Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Monitoring
strony: [ 1 ]
rena20-11-2003 22:30:40   [#01]
Prosze podpowiedźcie jak można monitorować przestrzeganie prawa wewnątrzszkolnego ? Czekam pilnie. Pozdrawiam.
AnnaG21-11-2003 14:18:12   [#02]

o Boże.. a co to takiego

Przepraszam, ale nie wiem. Nie potrafię Ci pomóc.
rena21-11-2003 18:50:00   [#03]

Mierzenie

CzyZby nikt z dyrektorów nie miał mierzenia ?
Marek Pleśniar21-11-2003 19:09:21   [#04]

może w googlach?

http://www.google.pl/search?hl=pl&ie=UTF-8&oe=UTF-8&q=monitorowanie+prawa+w+szkole&lr=

S Wlazło24-11-2003 00:13:34   [#05]
Po prostu sprawdzając, czy to prawo jest przestrzegane. W zależności od tego, co ma być przestrzegane - będą różne formy monitorowania, czyli zbierania informacji o  przestrzeganiu tego prawa. Może to być - obserwacja, porównywanie tworzonych dokumentów ze zgodnością wewnętrznych ustaleń, wywiad z osobami zorientowanymi, w skrajnym przypadku - ankietowanie na temat przestrzegania tego prawa. Gdybym otrzymał jakiś przykład wewnętrznej normy, to łatwiej byloby mi się wypowiedzieć.
Gaba24-11-2003 04:09:22   [#06]
najbardziej niemiarodajne jest ankietowanie
- zapytaj nauczyciela czy Pan/pani przestrzega prawa wew. - odpowiedx będzie: TAK...
- zapytaj rodzica - czy wie czy nie - odpowie - NIE, albo - ja się nie zgadzam...

moniotoring - a po polsku po prostu przeglądy (te żargony, w tm żargon zarządzeniowy i ośwatowy zabiją nam język)... przpatrujesz się na rózne sposoby
- robisz notatki, analizy, wywiad, przeglądsz skargi, wnioski, badasz liczby np. odowłań, badasz liczbe powiadomień o ndst. - czasowość terminowwość zakres inofmacji.
Małgoś24-11-2003 07:29:53   [#07]

może to głupie, ale dla mnie to ..Eureka!

monitoring - słówko, które wprowadza w mój umysł stan gotowości i ..lęku (że znowu czego  nie dopracowałam "papierkowo") po przełożeniu na ludzki język -  PRZEGLĄD ("trzymanie reki na pulsie"), staje się codzienną, od lat wykonywana czynnoscią ...ufff, ale ulga

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]