Forum OSKKO - wątek

TEMAT: księga ewidencji dzieci
strony: [ 1 ][ 2 ]
teka5719-02-2010 00:28:14   [#01]

  I mnie dopadła  kontrola.

Mam więc pytanie. w księdze ewidencji dzieci zamieszkałych w obwodzie szkoły wpisujemy -uczniów,którzy rozpoczynają  kl.I i ...zamieszkałych- tzn. wg ewidencji-ZAMELDOWANYCH,

-czy też zamieszkałych-WSZYSTKICH, o których  nie wiem  ,że mieszkają,a dowiaduję się ,że chodzą do  innej u placówki,lecz  nie są  wg ewidencji ludności -zameldowani w moim  obwodzie.

-Czy zatem wpisuję tam  dzieci,które zamieszkują  w moim obwodzie ,są spoza obwodu i spełniają obowiązek  szkolny w mojej placówce.

-Czy ta sama zasada w księdze  ewidencji  tyczy   spełniania przez dzieci obowiązku przedszkolnego.

-Czy jak ktoś się wyprowadza, a nie do końca wiemy ,że spełnia obowiązek,bo nie przekazuje wiadomości gdzie  jest,

lub też wymeldowuje się ,to   skreslamy  to  dziecko z  ksiegi  ewidencji czy  tylko piszemy  uwagę..

-Co z uczniami,którzy idą wcześniej lub później do  szkoły, to oni w księdze ewidencji są  zapisani w swoim  roczniku,czy też z tym  rocznikiem, z którym   rozpoczął naukę lub  spełnianie obowiazku przedszkolnego

teka5719-02-2010 02:26:39   [#02]

dalej..

czy do ksiegi ewidencji uczniów wpisujemy również dzieci 6l  i uczniów razem czy  są to  dwie osobne  księgi.


foki19-02-2010 07:33:37   [#03]
Witaj. Są dwie księgi: Ewidencji dzieci - tu wpisujesz wszystkie zamieszkałe w twoim obwodzie począwszy od pięciolatków. I prowqadzisz ich aż do ukończenia szkoły (nieważne czy akurat twojej, wazne że zamieszkują cały czas w obwodzie macierzystej szkoły). Druga księga -Księga uczniów. Tu wpisujesz wszystkich którzy rozpoczęli naukę w twojej szkole , lub doszli w trakcie roku szkolnego. Nieważne czy sa z twojego obwodu. Są uczniami tej szkoły.
Bas19-02-2010 09:22:18   [#04]
foki, nie za wczesnie na te 5-latki? Od tego roku? Ja ich nie mam, wpisuję 6-latki, które mają obowiązek. Pięciolatki jeszcze tego nie mają. Ale może się mylę...
genek19-02-2010 11:25:18   [#05]

Ja też po kontroli:)

Stara księga dzieci nie odpowiada wymogom zmienionego rozporządzenia z 19 lutego 2002 (par. 3a), więc trzeba nabyć nową z dodatkowymi rubryczkami. Popatrzcie na par. 22 tego rozporządzenia (poprawianie omyłek) i wydajcie ewentualne upoważnienia na piśmie- ja to zrobiłem w formie zarządzenia dyrektora i było ok.

alis19-02-2010 16:06:37   [#06]

Jestem po kontroli w zakresie realizacji prawa dzieci pięcioletnich do rocznego wychowania przedszkolnego, kontrola przebiegała zgodnie z arkuszem, chociaż we wstępnej telefonicznej rozmowie pani wizytator prosila o przygotowanie pewnej dokumentacji, jednak nie wszystko chciala ogladać:) Ja nie wpisywalam 5-latkow do księgi ewidencji dzieci, gdyż uważałam, (a po konusltacji tutaj na forum upewniłam się) że jest to prawo a nie obowiązek a zgodnie z rozp o prowadzeniu dokumentacji do księgi ewidencji dzieci wpisuje się dzieci podlegające obowiązkowi. Moja pani kontrolująca nie oglądała księgi ewidencji dzieci, ale w takiej luźnej już rozmowie zapytalam ją jak to wlasciwie jest z tymi 5-latkami, no i uslyszalam, że do księgi ewidencji dzieci powinnam wpisywać dzieci nawet 3 i 4-letnie z takim wyprzedzeniem, i co Wy na to????


post został zmieniony: 19-02-2010 16:07:32
joljol19-02-2010 23:35:32   [#07]
i kobiety w ciąży też, będzie wtedy sprawniej szło
jerzyk20-02-2010 11:53:53   [#08]

 Z UoSO wynika że skoro OP ma obowiązek informowania  o aktualnym stanie i zmianach w ewidencji dzieci i młodzieży w wieku 3-18 lat. T przez analogię gdzieś to powinno być odnotowane.

