Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Do czego służy Rzecznik Praw Dziecka?
strony: [ 1 ]
Marek z Rzeszowa26-11-2003 16:01:57   [#01]

Może rzecznik praw dziecka zacznie w końcu bronić dzieci, a nie interesy dziwnych organizacji...

Dziś mam, kurczę, dobry dzień. Gdzie nie spojrzę - tam jakiś idiotyzm.
Poczytajcie to:
http://www1.gazeta.pl/rzeszow/1,34962,1795408.html

Za młody na sukces

Marcin Jurek, rzeszowski gimnazjalista, świetnie wypadł w wojewódzkim konkursie "Polska w NATO". Nie powalczy jednak o wyjazd do Brukseli, główną nagrodę w ogólnopolskim finale. Zdyskwalifikował go wiek: konkurs był adresowany do licealistów 

0-->

Marcin jest uczniem trzeciej klasy gimnazjum. Od września przygotowywał się do konkursu ogłoszonego przez Centralny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli "Polska w NATO". W ubiegłym tygodniu odbyły się regionalne eliminacje do tego konkursu. Marcinowi poszło świetnie. - Jeszcze przed ogłoszeniem wyników dowiedziałem się od komisji, że jestem na drugim miejscu - opowiada.

Tym większe było jego zdziwienie, kiedy podczas wyczytywania laureatów nie usłyszał swojego nazwiska. - Poczułem się rozczarowany i niedoceniony - opowiada Marcin. - Nie dostałem ani nagrody książkowej, którą otrzymało sześciu najlepszych uczniów, nie zostałem zakwalifikowany do finału. Byłem smutny i zły - mówi chłopak. Okazało się, że konkurs był adresowany do starszej młodzieży.

- W ubiegłym roku startowałem w konkursie polsko-czeskiego stowarzyszenia Jagello 2000. Nikt nie robił wtedy żadnych problemów, choć konkurs był także adresowany do licealistów - mówi chłopiec.

Jak wyjaśnia Izabela Podsiadło-Dacewicz z Głównego Komitetu Organizacyjnego Konkursu "Polska w NATO" regulamin bardzo jasno określa, że jest on adresowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

Jak to się więc stało, że uczeń gimnazjum wziął w nim udział? - My w dobrej wierze dopuszczamy wszystkich, którzy się zgłoszą. Dopiero podczas pisania testu uczniowie wypełniają kartę z danymi osobowymi. Wtedy okazało się, że dwóch uczestników to gimnazjaliści - mówi Waldemar Stahl z wojewódzkiej komisji konkursowej w Rzeszowie.

Marcin jest zawiedziony, bo ponad dwa miesiące jego pracy poszło na marne.

- Nie możemy zmienić teraz regulaminu konkursu. Nagrodą główną jest wyjazd do Brukseli dla zwycięskiej ósemki. Gdyby jednym ze zwycięzców był ten chłopiec, pozostali uczestnicy mieliby prawo się odwoływać - wyjaśnia i dodaje: - Będziemy o tym rozmawiać, ale nie sądzę, by możliwe było jego uczestnictwo w finale. Na pewno zastanowimy się nad formą nagrody dla Marcina - obiecuje Podsiadło-Dacewicz.

Piotrek26-11-2003 16:23:46   [#02]

z Dacewiczów

najbardziej szanuję jednego - Damiana, środkowego bloku Energii Sosnowiec :)
Marek Pleśniar26-11-2003 16:53:13   [#03]

hmm.. niby regulamin jest..

Ale - zasadę jedną mam wpojoną już dawno: "wszelkie niejasne kwestie rozstrzygać na korzyść ucznia".

Majka26-11-2003 16:55:20   [#04]

No patrzcie, jak się cenią ;))

Prawdziwe olimpiady przedmiotowe szanują pracowitych gimków.

Nikt nie zdyskwalifilował np. uczniów z gimnazjum, którzy startowali w finale etapu centralnego olimpiady geograficznej czy filozoficznej - choć są to z założenia olimpiady dla licealistów....

Marek Pleśniar26-11-2003 16:57:20   [#05]

prawo do odwołania bo lepszy od konkurenta uczeń jest młodszy?

urzędnicy boją się własnego cienia jak mniemam

Leszek26-11-2003 18:46:52   [#06]

Kiedyś, gdzieś czytałem i tak sobie przekładam...

"Do czego służy Rzecznik Praw Dziecka?" I odpowiadam "Rzecznik Praw Dziecka służy jak sama nazwa wskazuje..."

Pozdrawiam

piotr27-11-2003 00:09:40   [#07]

rzecznik służy do....

Rzecznik praw ucznia służy do wygłaszania następujących opinii !!   

DZIENNIK POLSKI - 17.11.2003 (INF. WŁ.) - Większość uczniów boi się niesprawiedliwości nauczycieli i to właśnie stąd bierze się ich agresja wobec pedagogów - uważa Roman Ficek, rzecznik praw ucznia w Małopolskim Kuratorium Oświaty.

no i wreszcie wiemy skąd się bierze agresja ;-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]