Forum OSKKO - wątek

TEMAT: godziny ponadwymiarowe
strony: [ 1 ]
Dorota1lo20-11-2003 14:53:32   [#01]
Czy powinno się płacić za godziny ponadwymiarowe, jeśli nauczyciel ma dzień wolny z tytułu opieki nad dzieckiem ?
beera20-11-2003 15:22:10   [#02]

nie, bowiem:

 Wynagrodzenie za godziny ponadwymiarowe przydzielone w planie organizacyjnym nie przysługuje za dni, w których nauczyciel nie realizuje zajęć z powodu przerw przewidzianych przepisami o organizacji roku szkolnego, rozpoczynania lub kończenia zajęć w środku tygodnia oraz za dni usprawiedliwionej nieobecności w pracy.

beera20-11-2003 16:21:50   [#03]

RANY!!!!!

Czytam, to, co napisalam i sama za leb się chwytam!!!

Dorotko- przepraszam strasznie, nie wiem- zaćmienie, czy co?

Dni opieki regulują przecież przepisy KP !!!

I tu:

Art. 188. Pracownicy wychowującej przynajmniej jedno dziecko w wieku do 14 lat przysługuje w ciągu roku zwolnienie od pracy na 2 dni, z zachowaniem prawa do wynagrodzenia.

Czyli NALEŻY SIĘ

czemu nikt mnie tu nie poprawił?
jakieś głupoty piszemy, a ważnych rzeczy to nie;-)))

Jacek20-11-2003 16:34:16   [#04]

Asiu...

spokojnie wszyscy siedzą w Twoim wątku "ile razy dziennie???"

;-))

Dorota1lo20-11-2003 16:57:09   [#05]

spoko :-) jnie

:-) Dzięki i nic się jeszcze nie stało:-)

Właśnie to "wynagrodzenie" z KP skłoniło mnie do do zapytania. Przecież za ten dzień nauczyciel będzie miał zapłacone, ale czy za ponadwymiarowe też powinien ?

janzg20-11-2003 18:05:33   [#06]

Asiu w obu udzielonych odpowiedziach się z Tobą zgadzam:

- nie płaci się - chyba, że organ w regulaminie zapisał inaczej,

- płaci się gdy zatrudnienie jest z art 42 ust. 4a KN - tylko, że wtedy nie są to godz. ponadwymiarowe.

Znany mi jest jeden przypadek, kiedy w rozporządzeniu MENiSa zostało zapisane wprost, że płaci się za godz. ponadwymiarowe - tj. urlop szkoleniowy nauczyciela, jeśli został On na szkolenie skierowany przez dyrektora.

Roman K20-11-2003 18:34:07   [#07]

CÓŚ mi się przypomina (obym tylko nie musiał odszczekać) że zapis "z zachowaniem prawa do wynagrodzenia" oznacza, że należy się wynagrodzenie liczone jak dla potrzeb urlopu wypoczynkowego.

Pozdrawiam

Roman_K

Maryla20-11-2003 19:05:02   [#08]

płaci się

...godziny ponadwymiarowe również, bo są zapisane w arkuszu na dany rok. Tak mi powiedziano juz dawno na wykladzie z zarządzania.
Ewa z Rz21-11-2003 04:18:23   [#09]

płaci się

i rzeczywiście, tak jak za urlop wypoczynkowy, ale poniewaz to tylko 2 dni, więc duzo prościej zapłacić tak jakby n-lka była w szkole - właściwie wychodzi na to samo (róznice nawet przy dużej liczbie ponadwymiarowych sa minimalne). Największa różnica jest, gdy ponadwym. jest 8, a podział godzin jest bardzo nierównomierny i n-lka wybierze "najdłyuzszy" dzień tygodnia - wtedy można to próbować przeliczyć.

Ja mam max 0-3 nadliczbóki u każdego n-la, więc płacę normalnie.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]