UoSO

Art. 19. 1. Dyrektorzy publicznych szkół podstawowych i gimnazjów kontrolują spełnianie obowiązku szkolnego przez dzieci zamieszkałe w obwodach tych szkół, a gmina kontroluje spełnianie obowiązku nauki przez młodzież zamieszkałą na terenie tej gminy, w tym odpowiednio:

1) kontrolują wykonywanie obowiązków, o których mowa w art. 18 ust. 1 pkt 1, 2 i 4, a także współdziałają z rodzicami w realizacji obowiązków, o których mowa w art. 18 ust. 1 pkt 3 i ust. 3;
2) prowadzą ewidencję spełniania obowiązku szkolnego oraz obowiązku nauki.

2. Wójt gminy (burmistrz, prezydent miasta) jest obowiązany przekazywać dyrektorom publicznych szkół podstawowych i gimnazjów na obszarze gminy informacje o aktualnym stanie i zmianach w ewidencji dzieci i młodzieży w wieku 3-18 lat.

Ala20-02-2010 17:45:51   [#09]
ale w art.18 uoso jest mowa tylko o tych dzieciach, które podlegają obowiazkowi szkolnemu lub nauki czyli, póki co, od 6-18 lat
jota12322-02-2010 20:27:53   [#10]
Dla mnie problematyczny jest zapis: dziecko zamieszkałe czy zameldowane. Czy ktoś potrafi to szczegółowo wyjaśnić?
Ala22-02-2010 23:49:36   [#11]

nooo, zamieszkałe to te co mieszkają a zameldowane to te co albo mieszkają albo nie ale w ewidencji widnieją ;-)

pomogło?

udanka23-02-2010 07:59:38   [#12]
A gdzie wpisujecie dzieci spoza obwodu spełniające obowiązek szkolny w Waszej szkole?
rzewa23-02-2010 08:15:39   [#13]

w księgę uczniów? :-)

wygodne jest generowanie takiego zestawienia na początku roku szkolnego, bo łatwiej potem wysłac odpowiednie zawiadomienia, ale nie ma potrzeby prowadzenia specjalnego rejestru takich dzieci

jota12323-02-2010 18:33:15   [#14]
To które wpisujecie do księgi ewidencji dzieci: te zamieszkałe czy zameldowane?
dbpalka23-02-2010 19:33:13   [#15]
Ja mam dwie księgi- dla dzieci zameldowanych w moim obwodzie i dla tych spoza obwodu. Jak wpisuję to robota niewielka, a potem łatwiej znaleźć i zawiadamiać szkołę obwodową o ich uczniach. O tych co to niby zamieszkałe a nie zameldowane to skąd mam wiedzieć jeśli nie chodzą do mnie? Posługuję się meldunkiem stałym- tymczasowe zawiadamiam obwód właściwy dla stałego zameldowania.

post został zmieniony: 23-02-2010 19:33:42
alis23-02-2010 19:37:48   [#16]

Do księgi ewidencji dzieci wpisuję tylko te zameldowane, bez wzgledu na to gdzie realizują obowiązek szkolny-w mojej czy tez innej szkole, tyle tylko, że odnotowuję w księdze fakt spełniania obowiązku w innej szkole.


post został zmieniony: 23-02-2010 19:38:51
rzewa23-02-2010 22:32:54   [#17]
a jak to się ma do zapisów rozporządzenia? ;-)
teka5723-02-2010 22:36:30   [#18]

W księdze uczniów jest  zapis ,że należy ja  zapełnić do  końca ,ale takiego  zapisu nie ma w księdze ewidencji.

Mam  zatem pytanie,czy   można ją sobie zmienić ?Zmieniły  się określenia ,nazewnictwo i  wymagania odnośnie księgi.Inne tabele.Nie mówię o  mającym być wpisywanym  PESEL-u.

