego powody dostał zalecenie. Wizytator uzasadnił, że arkusze należy założyc wraz z przyjęciem ucznia do szkoły

Podał podstawę prawną?

Moim zdaniem  ma rację (tak też LM napisał) ale sie kiedyś z Jackiem o to lekko sprzeczałam i jestem ciekawa, czy zapis "uczniowi zakłada się arkusz" było tą podstawą prawną.

JarTul20-03-2010 10:59:57   [#20]
Tok postępowania Ministerstwa przy pracach nad nowym rozporządzeniem wskazuje raczej, że obowiązek założenia arkusza związany jest z klasyfikacją roczną i końcową, a nie podjęciem przez ucznia nauki w szkole.
Chyba, że Ministerstwo postępuję nielogicznie... o co tej instytucji w tej kwestii nie posądzam.
AnJa20-03-2010 11:07:56   [#21]

kluczowym argumentem z logiki wynikającym za zakładaniem arkusza wraz z przyjściem ucznia jest to, ze on może też od nas odejść do innej szkoły

a odchodzi z odpisem arkusza - choćby była to tylko 1 strona i nagłówek na drugiej


JarTul20-03-2010 11:18:04   [#22]
To wtedy takiemu odchodzącemu uczniowi można zawsze założyć arkusz na "okoliczność" jego odejścia. 
Mnie działania Ministerstwa w tym zakresie bardziej przekonują. :-)
dota c20-03-2010 11:43:32   [#23]

Nie wiem, jak jest z tą logiką. Jeżeli przechodzi do mnie uczeń w trakcie pierwszej klasy, to po co mi w dokumentacji nauczania (podkreślam: nauczania) kopia pierwszj strony jego arkusza ocen ze szkoły do której chodził wcześniej?

W dokumentacji nauczania nie ma to przecież absolutnie żadnego znaczenia. Na pierwszej stronie mojego arkusza nie ma informacji, w którym momencie roku szkolnego zapisał się do mnie. Jest tylko informacja, że w pierwszej klasie. I są wyniki klasyfikacji po pierwszej klasie.

Adaa20-03-2010 14:10:58   [#24]
Na logikę, to jest potrzebne, aby było widać, ze chodził gdzieś wczesniej:-)
dota c20-03-2010 15:00:57   [#25]
To widać w księdze uczniów. A w arkuszach nie ma daty przyjęcia do szkoły, więc nie ma informacji od kiedy (dokładnie) chodzi ;))
Adaa20-03-2010 15:55:24   [#26]

w ksiedze uczniów widac, ze gdzies chodził wczesniej?

a w której to rubryce jest - bo w mojej ksiedzie jest tylko miejsce na date przyjęcia do szkoły;-)

aliszek20-03-2010 16:12:15   [#27]

Jeśli dobrze zrozumiałam, to od 2005r. w arkuszu gimnazjum nie wpisuje się klasyfikacja semestralna i kreski poziome, tylko klasyfikacja roczna i oceny. A co, jeśli do tej pory mam własnie tak: semestralna - wykreskowane i dopiero roczna? ;-( Ponadto, czy w przypadku kl. III gimnazjum wpisuje się dwukrotnie: klasyfikacja roczna i klasyfikacja końcowa na ostatniej stronie arkusza ( przy wynikach egzaminu). Jesli tak, to od kiedy- ja zrobiłam tak dopiero w ubiegłym roku....proszę o podpowiedź;-)


dota c20-03-2010 16:28:34   [#28]

Pewnie masz rację, Adaa. Cafam się, bo pewnie źle pamiętam, a nie mam w domu księgi uczniów.

Ale jedno podtrzymam: w dokumentacji nauczania nie widzę sensu dołączania pierwszej strony arkusza z poprzedniej szkoły (chodzi o pierwszoklasistów). Może jest sens, ale dla mnie ukryty...

beera20-03-2010 19:17:57   [#29]
1. Szkoła prowadzi dla każdego ucznia przez okres jego nauki w danej szkole arkusz ocen ucznia


dla mnie to jasno napisane- od 1 września klasy pierwszej do 31 sierpnia klasy ostatniejuczeń ma mieć arkusz ocen.

