Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ocena stażu a zmiana pracy
strony: [ 1 ]
violka27-11-2003 07:51:48   [#01]

ma pewne wątpliwości

n-lka zmieniła szkołę po roku stażu

warunkiem kontynuacji stażu w kolejnej szkole jest otrzymanie pozytywnej oceny za ten rok (art. 9f ust. 2 KN) ale....

n-lka nie złożyła sprawozdania z realizacji za ten rok, mimo iż mówi o tym KN (Art. 9c. ust. 3) i rozporządzenie dyrekcji: "n-le odbywający staż składają sprawozdanie z realizacji zadań przewidzianych w planie rozwoju na sem II... do końca czerwca"

n-lka 3 razy uzgadniała ustnie przesunięcie terminu (ostatnio - początek września)

do tej pory nie złożyła sprawozdania, a ja nie napisałam w związku z tym oceny (zakończyła u mnie staż, a nie złożyła sprawozdania)

a może się mylę? jak Wy rozumiecie poniższe zapisy?

w zasadzie to jest problem n-la, ale pani ta jest osobą mocno mi niechętną, więc może zechce małe co nieco ....

ja uważam, że to ona nie dopełniła warunków i ja nie mam podstaw do dokonania oceny, a z drugiej strony co mi zależy - niech sobie robi ten staż dalej - ja chcę tylko, abym ja była w zgodzie z prawem

Art. 9f.

2. Nauczycielowi kontraktowemu i nauczycielowi mianowanemu, którzy w okresie trwania stażu zmienili miejsce zatrudnienia, do stażu, o którym mowa w art. 9c ust. 1 pkt 2, zalicza się okres dotychczas odbytego stażu, jeżeli podjęli zatrudnienie w szkole nie później niż 3 miesiące po ustaniu poprzedniego stosunku pracy i za okres dotychczas odbytego stażu otrzymali pozytywną ocenę dorobku zawodowego.

 

Art. 9c.

3. W okresie stażu nauczyciel realizuje własny plan rozwoju zawodowego zatwierdzony przez dyrektora szkoły, uwzględniający wymagania, o których mowa w art. 9g ust. 10. Po zakończeniu stażu nauczyciel składa dyrektorowi szkoły sprawozdanie z realizacji tego planu.

Ewa z Rz27-11-2003 08:14:00   [#02]

masz rację, violka.

Póki pani sprawozdania nie złoży, oceny nie dostanie...

Ona, tam u nowego dyrka zlożyla plan i staz realizuje, ale póki nie otrzyma oceny za dotychczasowy czas, to jej się ten okres do stażu nie doliczy - czyli jest tak jakby zaczęla wszystko od początku...

Jeśli przyniesie ci sprawozdanie póxniej niż po 3 m-cach, oceny robic nie musisz, ale możesz... Jeśli nie chcesz by ta sprawa "wisiała" za długo (ona ma min dwa lata do złożenia wniosku o kolejny stopień), napisz jej wezwanie do złożenia sprawozdania z podanym nieprzekraczalnym terminem - jeśłi sie spóźni, odmówisz wydania oceny dorobku...

violka27-11-2003 21:17:05   [#03]
dziękuję Ewo

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]