Forum OSKKO - wątek

TEMAT: przetarg
strony: [ 1 ]
ellys25-11-2003 18:34:58   [#01]
Przeprowadziłam przetarg na niewielką usługę - ogłoszenie w internecie, dwie oferty - przeterg ważny i jest wykonawca wyłoniony. Co dalej? Czy trzeba "coś"  "gdzieś" wysyłać? Mam na myśli zawiadomienie o przetargu do Przezesa w W-wie. Proszę o konkrety jeśli trzeba. Dzięki.
AnJa25-11-2003 18:52:56   [#02]

GUZP pojawia się przy przetargach powyżej 30 tys. euro, informacje o  zamiarze przeprowadzenia takiego przetargu, na sformalizowanych drukach przesyła się tam i ukazują się ine w Biuletynie. W takim przypadku trzeba też wysłać informacje po rozstrzygnięciu . Szczegóły są w Ustawie o zamówieniach publicznych.

Przy niewielkich zamówieniach ( do 6 tys euro) najlepiej procedur z Ustawy nie stosować (wyłączenie). W Twoim przypadku sprawdź jaką procedurę zastosowałeś - bo jeśli preferowany przez Ustawę przetarg nieograniczony - to trzeba dla jego ważności 4 oferentów.

Niedawno na forum sporo o tym było, w Ipwo jest też pewnie cała Ustawa:-)

Marek Pleśniar25-11-2003 18:58:10   [#03]
full service:-))
Alfred26-11-2003 07:35:07   [#04]

Przetarg nieograniczony - stanie się ważny, jeśli po pierwsze - wpłyną co najmniej dwie oferty spełniające wymagania określone w SIWZ, po drugie - jeśli nie unieważni go zamawiający, np. z powodu nie wystarczających środków finansowych na realizację  zamówienia.

Zamówienie w formie przetargu nieograniczonego nie wymaga uzasadnienia zastosowania tej formy przetargu. Od 27 września do zamówień nie przekraczajacych wartość 6000 Euro nie jest wymagane stosowanie ustawy o zamówieniach publicznych. 

Ogłoszenie o przetargu nieograniczonym zamieszcza się na tablicy ogłoszeń w siedzibie zamawiającego oraz w Internecie. I tu, i tu wisi przez okres 7 dni. Ogłoszenie określa termin składania ofert, tj. nie wcześniej niż po upływie 3 tygodni i nie później niż przed upływem 6 tygodnia od dnia ogłoszenia przetargu.

Przetarg w formie zapytania o cenę - ważne co najmniej 4 oferty i uzasadnienie zastosowania tej formy zamówienia.

Ps. Piszę z pamięci, więc może gdzieś się rąbnąłem.;-)

AnJa26-11-2003 08:29:33   [#05]

:-(

Ja się rąbnąłem na pewno - faktycznie 4 przy zapytaniu, 2 przy nieograniczonym.

ellys26-11-2003 19:26:10   [#06]
No, odetchnęłam bo był nieograniczony i tylko dwie oferty, a ja cała w strachu, że nieważne. Wciąż nie bardzo pojmuję co muszę zrobić po przetargu - czy przy zamówieniu na 30 000 zł muszę zawiadamiać W-wę a jeżeli tak, to w jaki sposób? Adres? Druk? Nic nie wiem, Boże!
AnJa26-11-2003 20:12:42   [#07]

Nie, na pewno nie musisz. I to wiem na pewno! Chyba, że podobny asortyment zamawiałaś juz wcześniej i suma w roku przekroczyła te 30 tys. euro. Ale wtedy to i tak masz przerąbane, bo nie ogłosiłaś wcześniej w  Biuletynie.

Konkludując: na pewnio nie pisz nic do Warszawy.

AnJa26-11-2003 20:17:08   [#08]
Powinno być na priva, ale: nie chodzi przypadkiem o olej i pewna firmę z  miasta B., co lubi arbitraże i zgłaszanie do GZUP nierzetelnych dostawców?
ellys28-11-2003 04:48:25   [#09]
Tym razem nie był to olej. Ale dokonując zakupu oleju opałowego miałam już mało przyjemne perturbacje z powodu chyba nam obojgu znanej firmy z miasta B w roku ubiegłym. W tym roku rozpoczynaliśmy przetarg ze złym nastawieniem, że znowu się zacznie... a tu milutkie zaskoczenie. Raz dwa i było bez żadnych skarg, protestów itp załatwione, pomimo że do przetargu przystąpiła również wiadoma firma. Byliśmy zaskoczeni ale i zadowoleni. Pozdrawiam.
AnJa28-11-2003 09:30:25   [#10]

:-)))

A w mojej byłej szkole znów jakiś problem, ale nie z nimi - nie dostarczyli jakiegoś papieru i ich wykluczono.

No, ale tam chodzi o ponad 200 tys.

fredi06-07-2004 09:46:58   [#11]
to jest temat na konferencję dla dyrektorów

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]