Nie wygląda mi z tego przepisu, by uczeń mógł przez jakiś okres swojej nauki nie mieć prowadzonego arkusza ocen.

Jacek20-03-2010 19:35:39   [#30]

wsio jasne, choć wątpliwości co do brzmienia przepisu można mieć bo prowadzenie tego arkusza raczej okresowo się dokonuje..

ciekawe jak wybrnie się teraz gdy arkusze dla klas 1 sp i gim już są (powinny być) założone a w projekcie nowego rozporządzenia nie mówi się na ten temat nic.

Czyli co trzeba będzie zrobić?

założyć nowe arkusze jak wejdzie rozporządzenie i będą dwa arkusze dla każdego ucznia

czy przepisać, a te założone już wcześniej na starych drukach wywalić


post został zmieniony: 20-03-2010 19:36:59
beera20-03-2010 19:42:34   [#31]

przepisać

;))

Jacek20-03-2010 19:44:07   [#32]

a pp tego przepisywania... hę?

:-)

beera20-03-2010 19:44:48   [#33]

ja mówię - nie starczy Ci?

;)))

Jacek20-03-2010 19:48:12   [#34]

ja nie o sobie piszę bo co zrobić to wiem :-)

ale zaraz zaczną się pytania (i chyba już były w innym wątku)..

no ale jak se przeczytają ten wątek to juz wiedzieć będą :-)

beera20-03-2010 19:53:21   [#35]

no i widzisz

;))))

===

(nie wiem, co będzie, tak swoją drogą, ale na dziś łeb kładę, ze arkusz nalezy zakładac dla ucznia od dnia 1 wrzesnia:)

Jacek20-03-2010 19:57:38   [#36]

no :-)

----

ale sensu takiego zakładania jak piszesz to nie bardzo widzę..

beera20-03-2010 19:58:52   [#37]

ty się zastanów

Ty chcesz sens, czy przepis?

bo pytałeś o przepis;))

Jacek20-03-2010 20:02:51   [#38]
sens przepisu :-)
beera20-03-2010 20:03:44   [#39]

Nic lepszego do roboty nie masz?

napisz zaproszenia na nadanie imienia

;))

Jacek20-03-2010 20:11:33   [#40]
poślę w nadchodzącym tygodniu :-)
beera20-03-2010 20:13:57   [#41]
;))
AnJa20-03-2010 20:25:29   [#42]

sens jest w przepisie

a przepis ma sens

o czym było wyżej

ale pisz, pisz;-)

Jacek20-03-2010 20:29:33   [#43]

:-))

BaZa21-03-2010 14:47:55   [#44]
Mam pytanie, czy w arkuszu ocen u ucznia kończącego szkołę podstawową wpisuję dwa razy oceny?- te, które uzyskał na koniec klasy szóstej, a drugi raz łącznie z ocenami z tych przedmiotów, które skończyły się w klasie piątej?
Natka21-03-2010 15:00:03   [#45]
Tak; tzw. oceny roczne i końcowe
Adaa21-03-2010 15:11:31   [#46]

wkleje tu raz jeszcze, bo spadło:-)

"Ściagawka dla nauczycieli na egzamin końcoworoczny":-)))

Świadectwa :

- W świadectwach ukończenia szkoły, w części dotyczącej wyników klasyfikacji końcowej, wpisuje się obowiązkowe zajęcia edukacyjne i oceny roczne uzyskane z tych zajęć w klasie programowo najwyższej;

- Świadectwa, dyplomy i inne druki szkolne wypełnia się czytelnie, bez poprawek, pismem komputerowym, maszynowym lub ręcznym;

- Imię (imiona), nazwisko i miesiąc urodzenia ucznia albo absolwenta, klasę (semestr), oceny z zajęć edukacyjnych, ocenę zachowania oraz miesiąc wystawienia świadectwa, dyplomu lub innego druku szkolnego wpisuje się słowami w pełnym brzmieniu, bez stosowania skrótów. Nazwę szkoły wpisuje się w pełnym brzmieniu, zgodnie z nazwą ustaloną w statucie szkoły;