Nie ukrywam,ze moja jest z 1990r. dla dzieci  6-17letnich.W legendzie na  ostatniej stronie jest   zapis,że symbol "O" wpisuje sie przy dzieciach,którym  "odroczono wypełnianie obowiązku szkolnego,czyli zezwolono na późniejsze o jeden rok rozpoczęcie wypełniania obowiązku  szkolnego"

"U"- "usprawiedliwiono niewypełnianie obowiązku szkolnego z powodu upośledzenia umysłowego,kalectwa,przewlekłej choroby,większej niż przewidywana  długość drogi z domu do szkoły lub innych  uzasadnionych przyczyn"

Jak  mam w tej  księdze ewidencji  szkolnych  dzieci ,wpisać dzieci  z  oddziału 6 l, jeżeli brak dla  nich  określeń-symboli.

Jak oznaczyć ( w tej  księdze)dziecko odroczone od spełniania obowiązku szkolnego - upośledzenie umysłowe?

Mam  przed sobą nową -tegoroczną księgę,która ma jeszcze  "lepszy zapis" w legendzie-

-uczęszcza do  oddziału zerowego-symbol "O"

-odroczono wypełnianie obowiązku,czyli zezwolono na późniejsze o jeden  rok rozpoczęcie wypełniania obowiązku szkolnego- symbol "O"

-usprawiedliwiono niewypełnianie obowiązku szkolnego z powodu upośledzenia umysłowego,kalectwa,przewlekłej choroby,większej niż przewidywana  długość drogi z domu do szkoły lub innych  uzasadnionych przyczyn"-"U"

Jak oznaczyć ( w tej  księdze)dziecko odroczone od spełniania obowiązku szkolnego - upośledzenie umysłowe?

Może  ktoś potrafi  mi  to  wytłumaczyć?

Natka23-02-2010 22:41:06   [#19]
Nam wizytator te stare kazał "odstawić" i założyć nowe.
Adaa23-02-2010 22:51:57   [#20]

alis, to tej pieknej księgi, zgodnie z rozporzadzeniem wpisujemy  dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły

oczywiście istnieje tu pewien problem - OP ma nam podawać informacje o zmianach w ewidencji dzieci - a taka wiedzę czerpie z informacji meldunkowej

bardzo często uczeń zamieszkuje w obwodzie szkoły jednak w wykazie z OP go nie ma - bo jest zameldowany gdzie indziej

przez niespójne przepisy wychodzi czasami bigos - ten sam uczeń figuruje w obwodzie jednej szkoly (zameldowany) i w naszym obwodzie (zamieszkuje bez meldunku)


alis24-02-2010 11:25:49   [#21]

Adaa, dzięki:) Tyle razy czytałam to rozporządzenie, ale nie zwrócilam uwagi na słowo 'zamieszkałe', skupiałam się na innych sformułowaniach;) wiec trzeba wpisac wszystki dzieci mieszkające w obwodzie szkoły, bez wzgledu na miejsce zameldowania? Znaczy źle wpisałam w tym roku, no i pani wizytator też mi troszku namieszała;)

teka5724-02-2010 16:06:21   [#22]
kurcze,a mnie nikt nie odpowie?
jota12326-02-2010 09:44:01   [#23]
Ale jeżeli wpiszę dzieci zamieszkałe ale nie zameldowane to możliwe,że będą one figurowały w księgach ewidencji nawet kilku szkół. Czy to nie powoduje np sztucznego przyrostu liczby uczniów w Polsce?
Adaa26-02-2010 11:25:01   [#24]

nie powinno- dane o uczniach pochodzą z SIO, i podajesz je na dzień 10 września. Do tego czasu już wszystko masz jasne.

literówki


post został zmieniony: 26-02-2010 11:25:25
teka5726-02-2010 18:32:41   [#25]

dzisiaj mi przysłał WERSUS- (dawny CEZAS) nową -"ciepłą" księgę ewidencji już z peselami.

Czy dobrze kojarzę że będzie obowiązywać od 1 wrzenia  2010 ?


jerzyk26-02-2010 18:54:32   [#26]

Adaa nie zgadzam się z Toba. Uważam że w przypadku księgi ewidencji zamieszkały= zameldowany. Wpisywanie zamieszkałych a nie zameldowanych spowoduje że  dyrektor który tak zrobi nie będzie wysyłał powiadomień do szkół w obwodzie których uczeń ma meldunek stały. Wtedy ten drugi dyrektor będzie miał więcej roboty, bo będzie musiał ustalić miejsce realizacji obowiązku szkolnego. Jeżeli tego nie zrobi to oberwie przy najbliższej kontroli.

