Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zatrudnienie na zastępstwo
strony: [ 1 ]
mopr17-11-2003 12:10:39   [#01]

 Mam drobne pytanie. Czy ktoś z szanownych Koleżanek i Kolegów zatrudniał może "na zastępstwo".

Mam taką sytuację: mój konserwator od pewnego czasu był na zwolnieniu lekarskim (mam tylko 1). Miał wrócić dzisiaj, ale okazało się, że w piątek, w ostatnim dniu zwolnienia, uległ na swojej prywatnej budowie wypadkowi. Skończyło się to operacją trepanacji czaszki. Szykuje się dłuższe zwolnienie, a tu połamane krzesła, teren wymagający natychmiastowej pracy itp. Chciałabym zatrudnić kogoś na zastępstwo. Może macie już doświadczenia w tym zakresie, jak to zrobić.

Golka2417-11-2003 13:10:50   [#02]
U mnie w szkole dyrektor złożył pismo w Urzędzie Miejskim - Wydziale Oświaty z prośbą o wyrażenie zgody na zatrudnienie osoby na zastępstwo za pracownika, który przebywać będzie na długotrwałym zwolnieniu lekarskim. Na zgodę czekaliśmy około 1 - 1,5 tygodnia.
AnJa17-11-2003 13:13:22   [#03]

Normalne zatrudnienie, tyle że umowa na czas określony.

Proponuję jednak: uzgodnić z organem, sprawdzić w Urzędzie Pracy: może np. mają jeszcze środki na roboty publiczne lub interwencyjne.

A przy okazji:  wypadek na zwolnieniu, na prywatnej budowie - przewiduję kłopoty z ZUS- em.

violka17-11-2003 22:51:59   [#04]

w umowie piszesz zamiast formułki "na czas określony" inną - "na czas nieobecności p. XY" i wtedy zastępca pracuje, aż do powrotu stałego pracownika

dobrze jest przewidzieć w umowie możliwość rozwiązania jej za 2 tygodniowym wypowiedzeniem (musi być taki zaspis), tak na wypadek gdyby się zastępca nie sprawdził, można też zawrzeć najpierw umowę na czas próbny a dopiero potem na zastępstwo

joszka17-11-2003 23:29:32   [#05]

Mam to przećwiczone

panie sprzątaczki pracują za koleżanki na zwolnieniu " na czas trwania zwolnienia lekarskiego " ( jedna już 6 miesięcy-"powracająca  " dała informację, że wróci za miesiąc
Roman K18-11-2003 09:31:56   [#06]
Też to ćwicze od czasu do kolejnego przypadku....
Dla mnie  najlepszym rozwiązaniem jest zatrudnienie na czas określony z możliwością dwutgodniowego wypowiedzenia (tak na wszelki wypadek).
Pozdrawiam
Roman_K
mopr18-11-2003 14:49:18   [#07]
Bardzo wszystkim dziękuję, szczególnie za 2-tygodniowe wypowiedzenie. Wykorzystam. Pozdrawiam.
HenrykB18-11-2003 19:34:15   [#08]

Koniecznie przewidujcie w umowach możliwość wcześniejszego rozwiązania!

Mamy taki przypadek w szkole i są problemy prawne.

Ewa z Rz20-11-2003 04:53:01   [#09]

ale...

przewidzenie mozliwości 2 tyg wypowiedzenia jest mozliwe tylko w umowach dłuższych (ponad pół roku - jak pamiętam)..

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]