- W wierszach, które nie są wypełnione, wstawia się poziomą kreskę, a w przypadku zwolnienia ucznia z zajęć edukacyjnych w wierszu przeznaczonym na wpisanie oceny wpisuje się wyraz "zwolniony(a)". W przypadku niewypełnienia kilku kolejnych wierszy można je przekreślić ukośną kreską, z wyjątkiem pierwszego i ostatniego wolnego wiersza, w których wstawia się poziome kreski;

- Nazwy zajęć edukacyjnych wpisuje się w pełnym brzmieniu. Dopuszcza się wpisywanie nazwy zajęć edukacyjnych w dwóch wierszach, z tym że w pierwszym wierszu przeznaczonym na wpisanie oceny z zajęć edukacyjnych wstawia się poziomą kreskę;

- Jako datę wystawienia świadectwa lub dyplomu przyjmuje się datę zakończenia rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych, a w przypadku świadectwa lub dyplomu wydawanego na podstawie egzaminu - datę ustalonego przez szkołę terminu wydania absolwentom świadectw lub dyplomów;

- Świadectwo i dyplom wydawane przez szkołę oraz legitymacje szkolne opatruje się wyraźnym odciskiem pieczęci urzędowej szkoły;

- W świadectwach szkolnych promocyjnych oraz świadectwach ukończenia szkoły, wydawanych uczniom z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim, na drugiej stronie świadectwa nad "Wynikami klasyfikacji rocznej" i "Wynikami klasyfikacji końcowej" umieszcza się adnotację "uczeń / uczennica realizował(a) program nauczania dostosowany do indywidualnych możliwości i potrzeb na podstawie orzeczenia wydanego przez zespół orzekający działający w .........", wpisując nazwę poradni psychologiczno-pedagogicznej, w której działa zespół, który wydał orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego;

- Świadectw nie trzeba „collować”;

- W części dotyczącej szczególnych osiągnięć ucznia odnotowuje się w szczególności:

1) uzyskane wysokie miejsca - nagradzane lub honorowane zwycięskim tytułem - w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych organizowanych przez kuratora oświaty albo organizowanych co najmniej na szczeblu powiatowym przez inne podmioty działające na terenie szkół;
2) osiągnięcia w aktywności na rzecz innych ludzi, zwłaszcza w formie wolontariatu, lub środowiska szkolnego.

Arkusze

- Wpisów w arkuszu ocen ucznia dokonuje się na podstawie danych zawartych w księdze uczniów, dzienniku lekcyjnym, protokołach egzaminów klasyfikacyjnych i poprawkowych, protokołach zebrań rady pedagogicznej i informacji o wyniku sprawdzianu przeprowadzonego w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej i egzaminu przeprowadzonego w ostatnim roku nauki w gimnazjum bądź o zwolnieniu odpowiednio ze sprawdzianu lub egzaminu przez dyrektora okręgowej komisji egzaminacyjnej. Nauczyciel wypełniający arkusz ocen ucznia potwierdza podpisem zgodność wpisów z dokumentami, na podstawie których ich dokonano;

- W klasach I-III szkoły podstawowej opisowe oceny końcoworoczne i oceny zachowania sporządzone komputerowo i podpisane przez wychowawcę klasy można załączyć do arkusza ocen ucznia, co jest równoznaczne z wpisem w arkuszu ocen;

- Podstawą wpisu o klasyfikowaniu, promowaniu lub ukończeniu przez ucznia szkoły jest uchwała rady pedagogicznej, której datę wpisuje się do arkusza ocen ucznia;

