Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wynajmowanie pomieszczen szkolnych
strony: [ 1 ]
jaga1129-11-2009 17:52:17   [#01]

Proszę o radę. Wiem, że nie mozna wynajmować pomieszczen szkolnych na imprezy alkoholowe.

Jezeli wynajmujacy napisze oświadczenie, że impreza będzie bezalkoholowa to czy to wystarczy czy jeszcze trzeba czyjejś zgody np. OP

AnJa29-11-2009 19:01:06   [#02]

zleży jaki masz zakres upowaznienia do wynajmu pomieszczeń

zasadniczo- jesli masz nikogo już nie pytasz

zespół29-11-2009 21:21:06   [#03]
u mnie RR chce zorganizowac syelwestra i wyraziłem po raz 1 zgode. Nie wiem czy dobrze zrobiłem ale wszyscy dyrektorzy w okolicy robia sylwestra, tym bardziej, ze moja RR zbiera na wycieczke dla uczniów....
zdzbia30-11-2009 09:23:37   [#04]
Aby być krytym, to niech RR napisze Ci oświadczenie, że nie będzie alkoholu (oficjalnie) na tej zabawie. Tak jest to u mnie załatwione, taki pomysł podsunął mi OP.
Bogusław Peret30-11-2009 09:28:24   [#05]

Taką bezalkoholową imprezę sylwestrową to może i biskup dofinansuje :-)

Były kiedyś takie wesela. Oficjalnie bezalkoholowe, a na kielicha trzeba było iść w kukurydzę :-)

AnJa30-11-2009 09:46:35   [#06]
w sylwestra w kukurydzę?
DYREK30-11-2009 11:17:54   [#07]

Informacja dotycząca zakazu sprzedaży i podawania alkoholu na terenie szkół

 

 
W związku z informacjami dotyczącymi organizowania w szkołach imprez i zabaw, na których obecny jest alkohol Ministerstwo Edukacji Narodowej wystosowało w tej sprawie list do Kuratorów Oświaty, Marszałków, Starostów, Prezydentów, Wójtów oraz Dyrektorów Szkół.
 
Państwo
Kuratorzy Oświaty
Marszałkowie, Starostowie, Prezydenci,
Burmistrzowie, Wójtowie
Dyrektorzy Szkół



Zjawiska i zachowania niepożądane, a także uzależnienia: alkoholizm, nikotynizm, narkomania są plagą współczesnego świata ludzi dorosłych jak również dzieci i młodzieży. Często są to destrukcyjne sposoby rozładowywania konfliktów i napięć, jakie niesie współczesna cywilizacja.

Ministerstwo Edukacji Narodowej podejmuje działania mające na celu przeciwdziałanie agresji, przemocy i demoralizacji wśród nieletnich. Doskonali programy wychowania zapobiegające patologiom społecznym i wprowadzające do szkół skuteczną profilaktykę, a także realizuje zadania określone w Narodowym Programie Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Jednym z istotnych zadań tego programu jest zapobieganie powstawaniu nowych problemów alkoholowych, zmniejszenie rozmiarów tych, które aktualnie występują.

W związku z informacjami dotyczącymi organizowania w szkołach imprez i zabaw o charakterze rozrywkowym dla osób dorosłych, w tym m.in. studniówek, uprzejmie informuję, że zgodnie z art. 14 ust.1 pkt 1 ustawy z dnia 26 października 1982r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi ( Dz. U. z 2002 r. Nr 147, poz. 1231) zabrania się sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie szkół oraz innych zakładów i placówek oświatowo – wychowawczych.
Art. 43 ust. 1 ustawy wprowadza odpowiedzialność karną za czyn polegający na sprzedawaniu lub podawaniu napojów alkoholowych w wypadkach, kiedy jest to zabronione. Przestępstwo to jest zagrożone karą grzywny.
Powyższe regulacje prawne stosuje się do wszystkich obszarów życia szkolnego, w tym również okazjonalnych uroczystości w dni wolne od nauki. Dotyczą one również organizowanych w szkołach uroczystości weselnych, andrzejkowych i innych imprez okolicznościowych dla osób dorosłych.

Szanowni Państwo,
sukces odnoszą te działania, które są praktyczne oraz skoncentrowane na problemie i jego rozwiązywaniu. Przede wszystkim potrzebne jest permanentne uczenie młodego człowieka odpowiedzialności za własne decyzje dotyczące sięgania po substancje uzależniające, w tym alkohol. Konieczne jest także proponowanie alternatywy wobec ich używania, dostępnych, interesujących sposobów spędzania wolnego czasu.

Wpisany ( 10.01.2007. )

http://www.men.gov.pl/content/view/73/47/

 

i

 ustawa:

zgodnie z art. 14 ust.1 pkt 1 ustawy z dnia 26 października 1982r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi ( Dz. U. z 2002 r. Nr 147, poz. 1231) zabrania się sprzedaży i podawania napojów alkoholowych na terenie szkół oraz innych zakładów i placówek oświatowo – wychowawczych.

 

wątki:

Zabawa sylwestrowa w szkole

zabawy sylwestrowe

Wynajmowanie pomieszczeń szkolnych na wesela i inne imprezy...

impreza dla dorosłych w szkole

Sylwester w szkole

Zabawa sylwestrowa w szkole

zabawa karnawałowa w szkole

basta30-11-2009 11:21:21   [#08]
U nas jedna z osób, która ma restaurację sama dochodzi kto jakie ma pozwolenia na prowadzenia imprez w dodatku w lokalach samorządu (zabieraja im dochód). Dochodzi nawet tych organizowanych przez koła gospodyń wiejskich , wesel . itp. Każdy boi się przysłowiowej lampki szampana sylwestrowego. A przykro,  ze ludzie i tak nie chcą iść do tej restauracji- drogo i rynek rządzi. Ale różnych pism oficjalnych było i gmina mogłaby mieć kłopoty. Ja osobiście nie znam się na tych przepisach.
Lucy30-11-2009 11:23:43   [#09]

W jednej z moich szkół co roku odbywa się bal charytatywny. Zabawa OCZYWIŚCIE bezalkoholowa!

Głównym partnerem szkoły i sponsorem imprezy jest pewna firma (nie powiem jaka, bo wytną) będąca dużym producentem wody ognistej. :-)))))))))))))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]