Forum OSKKO - wątek

TEMAT: opiniowanie pracy dyrektora przez R P
strony: [ 1 ]
Grażyna01-12-2003 17:51:28   [#01]
Muszę w tym tygodniu zwołać radę pedagogiczną w związku z oceną mojej pracy dokonywaną przez wizytatora. Podpowiedzcie jaka jest procedura, jaka podstawa prawna, czy przygotować im ramówkę uchwały (czy bez uchwały). Wiem, że opiniują bez mojej obecności na radzie, ale chcę rzecz przygotować (porządek obrad, podstawa prawna, ew. uchwała), bo nie mam zastępcy, który zrobiłby to za mnie. To moja pierwsza ocena na stanowisku dyrektora.
Koralik01-12-2003 21:20:06   [#02]

opinia

Jak sama nazwa wskazuje to ma być opinia a nie uchwala RP. Możesz przygotowac ramówkę wysyłam na priva

Ewa z Rz02-12-2003 07:42:40   [#03]

masz taki punkt w porzadku obrad, przechodzisz do niego, przeprowadzasz wyłonienie przewodniczącego, który bedzie prowadził obrady na ten temat i ... wychodzisz.

Czekasz na efekt w postaci napisanej (może być na razie na brudno :-)) opinii RP o Twojej pracy. Ja bym niczego nie przygotowywała wcześniej - treść oipnii bedzie o Tobie, ale forma będzie świadczyła o gronie...

Opinie tę, po przepisaniu na "czysto", podpisuje ten n-l, który wówczas zebranie prowadził. A dyrek, jako przew RP, przesyła ją do kuratora opatrujac pismem przewodnim.

MaDem02-12-2003 11:27:06   [#04]

U mnie to odbywało sięw następujacy sposób. Jestem wicedyrektorem, należało napisać na polecenie delegatury takową opinię szefowej, więc: zwołałam radę pedagogiczną, odczytałam pismo wizytatora, w którym jest prośba o opinię.

Następnie został powołany zespół nauczycieli (grono liczy przeszło 70 osób), w jego skład wchodzili np. przewodniczący komisji przedmiotowych. Zresztą możesz to zrobić na zasadzie podawania kandydatur i głosowania. Zespół ten miał tydzień czasu na napisanie opinii o pracy dyrektora..... itp. dużo tam było, co dyrektor zrobił w czasie swojej kadencji, w jaki sposób kieruje zespołem, jakie są jego osiagnięcia....... Znowu została zwołana rada, na której przewodniczący tego zespołu odczytał opinię. Odbyło się głosowanie za zatwierdzenim (jawne)......... i tyle. Pozdrawiam.

Grażyna02-12-2003 22:09:12   [#05]
dzięki za podpowiedzi. Jutro ma radę pedagogiczną - zrobię tak, jak radzicie.
Grażyna04-12-2003 21:45:38   [#06]

jedno mam za sobą ... ufffff

Jestem po opiniowaniu. Rada poradziła sobie doskonale, zrobiła to błyskawicznie, bo w ciągu godziny była cała opinia i to przepisana na kompie i podpisana przez całą radę. Byłam zaskoczona, bo myślałam, że zlecą tą 2-3 osobom i potrwa to ze dwa dni. Zostałam po godzinie zaproszona na posiedzenie, gdzie odczytano mi i wręczono opinię z prośbą o przekazanie jej do KO.

Jutro mam wizytację - trzymajcie za mnie kciuki! :))

MaDem05-12-2003 09:35:03   [#07]
.......... widzisz? Nie taki diabeł straszny :-))). Pozdrawiam.
Grażyna05-12-2003 16:30:52   [#08]

uffffffff

Jestem też po wizytacji! Było miło, spokojnie, a na koniec wiele pochwał pod moim i szkoły adresem. Ale stres okropny. Mimo, że na końcu usłyszałam , że osiągnęłam mistrzowstwo...:)) samochwała ze mnie...:))UFFFFFFFF Jeśli można, to proszę - nigdy więcej oceniania i wizytowania...
Bożenak05-12-2003 17:31:38   [#09]

gratuluję

 

  i podzielam twoja opinię . U mnie  było podobnie, ale chyba za bardzo wcześniej się przejmowałam, bo chętnie powtórzyłabym za Tobą ."..nigdy wiecej" , chociaz szczerze mówiąc , to juz przeszłość, a ocena daje pewną satysfakcję. No i po co było się denerwować?

Gaba06-12-2003 03:11:19   [#10]

gratulacje

- jak to fajnie mieć takich kolegów.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]