- Oceny z zajęć edukacyjnych, ocenę zachowania, klasę i miesiąc urodzenia ucznia wypełnia się słowami w pełnym brzmieniu. W rubryce, która nie jest wypełniana, wpisuje się poziomą kreskę, a w przypadku gdy kilka kolejnych rubryk nie jest wypełnianych, można je przekreślić ukośną kreską, przy czym w pierwszej i ostatniej wolnej rubryce wpisuje się poziome kreski. W przypadku zwolnienia ucznia z zajęć edukacyjnych, wpisuje się „zwolniony/a”;

- W arkuszu ocen ucznia zamieszcza się adnotację o wydaniu świadectwa ukończenia szkoły, świadectwa dojrzałości i jego odpisu, duplikatu świadectwa, o udzieleniu zezwolenia na indywidualny program lub tok nauki oraz sporządzeniu odpisu arkusza ocen ucznia;

- W arkuszu ocen ucznia wpisuje się datę i przyczynę opuszczenia szkoły przez ucznia;

- W przypadku przejścia ucznia do innej szkoły, przesyła się do tej szkoły odpis arkusza ocen ucznia.

- Wpisów do arkusza ocen ucznia można dokonywać pismem komputerowym, maszynowym lub ręcznym;

- Arkusze ocen uczniów szkoły podstawowej, gimnazjum, szkoły ponadgimnazjalnej i dotychczasowej szkoły ponadpodstawowej, założone na drukach według „starych” wzorów, prowadzone są na tych drukach do czasu zakończenia przez ucznia nauki w danej szkole z tym, że w tytule rubryk przeznaczonych na wpisanie wyników klasyfikacji końcoworocznej przekreśla się wyraz "końcoworoczna" i wpisuje się odpowiednio wyraz "roczna" albo "końcowa";

- W skali ocen umieszczonej w „starych” arkuszach ocen należy przekreślić dotychczasowe oceny zachowania i wpisać oceny zachowania zgodnie ze skalą ocen określoną w przepisach w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych. Obok należy umieścić adnotację "Skala ocen obowiązuje od dnia 13 września 2004 r.", datę oraz pieczęć i podpis dyrektora szkoły;

- W arkuszach ocen po wpisaniu wyników klasyfikacji rocznej (semestralnej) uzyskanych w klasie programowo najwyższej (semestrze programowo najwyższym) szkoły danego typu należy w kolejnej kolumnie wpisać wyniki klasyfikacji końcowej;

Inne :

- Uczniowi, który uczęszczał na dodatkowe zajęcia edukacyjne lub religię albo etykę, do średniej ocen, o której mowa w ust. 4, wlicza się także roczne oceny uzyskane z tych zajęć;

- Sprostowania błędu i oczywistej pomyłki w dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej dokonuje się przez skreślenie kolorem czerwonym nieprawidłowego zapisu i czytelne wpisanie nad skreślonymi wyrazami właściwych danych oraz złożenie czytelnego podpisu przez dyrektora przedszkola, szkoły lub placówki albo osobę upoważnioną przez dyrektora do dokonania sprostowania;

- Wychowanie do życia w rodzinie nie jest przedmiotem dodatkowym(nie wpisuje się go na świadectwie ani w arkuszu, nie podlega ocenianiu . Zajęcia wychowanie do życia w rodzinie są realizowane zgodnie z odrębnymi przepisami.);

- Uczniowi klasy szóstej, który nie ukończył szkoły nie wydaje się żadnego świadectwa;

- W klasach I-III j. angielski zawiera się w ocenie opisowej;

- Wpis „zwolniony”, w dokumentacji, może mieć miejsce tylko wtedy gdy jest wydana decyzja dyrektora w tej sprawie;

- Uczniom przewidzianym do poprawek/promowanych z jedną jedynką o ile spełniają warunek określony w rozporządzeniu świadectwa wydajemy na koniec sierpnia (do 31.08);

- Upoważnionym przez dyrektora do prostowania błędu w dzienniku(ocena roczna) i arkuszu ocen jest wyznaczony nauczyciel, który dokonanie wpisu poświadcza czytelnym podpisem;

