Forum OSKKO - wątek

TEMAT: 1% na dokształt
strony: [ 1 ]
joszka17-11-2003 23:17:08   [#01]

Czy z pienieędzy przeznaczonych na "dokształt" można płacic deledacje kierowanemu na szkolenia nauczycielowi.Jedzie czasami taka na drugi koniec województwa, kosztuje to sporo.

fredi17-11-2003 23:18:15   [#02]
chyba można .
violka17-11-2003 23:19:05   [#03]
zależy od regulaminu
fredi17-11-2003 23:21:05   [#04]
a rzutnik mozna kupić?
joszka17-11-2003 23:26:24   [#05]

Rzutnik pewnie -tak

bo tam jest zapis o materiałach i środkach na szkolenie
AnJa17-11-2003 23:26:42   [#06]
Rozporządzenie w sprawie dofinansowania jest tak skromne (może to i zaleta), że właściwie wszystko delegowano do regulaminy organu: u nas delegacje można, pomocy (nawet prenumeraty czasopism metodycznych) nie. W szkołach miejskich nawet kompka do pokoju nauczycielskiego można:-)
ellys18-11-2003 20:12:00   [#07]
Samo rozporzadzenie zawiera punkt mówiący o dopłacie do kosztów podróży i zakwaterowania osobom dokształcającym się. Jest też punkt o zakupie materiałów koniecznych do prowadzenia szkoleń. Rzutnik i komputer to raczej sprzęt, więc nie wiem.  Regulamin szkolny, uzgodniony ze związkami, precyzuje tylko komu, w jakiej wysokości i za co. Tak jest u mnie i też nie wiem czy dobrze, ale ludzie są zadowoleni bo pieniędzy do tej pory raczej nie brakowało. Gorzej będzie w 2004 r. bo są aż 3 osoby studiujące w uczelniach prywatnych języki, a to kosztuje więcej niż dużo.
HenrykB18-11-2003 20:19:28   [#08]

W wątku:

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=1619#FBK

znajdziecie sporo adresów z planami dotyczącymi doskonalenia zawodowego nauczycieli uchwalanymi przez organy prowadzące.

Jeśli macie wątpliwości - poczytajcie, bo te uchwały czy zarządzenia sporo wyjaśniają.

I nie wydawajcie środków bez porozumienia z organem, bo zarządzenie tego wymaga.

:-(

Jolanta Szuchta18-11-2003 23:37:25   [#09]

Ale Wam zazdroszczę u nas organ twierdzi ze srodkow nie ma i co z "takim" "zrobić.

Wszelkie szkolenia płacimy sobie sami.

Gaba19-11-2003 05:03:54   [#10]
1. U nas organ sam podzielił pieniądze na szkoły, wyszło tego na szkolenia rad bardzo mało - ale kiedy się dowiedziałam w listoapdzie 2003, ile mam na cały rok 2003, to... se pomyślam - no wydam to, bałam się, że się o tym dowiem 15 grudnia, tego naprawde się bałam.
2. Kasę trzyma organ.
3. Organ płaci... bo ustalił regulamin. Regulamin jak regulamin - mówi o róznych waznych problemach...
4. Nauczyciele muszą z organem podpisywac umowy (na studia, które dawno już zrobili...) - to jest dla mnie śmieszne!
5. w 2002 roku zniknęły pieniądze... w niebycie kasy gminnej, a w 2003r. od czerwca słychać juz - już - juz płacą,już tak trwa, trwa i trwa...
6. Nie zapłacono mimo II polowy listopada ani grosza.
7. Pocieszające jest to, że kończy sie rok budżetowy - trzeba będzie rozliczyć kasę, zamknąc rok...
grażka19-11-2003 09:54:03   [#11]
U mnie też ani grosza! Fundusz dzielony jest centralnie - tzn. w jednej placówce zbiera sie wnioski. Dyrektor nic nie przydziela - bo całość jest poza placówką.
Jolanta Szuchta19-11-2003 18:39:07   [#12]
I gdzie sie tu odwołac?
Krystyna Za19-11-2003 21:08:33   [#13]

chciałabym....moje marzenia?

Czy organ prowadzący ma obowiązek zawierania umowy z ośrodkami metodycznymi, czy podyktowane jest to przepisami?

Wolałabym mieć te środki na koncie szkoły i płacić nauczycielowi na podst. wystawionej faktury 100% niż teraz mają tylko 25 % zniżki

np. warsztaty metodyczne koszt 80 zł dla szkół, których organy nie podpisały umowy, 60zł dla tych co mają umowę. (wielka łaska!!!)

Mając te pieniądze mogłabym wysłać nauczycieli na szkolenia, gdzie są najlepsze i wiarygodne ośrodki, a informacje są bezpośrednio od fachowców np. z OKE. W przypadku ODN - ów są to prawie emeryci, którzy zatrzymali się na  czasach PRL-u i nie pracują czynnie zawodowo. Tak więc nie stosują teorii w praktyce i nie znają realiów dzisiejszej szkoły. Ustawę to ja  mogę przeczytac samodzielnie i nie muszę używać do tego foliogramów!!! a jak nie przeczytam to założę watek na forum OSKKO:-)

Tych pieniędzy 0,5% z całego funduszu nie wykorzystujemy na doskonalenie i doradztwo metodyczne!

Uśka19-11-2003 21:22:01   [#14]
U nas podobnie jak u gaby: organ podzielił fundusze na dokonalenie na szkoły. Mamy w tym temacie możliwość własnego dzialania. Ja w ubiegłym roku kupiłam z tych środków również materiały : papier ksero, folie itp.
beera18-03-2004 11:21:58   [#15]

Podnosze wątek,

bo 31 marca to ostateczny termin sprawozdań

wszyscyscie już je zlożyli?

nn18-03-2004 13:38:33   [#16]
Witam. Różnie bywa w różnych organach (prowadzących, oczywiście). U mnie dyrektorzy określają we wnioskach do ww. organu sposób podziału należnych kwot na cele określone w rozporządzeniu MEN w sprawie dofinansowania..... etc. Ponadto w ciągu roku budżetowego mają możliwość dokonywania zmian w poszczególnych paragrafach w Planie ustalonym na rok budżetowy. I tak się to kręci od lat trzech bez żadnych perturbacji. Pozdrawiam. Roman.
Grażyna18-03-2004 17:52:04   [#17]
a ja mam regulamin i kasę, już zapomniałam o zeszłorocznym budżecie na dokształcanie, teraz mam nowy. Wnioski o dofinansowanie nauczyciele składają u mnie zgodnie z planem WDN-u. Mam niewiele pieniędzy, bo szkółka liczy 111 uczniów (12 nauczycieli). W zeszłym roku miałam 2 520, w tym roku mam 2 120 zł, ale zawsze to lepiej niż nic:))
Macia18-03-2004 19:44:10   [#18]

Grażyna

tobie to dobrze. U nas nie było do tej pory ani grosza. Dobrze że w listopadzie namówiłam kilka dyrektorek i złożyłysmy wnioski które dopiero spowodowały jakis ruch. Ale na razie sa tylko obietnice że będzie na pewno mniej niz chcieliśmy. Nie mozna z tych pieniedzy dofinansowywać studiów ani podyplomówek bo na rynku jest wielu chetnych z kwalifikacjami.
orlik18-03-2004 23:05:11   [#19]
Ja od 2002 roku mam do dyspozycji należny 1% na doskonalenie zawodowe nauczycieli. Nie refunduję indywidualnych studiów nauczycieli tylko szkolę radę pedagogiczną. Organ wymaga tylko planu i sprawozdania.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]