Adaa26-02-2010 19:20:31   [#27]

nie zgadzam sie jerzyku z Tobą 

bo po pierwsze rozporzadzenie mówi :

"§ 3a. 1.  Szkoła podstawowa prowadzi księgę ewidencji dzieci podlegających obowiązkowi, o którym mowa w art. 14 ust. 3 ustawy, i obowiązkowi szkolnemu, zamieszkałych w obwodzie szkoły.

po drugie, to do mnie nalezy zapisanie (zgodne ze stanem prawnym w zakresie danych osobowych) dziecka do szkoły i to ja sprawdzam adres zameldowania oraz uzyskuje informacje o miejscu zamieszkania

rodzice podaja mi adres zameldowania, na tej podstawie ustalam obwód szkoły dziecka ( gdy nie jest zameldowany na terenie mojego obwodu) i wysyłam do nich zawiadomienie o spelnianiu obowiązku szkolnego

  nigdzie , w prawie oświatowym nie znalazlam pojecia "zameldowany"

no, ale kazdy moze robic jak chce:-)



post został zmieniony: 26-02-2010 19:22:04
jerzyk26-02-2010 19:35:19   [#28]
Zapisanie do szkoły, to wpisanie do ksiegi uczniów i tu jest zgoda.
Po kiego licha masz zawiadamiać dyrektora szkoły obwodowej, skoro (zgodnie z tym co piszesz)  jej dyrektor,  nie powinien wpisać do ksiegi ewidencji dzieciaka, który w obwodzie jego szkoly nie zamieszkuje, nawet jak jest zameldowany, bo rozporządzenie mówi że należy wpisać zamieszkałe? :-)
Adaa26-02-2010 19:43:00   [#29]

bo jerzyku bajzel w prawie jest i trzeba wszelkimi sposobami robic tak by dzieciak nie "zaginął":-)

i daltego, że :

"§ 3a. 1.  Szkoła podstawowa prowadzi księgę ewidencji dzieci podlegających obowiązkowi, o którym mowa w art. 14 ust. 3 ustawy, i obowiązkowi szkolnemu, zamieszkałych w obwodzie szkoły.

;-)

jerzyk26-02-2010 19:56:12   [#30]
Tośmy se pogadali;-)
Stokrotka07-03-2010 21:48:50   [#31]

"§ 3a. 1.  Szkoła podstawowa prowadzi księgę ewidencji dzieci podlegających obowiązkowi, o którym mowa w art. 14 ust. 3 ustawy, i obowiązkowi szkolnemu, zamieszkałych w obwodzie szkoły.

To ile ksiąg ewidencji należy prowadzić?

- oddzielną dla oddziału przedszkolnego i dla szkoły podstawowej czy też jedną wspólną?

- od kiedy należy prowadzić nowe księgi - od 2002 roku czy też od 2009 zgodnie z nowym rozporządzedniem?


post został zmieniony: 07-03-2010 21:49:46
ankate07-03-2010 21:52:55   [#32]
Stokrotko, prowadzisz jedną księgę  ...jak masz bardzo starą to kup nową, żeby miała rubryki zgodne z nowym rozporządzeniem ;-)
rzepek08-03-2010 05:50:00   [#33]
W zeszłym tygodniu mialam kontrolę KO dotyczącą księgi ewidencji. Pani poprosila o księgę ewidencji (nową) i o wykaz dzieci z Urzędu Gminy. I sobie sprawdzała zgodność. W razie rozbieżności -mam obowiązek dołączyć do dokumentacji wyjaśnienia (zaświadczenia z innych szkół o realizacji tam moich dzieci lub moje zaświadczenia wysyłane do innych szkół o dzieciach, które są u mnie). W księdze mam mieć wpisane dzieciaki od sześciolatków, dla pięciolatkow prowadzi sie odrębną księgę - a właściwie rejestr wniosków rodziców o zapisaniu pięciolatka do oddz.przedszkolnego.Jeżeli dziecko wyjechało zagranicę -ma być notatka z rozmowy z pozostałą tu rodziną na temat tego dziecka i załączone to też do akt. Jeżeli nikt nic nie wie o dziecku -mam wysyłać dwukrotnie pocztą poleconą zawiadomienie do domu, po powrocie listów -załączam info do akt że " adresat nieznany".
post został zmieniony: 08-03-2010 05:52:23
Stokrotka08-03-2010 09:17:42   [#34]
Powidzcie jeszcze czy w tej nowej księdze mam wpisać dzieci z "0" i od I do VI klasy, czy tylko "0" zaczynając od roku 2009-2010?
rzewa08-03-2010 10:09:27   [#35]
wszystkie, zamieszkałe w Twoim obwodzie, które obecnie podlegają obowiązkowi szkolnemu
Natka08-03-2010 10:21:52   [#36]
To zależy od Ciebie i ... ilości dzieci. Wpisałam tylko 0-III. Pozostałe zostawiłam w starej (taka tez była sugestia wizytatora).
post został zmieniony: 08-03-2010 10:22:29
elkap08-03-2010 17:08:23   [#37]
Do tej pory wpisywałam do Księgi ewidencji według zasady: zamieszkały = zameldowany. Uważam, że ten sposób pozwala uniknąć bałaganu. Bo skąd mam wiedzieć np. że uczeń mieszka w moim obwodzie, jeśli nie mam go w wykazie z urzędu i rodzice go nie zapisali do mojej szkoły tylko do innej. Zameldowanych kontroluję i dociekam do jakiej szkoły dziecko zozstało zgłoszone. Jeśli do mnie rodzic zgłasza ucznia, który jest zameldowany poza obwodem, to informuję o tym dyrektora szkoły z tego obwodu. Zresztą nie bardzo widzę możliwość dokładnego sprawdzenia, kto w moim obwodzie mieszka nie mając meldunku.
DoMi09-03-2010 22:59:47   [#38]