- Uczeń może(a nie musi) nie być klasyfikowany z jednego, kilku lub wszystkich zajęć edukacyjnych, jeżeli brak jest podstaw do ustalenia śródrocznej lub rocznej oceny klasyfikacyjnej z powodu nieobecności ucznia na zajęciach edukacyjnych przekraczającej połowę czasu przeznaczonego na te zajęcia w szkolnym planie nauczania (nauczyciel podaje uzasadnienie ze wskazaniem ilości godzin nieobecności w stosunku do zajęc, które się odbyły zgodnie ze szkolnym planem nauczania)

- Począwszy od klasy IV szkoły podstawowej, uczeń, który w wyniku klasyfikacji rocznej uzyskał z obowiązkowych zajęć edukacyjnych, dodatkowych i religii/etyki średnią ocen co najmniej 4,75 oraz co najmniej bardzo dobrą ocenę zachowania, otrzymuje promocję do klasy programowo wyższej z wyróżnieniem. Uczeń kończy szkołę z wyróżnieniem spełniając te same warunki ale do średniej wlicza mu się także oceny z przedmiotów które zakończyły się wcześniej;

- Rada pedagogiczna może podjąć uchwałę o niepromowaniu do klasy programowo wyższej lub nieukończeniu szkoły przez ucznia, któremu w danej szkole po raz drugi z rzędu ustalono naganną roczną ocenę klasyfikacyjną zachowania. Uczeń, któremu w danej szkole po raz trzeci z rzędu ustalono naganną roczną ocenę klasyfikacyjną zachowania, nie otrzymuje promocji do klasy programowo wyższej, a uczeń klasy programowo najwyższej w danym typie szkoły nie kończy szkoły;

- Wszystkie oceny do arkusza w naszej szkole wpisuje wychowawca (w przypadku nieobecności wychowawcy, dyrektor wyznacza innego nauczyciele i upowaznia go do dokonania odpowiednich wpisów);

- Odbiór wyników sprawdzianu klasy szóstej następuje wraz ze świadectwem „za pokwitowaniem odbioru”;

- Wychowawcy klas III rozdają uczniom wraz ze świadectwem wyniki testu kompetencji.

Podstawa prawna :

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 14 III 2005 w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz zasad odpłatności za wykonywanie tych czynności ((Dz.U. 2005/58/504, 67/585, 2006/31/217, 108/745, 2007/140/987, 2008/67/412)

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 12 sierpnia 1999 r.w sprawie sposobu nauczania szkolnego oraz zakresu treści dotyczących wiedzy o życiu seksualnym człowieka, o zasadach świadomego i odpowiedzialnego rodzicielstwa, o wartości rodziny, życia w fazie prenatalnej oraz metodach i środkach świadomej prokreacji zawartych w podstawie programowej kształcenia ogólnego(Dz. U. Nr 67, poz. 756, z 2001 r. Nr 79, poz. 845 oraz z 2002 r. Nr 121, poz. 1037)

ROZPORZĄDZENIE MINISTRA EDUKACJI NARODOWEJ z dnia 30 kwietnia 2007 r.w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych ((Dz.U. 2007/83/562, 130/906, 2008/3/9, 178/1097, 2009/58/475)

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu z dnia 19 II 2002 r. w sprawie sposobu prowadzenia przez publiczne przedszkola, szkoły i placówki dokumentacji przebiegu nauczania, działalności wychowawczej i opiekuńczej oraz rodzajów tej dokumentacji (Dz.U. 2002/23/225, 2003/107/1003)


BaZa21-03-2010 15:34:26   [#47]
A jeżeli mam tylko oceny końcowe, to muszę przepisać arkusz, aby uzupełnić oceny roczne? Niestety arkusze są już wykreskowane:(
Adaa21-03-2010 15:38:29   [#48]
ja bym przepisała - jesli to tylko jeden arkusz
BaZa21-03-2010 15:41:45   [#49]

Cała klasa niestety, a od kiedy trzeba dwa razy pisać oceny?

 

rzewa21-03-2010 15:43:44   [#50]
od 2004
strony: [ 1 ][ 2 ]