Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zmiana stosunku pracy z mianowania na umowę o pracę
strony: [ 1 ]
mb5320-01-2010 19:11:47   [#01]
Na prośbę - z powodów osobistych - nauczycielki, która bez rozwiązania stosunku pracy przebywa na emeryturze, ograniczyłam jej zatrudnienie do pół etatu na jeden rok szkolny tj. do 31 sierpnia 2010r. Jak myślicie Państwo, czy to zrobilibyście na zasadzie zmiany warunków pracy i płacy(za porozumieniem stron) i czy powinno się zaznaczyć , że jest to stosunek "umowa o pracę na czas określony", czy jakoś inaczej.A po wakacjach znowu wrócić do mianowania? Podpowiedzcie.
DYREK20-01-2010 19:24:56   [#02]

Czy jest to ograniczenia zatrudnienia nauczyciela zatrudnionego na podstawie mianowania (art. 22 ust. 2 KN) ?

Jeżeli nie, to można  zastosować porozumienie zmieniające (porozumienie stron - zgoda nuczyciela i dyrektora),

umowa na czas nieokreślony w niepełnym wymiarze - 1/2 etatu

Tu wzór porozumienia:

http://www.eurofirma.pl/umowy/przy_pracy/
porozumienie_zmieniajace_umowe_o_prace2.doc

 

mb5320-01-2010 19:41:21   [#03]
Na Jej prośbę, a nie w wyniku braku godzin. Była mianowanym. Po prostu bierze emeryturę i żeby nie przekroczyć "progu"zarobkowego poprosiła, czy może mieć mniej godzin do końca sierpnia 2010r., a nie cały etat. No tak , ale przecież nie można zatrudniać nauczyciela na czas określony w takim przypadku: ma przecież kwalifikacje i nie jest w zastępstwie za nikogo. Ale narozrabiane.Dziękuję.
post został zmieniony: 20-01-2010 19:46:39
mariz20-01-2010 19:46:50   [#04]

A w druga stronę?   - nauczyciel uzyskał stopień awansu nauczyciela mianowanego.

Czy dyrektor wydaje na piśmie potwierdzenie, że jego stosunek pracy przekształcił się w stosunek pracy na podstawie mianowania, czy wydaje akt mianowania nauczyciela?

Wiem, że n-l dostaje akt nadania stopnia nauczyciela mianowanego od właściwego organu, ale to podobno akt nadania wyższego stopnia awansu, a dyrektor wydaje akt mianowania na stanowisko nauczyciela mianowanego.

Bardzo proszę na priv o przesłanie stosownego dokumentu, który dyrektor "wystawia" n-lowi po uzyskaniu stopnia awansu n-la mianowanego!


mb5320-01-2010 19:48:34   [#05]
Tak, ale musi spełnić warunki wymienione w KN
mariz20-01-2010 19:53:49   [#06]
mb53- ale co tak- jaki dokument ma to potwierdzać?  Oczywiście n-l spełnia warunki zawarte w KN.
DYREK20-01-2010 20:13:06   [#07]

 "Zatem jeżeli np. nauczyciel kontraktowy zatrudniony na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony, w czasie trwania stosunku pracy, uzyska wyższy stopień awansu zawodowego (dostarczy akt nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego) i jednocześnie spełnia warunki określone w art. 10 ust. 5 ustawy KN to jego stosunek pracy przekształca się ex lege w stosunek pracy na podstawie mianowania. W takiej sytuacji dyrektor szkoły jedynie pisemnie potwierdza przekształcenie podstawy prawnej stosunku pracy, a nie wydaje akt mianowania."

http://www.poradnikdyrektora.pl/prawnik-nauczyciela/
akt-mianowania-akt-nadania-stopnia-awansu-a-przeksztalcenie-podtsawy-prawnej-stosunku-pracy/

mb5320-01-2010 20:14:08   [#08]
Mogę podesłać , ale w szkolnym komputerze sobie odnajdę.Proszę cierpliwie poczekać.  
mb5320-01-2010 20:19:19   [#09]

O proszę DYREK już wszystko wyjaśnił.


mariz20-01-2010 21:01:22   [#10]
Dziękuje bardzo za wyjaśnienia! Pozdrawiam - Maria
mariz20-01-2010 21:11:34   [#11]

Po lekturze linku podanego przez dyrka wyłapałam swoją niewiedzę w kwestii zatrudnienia nauczyciela posiadającego stopień awansu naucz.mianowanego.

Rozumiem, że zatrudniając takiego nauczyciela "na pełny etat" nawiązuję z nim umowę o pracę na podstawie mianowania, ale wydaję mu jednocześnie akt mianowania- tak?

zatrudniałam takiego nauczyciela we wrześniu, ale aktu mianowania nie wydałam- muszę więc to naprawić?

rzewa23-01-2010 07:05:54   [#12]

niestety, nie zgadzam się z twierdzeniem przytoczonym w #07 - zawsze należy wystawić nauczycielowi akt mianowania, jeśli doszło do zatrudnienia na podstawie mianowania - będzie tylko wskazana inna podstawa prawna powstania takiego zatrudnienia

pracownik zatrudniony przez mianowanie nie ma umowy o pracę - akt mianowania pełni tę rolę

w wymianie plików umieściłam wzór takiego aktu dostosowany do obu okoliczności

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]