Kupiłam księgę - nic wielkiego.

Przeczytałam wszystko co napisaliście o prowadzeniu księgi - i jest duże  przerażenie. Nic nie rozumiem.

Roztłumaczcie mi jeszcze raz:

1) czy do nowej księgi mam  wpisac wszystkie dzieci z obwodu, które w tej chwili podlegają obowiązkowi szkolnemu???? (przecież mam ich zapisanych w starej księdze; myślałam, że trzeba będzie zacząć w nowej wpisywać tych co przyjdą od września).

2) czy dyrektor szkoły podstawowej "pilotuje" uczniów do lat 18, czy do czasu przekazania ich do gimnazjum? )mój OP twierdzi, że do czasu, kiedy dostanę z gimnazjum potwierdzenie, że już tam chodzą;  potem kontrolę przejmuje dyrektor gimnazjum),

 

ankate09-03-2010 23:30:41   [#39]
do czasu, kiedy dostaniesz z gimnazjum potwierdzenie, że już tam chodzą;  potem kontrolę przejmuje dyrektor gimnazjum),

jak się zasiedzą w jakiejś  podstawówce do 18, to wtedy tak :-) 

W nowej wpisuj od września wg. wykazów z ewidencji, przepisywanie wg mnie nie ma sensu

 

DoMi10-03-2010 00:21:03   [#40]

Dzięki "ankate". Moja logika też mi tak podpowiada. Ale zobacz co piszą inni, często po kontrolach.

 patrz: [#33], "Pani poprosila o księgę ewidencji (nową), "

[#35], " wszystkie, zamieszkałe w Twoim obwodzie, które obecnie podlegają obowiązkowi szkolnemu "

 [#36]    "Wpisałam tylko 0-III. Pozostałe zostawiłam w starej (taka tez była sugestia wizytatora)."

I to właśnie te zapisy spowodowały zaburzenia mojego logicznego (chyba) myślenia. normalnie mówiąc zgłupłam

ankate10-03-2010 09:54:45   [#41]

#03 Witaj. Są dwie księgi: Ewidencji dzieci - tu wpisujesz wszystkie zamieszkałe w twoim obwodzie począwszy od pięciolatków. I prowqadzisz ich aż do ukończenia szkoły (nieważne czy akurat twojej, wazne że zamieszkują cały czas w obwodzie macierzystej szkoły).

Dziwne, bo mnie podczas kontroli zwrócono uwagę, że wszystkie pięciolatki mam wykreślić z księgi ewidencji na czerwono

Najpierw na górze powinni ustalić zasady i interpretacje, a potem zacząć kontrole, bo na razie w każdym województwie inaczej!

beera10-03-2010 10:53:31   [#42]

co tu kurcze interpretować, albo ustalac zasady, skoro to jest napisane czarno na białym:

§ 3a. (4) 1. Szkoła podstawowa prowadzi księgę ewidencji dzieci podlegających obowiązkowi, o którym mowa w art. 14 ust. 3 ustawy, i obowiązkowi szkolnemu, zamieszkałych w obwodzie szkoły.

art. 14 ust.3. Dziecko w wieku 6 lat jest obowiązane odbyć roczne przygotowanie przedszkolne w przedszkolu albo w oddziale przedszkolnym zorganizowanym w szkole podstawowej.

