Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jak wrócić do pracy ?
strony: [ 1 ]
Wioleta D26-11-2003 20:15:11   [#01]
Jestem na urlopie wychowawczym. Urlop kończy mi się w połowie lutego.Jestem naczycielem mianowanym po SN -wychowanie przedszkone. Ukończyłam SPM z nauczania początkowego i uczyłam w nauczaniu ( wtedy ) początkowym. W tym roku zaczęłam studia z informatyki i techniki. Czy po powrocie do pracy
( ewentualnym) mogę uczyć już techniki i informatyki ? Co powinnam zrobić żeby wrócić do pracy ponieważ jest problem z godzinami dla mnie.
Gaba26-11-2003 20:37:32   [#02]
Problem godzin dla Ciebie, jest problemem dyrektora, Ty go powiadamiasz, że wracasz i mówisz, jakie masz kwalifikacje, on ma mieć godziny dla ciebie, jak nie ma to buli...
Wioleta D26-11-2003 20:55:56   [#03]
Dzięki , ale sytuacja jest trochę skopmlikowana. Jestem po wstępnych rozmowach z dyrektorem , który twierdzi, że aby mnie przyjąć musi zwolnić moją koleżnkę. Może skrupuły dzisiaj są niemodne ale ja tak nie potrafię...
Uśka26-11-2003 21:47:39   [#04]
Jeżeli nie masz ukończonych studiów niestety nie masz jeszcze kwalifikacji.Ale to rzeczywiście problem w pierwszym rzędzie dyrektora. U nas również organ prowadzący stara się znaleźć godziny w innej szkole, tyle, że w okresie ruchu służbowego i wakacji. Teraz sytuacja jest skomplikowana. Może za jakiegoś nieobecnego n-la np.który ma w planie jakiś długi urlop?
Wioleta D27-11-2003 00:10:39   [#05]
Niestety , żaden nie wybiera się. W grę wchodzi urlop dla poratowania zdrowia ale koleżanka , która mogłaby go wziąć zaczęła własnie staż na nauczyciela dyplomowanego i podejrzewam , że raczej nie pójdzie. Siedzę i myślę i boję się, że raczej nic nie wymyślę.
Ewa z Rz27-11-2003 07:17:52   [#06]

Ale to nie twoje zmartwienie...

Tylko dyra!

Jeśli musi kogoś zwolnić to znaczy, że źle zatrudnił - powinien na zastępstwo za Ciebie a nie inaczej...

Chyba, że musi zwolnić bo mniej godzin się zrobiło, ale wtedy musi to tak czy tak zrobić. I nie może jako kryterium do zwolnienia przyjąć korzystania lub nie z urlopu wychowawczego...

Bez wzgledu na cokolwiek do końca roku musi ci płacić (n-l mianowany), ale może dać wypowiedzenie i rozwiązać stosunek pracy 1 września - tu musi być absolutna jasność dlaczego akurat rozwiązanie z tym pracownikiem - ale sytuacja jest nieciekawa, gdyż jak rozumiem nie masz jeszcze wymaganego poziomu wykształcenia. Jeśli pozostali mają, to stoisz od razu na gorszej pozycji...

beera27-11-2003 09:04:05   [#07]

Wioletto

a może TY idź na urlop dla poratowania zdrowia?

teraz zaraz i od razu:-)

Gdy wrócisz do szkoły- do czego masz pełne prawo, dyrektor będzie Ci płacił do końca roku szkolnego, a potem, być może, zwolni.

W ten sposob dostajesz jeszcze jeden rok  i odlożenie wyroku:-)

Warto pójśc do szkoły i szczerze pogadać z dyrektorem, przecież on też może Ci okreslic jakieś perspektywy.

Wioleta D27-11-2003 15:40:20   [#08]
Dzięki za pomysły. Myślałam o urlopie dla poratowania zdrowia ale jak na złość jestem zdrowa jak przyłowiowy "byk". Poza tym od maja zaczyna obowiązywać nowy kodeks pracy ( trzecia umowa na czas nieokreślony). U nas w szkole informatyki i techniki uczą nauczyciele zatrudniani na czas określony. Dla jednego z nich kolejna umowa od września będzie trzecią umową i zgodnie z prawem zostanie ztrudniony na czas nieokreślony więc nie będę mogła z urlopu dla poratowania zdrowia wrócić na informatykę. Tak więc i tak źle i tak niedobrze.
Ewa z Rz28-11-2003 07:09:14   [#09]
KP nie obowiazuje nauczycieli. Zatrudnianie i zwalnianie nauczycieli regulowane jest w KN. Nauczyciel może miec 10-tą umowę o prace na czas zamknięty jeśli spełnione są warunki wynikające z ust.7 art 10. KN
RomanG28-11-2003 07:13:21   [#10]
Poza tym ten przepis KP obecnie jest zawieszony i nie obowiązuje.
Wioleta D28-11-2003 22:05:14   [#11]
Ale będzie znowu obowiązywał od przyszłego roku a mnie właśnie interesuje przyszły rok. Niestety droga Ewo moją szefową obowiązuje KP. Kilka lat temu powołując się na ten właśnie przepis przyjęła na czas nieokreślony nauczyciela pomimo tego, że był już jeden z takimi samymi kwalifikacjami. I teraz mnożą się problemy. Dobrze , że powstały gimnazja i nauczyciele z podstawówki mogą uzupełniać etaty.
Ewa z Rz29-11-2003 07:07:16   [#12]

pracujesz w szkole niepublicznej?

Bo tylko w takiej nieobowiazuje... Ale nieobowiązuje równiez tam przepis dający n-lom prawo do urlopu dla poratowania zdrowia... :-?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]