Forum OSKKO - wątek

TEMAT: prośba o informacje dotyczączą wynajmu sali
strony: [ 1 ]
Uśka19-11-2003 20:08:36   [#01]
Mam możliwość wynająć salę komputerową. Zastanawiam się ile mogę  pozyskać PLN za wynajecie  sali ( 12 stanowisk). Może ktoś z Was może mi poradzić.
AnJa19-11-2003 20:17:21   [#02]

Decyduje lokalny rynek.

Znasz to o kupowniu: jeśli nie wiesz ile coś na bazarze dokładnie stoi, płac małymi nominałami i obserwuj twarz sprzedającego. Jak sie uśmiechnie - zabierz ostatni banknot.

Zorientuj sie z grubsza u sąsiadów a potem zapytaj ile może dać, jeśli poda kwotę niewiele niższą od rynkowej - bierz, posucha straszna a konkurencja duża.

Spradź, czy masz upoważnienie od organu do wynajmu, rodzaj licencji na p-0rogramy ( to już gdzieś na forum było), zorientuj sie jak z Vatem i zastanów, czy nie łatwiej wynająć niby nieodpłatnie, a oni Ci darowiznę np. na Radę Rodziców wrzucą.

Ja oczywiście tak nie robię, bo u nas na wschodzie wszyscy praworządni jesteśmy, ale gdzieś czytałem, to się wiedzą dzielę - może mi do awansu zaliczą;-)

Marek Pleśniar19-11-2003 20:32:52   [#03]

pamiętaj o organie prow, którego sala jest właścicielem. Sprawdź czy nie wymagają od Was obliczania zużycia energii, płynu do mycia podłogi itp. To nie żarty. Wiem bo się spotkałem z takim. Wynajem stał się koszmarną jakaś operacją wymagającą obliczeń i przeliczników. Ponadto wzrosła cena i zwiali chętni:-)

Jesli to np. bogata firma, podpisz z nimi umowę sponsorską. Niech korzystają za psi grosz a Wam wpłacą wysoką darowiznę.

Oczywiście dotyczy to sytuacji gdy gmina nie oddaje zarobku szkole. Gdy oddaje -  nie kantuj. Brałbym niedużo - od 30 do 50zł za h lekcyjną. Jak koledzy radzą - proponuj 50 i patrz czy sie nie uśmiechają;-)

i sprawdź te licencje o których AnJa. Szkoda by było ślicznych komputerów zajętych jako narzędzi przestępstwa;-)

Za mało nie bierz - szkoda nerwów o zadeptana podłogę i rozpirzonego Windowsa oraz gołych babek w historii explorera.

Uśka19-11-2003 21:06:27   [#04]

Dzięki za rady :). Środki idą na konto środków specjalnych szkoły.Mam możliwość podpisywania umów wynajmu. Muszę tylko mieć na umowie parafkę radcy prawnego.Dzięki za przypomnienie o licencjach.

 Marku - dzięki za konkretne propozycje.

Jolanta Szuchta19-11-2003 22:15:28   [#05]

Marku to naprawde nie sa zarty.

Cobyśmy jednak nie musieli wyliczac sami kosztow Burmistrz wydał stosowne zarzadzenie w ktorym to określił stawki za 1 godzine wynajmu roznych pomieszczen w szkole.

Ceny wynajmu?

Nie pamiętam teraz ile komputerowka,ale np sala gimnastyczna 25 zeta za jedna godzine.

Pieniadze tez na srodki specjalne.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]