Foki sobie luźno dośc napisał:)

 

DoMi10-03-2010 11:50:35   [#43]

Podnoszę pytanie. Jeszcze raz prosze o poradę.

 Jak robicie u siebie: przepisujecie ze "starej" księgi wszystkie dzieci podlegajace obowiązkowi na dzień dzisiejszy do "nowej" księgi ewidencji, czy wpisujecie tylko sześciolatków????

 Przeczytałam cały watek, a zwłaszacza:

 [#33], "Pani poprosila o księgę ewidencji (nową)  i o wykaz dzieci z Urzędu Gminy. I sobie sprawdzała zgodność."

[#35], wpisuje się " wszystkie, zamieszkałe w Twoim obwodzie, które obecnie podlegają obowiązkowi szkolnemu "

 [#36]    "Wpisałam tylko 0-III. Pozostałe zostawiłam w starej (taka tez była sugestia wizytatora)."

Wiem, że nic nie wiem!!!!

Mam wpisać ponad 300 dzieci, które w tej chwili mam w obwodzie, czy tylko 32 z oddziału przedszkolnego???

Drobna różnica...... 

Natka10-03-2010 12:08:07   [#44]

już pisałam: To zależy od Ciebie i ... ilości dzieci. Spokojnie możesz wpisać tylko te z oddziału przedszkolnego

:))

Adaa10-03-2010 12:24:26   [#45]

po mojemu to tak jest :

KSIĘGA EWIDENCJI DZIECI :

mam dwie księgi :

I - tu wpisuję tylko pięciolatki, które zostały zapisane do odziału przedszkolnego (to księga pomocnicza w zasadzie, ewidencjonują tu tylko pięciolatki na etapie oddziału przedszkolnego)

II - tu wpisuję wszystkie dzieci od 6 roku życia, czyli uczęszczające do odziału przedszkolnego do czasu ukończenia szkoły ( obowiążek przedszkolny i szkolny), w przypadku gdy "mój" uczen chodzi do innej szkoły - zamieszczam odpowiednią adnotację

wpisuję dzieci zamieszkałe - wiedzę na ten temat czerpię z list z OP jak również z informacji rodziców dziecka (zamieszkały w obwodzie, ale zameldowany w innym)

KSIĘGA UCZNIÓW :

tu wpisuję w każdym roku wszystkie dziaciaki, które przyjęłam do szkoły

Tu wpisujesz wszystkich którzy rozpoczęli naukę w twojej szkole , lub doszli w trakcie roku szkolnego. Nieważne czy sa z twojego obwodu. Są uczniami tej szkoły.

beera10-03-2010 13:29:03   [#46]

po mojemu to tak jest :

KSIĘGA EWIDENCJI DZIECI :

mam dwie księgi :

I - tu wpisuję tylko pięciolatki, które zostały zapisane do odziału przedszkolnego (to księga pomocnicza w zasadzie, ewidencjonują tu tylko pięciolatki na etapie oddziału przedszkolnego)

tak się zgadzam - bo to w zasadzie nie ejst "księga ewidencji" w rozumieniu przepisów, tylko Twoja księga:)

DoMi10-03-2010 13:48:22   [#47]
Dzięki bardzo. W takim razie wpisuję tylo sześciolatków. Wolę wpisywać 30 niż 300
petrus15-03-2010 12:26:30   [#48]
a ja dałam się wpuścic w maliny ;)Po październikowej kontroli wizytatorka kazal mi wpisać sześciolatki do księgi uczniów. Dziś zaglądam i czysta głupota. Oświeciło mnie po wypowiedziach forumowiczów na temat kontroli arkuszy ocen. Muszę kreslić
martek15-03-2010 17:50:11   [#49]
ja nie mam żadnej dodatkowej księgi dla 5 latków w oddziale przedszkolnym, do księgi ewidencji dzieci nie mogę go wpisać, figuruje więc tylko w dzienniku zajęć przedszkola... czy to wystarczy?
rzewa15-03-2010 23:16:34   [#50]
wystarczy.
strony: [ 1 ][ 2 ]