Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Akademia Umiejętności recenzuje podręczniki...zgroza!
strony: [ 1 ]
Małgoś14-11-2003 08:51:59   [#01]
http://www.eduinfo.pl/?section=aktualnosci&id=835
beera14-11-2003 08:54:17   [#02]

widzialam :-(

Obok masy kiepskich autorów podręczników pojawi się masa kiepskich recenzentów, bo to nisza rynkowa...

Alfred14-11-2003 11:25:46   [#03]
A kto dopuszcza podręczniki?;-)
beera14-11-2003 11:30:26   [#04]

Alfredzie

mamy kompetentne trio zatem;-))
hania14-11-2003 19:00:40   [#05]

a MENiS wydał oświadczenie......

http://www.menis.gov.pl/oswiata/biezace/oswiadcz.htm
RomanG15-11-2003 17:50:53   [#06]
Co do historii wydanej przez "Wikinga" redakcja GW pomyliła Herodów, w jednym z kolejnych numerów ukazało się zresztą sprostowanie. Pozostałe błędy, jak tłumaczy wydawnictwo, zostały poprawione w kolejnych wydaniach. Każdy, kto wyśle stary podręcznik na ich adres, dostanie nowy.

W podręczniku Jerzego Kluska wydanym przez "Jukę" rzeczywiście jest błąd z Konstantynopolem. Nie zmienia to faktu, że podręcznik uchodzi za jeden z najbardziej rzetelnych naukowo na rynku.
Zakon krzyżacki faktycznie w czasie, o którym pisze Klusek, przestał czasowo istnieć, potem się odrodził, ale nigdy już nie był to ten sam, czy też taki sam, zakon. Zarzut jest nietrafiony, a cytat wyrwany z kontekstu.
Gaba15-11-2003 18:35:33   [#07]

eeeee... uczył Marcin Marcina, a Marcina nima

Roman, jak to nieważne - takie recenzowanie, jacy renceznzeci...

- a może chcesz się pobawić w zarzuty odnośnie konkretnych książek z raportu, który jeszcze nie został przedstawiony -  a może mam ci powiedzieć, który podręcznik  np. do polskiego będzie wychwalany, i... przez kogo.


Zakon Krzyżacki istnieje owszem we Wiedniu, nawet ma Mistrza, nawet wielkiego... ale panów recenzentów nie interesuje odrodzenie zakonu jako ciekawostka florystyczna, jako kontynuacja szpitalnictwa i takie tam, ale jako dowalenie oraz pokazanie jakcy to oni ęteligentni... lata całe uczyłam sie w Peerelu, że nie istnieje ów zakon, i nie istnieje wg idei, które zosbie realizował  w Prusach...

Takie recenzje!
RomanG15-11-2003 19:13:09   [#08]
Gaba,
znam trochę te układy. Też mógłbym przewidywać recenzje podręczników do polskiego w zalezności od nazwiska recenzenta i jego umiejscowienia w pajęczynie towarzyskich i finansowych zależności.

Są złe podręczniki, pomysły Menisu w tym wypadku nie są całkiem do luftu, ale artykuł w GW jest nieobiektywny, powierzchowny i sprawiający wrażenie stronniczo pisanego w jakimś celu i przeciw wybranym wydawcom tylko.
Gaba15-11-2003 19:37:50   [#09]
Roman - moje słowa co do joty!
Małgoś15-11-2003 20:09:10   [#10]

czas to pieniądza, a pieniadz wprawia w ruch ten świat

recenzent "wynajęty" przez wydawnictwo ma okreslony czas na sprawdzenie podręcznika, wysuniecie własnych propozycji (np. 2 tyg.)

jesli uwinie się sprawnie i szybko to ... jego cena rośnie

a poniewaz za własne propozycje sa dodatkowe gratyfikacje, to recenzent jest skłonny bardziej koncentrowac się na tworzeniu niż ...sprawdzaniu

ten mechanizm tak mniej więcej działa, więc nie dziwne, że zdarzają się błędy

PS. Jak mi teskno do "Mojej pierwszej czytanki" - ostatnio znalazłam z taki egzemplarz sprzed paru dziesięcioleci.

Kiedys poznając dzieci z innych rejonów Polski, dzielnic miasta, czy klas mozna było sobie pogadac o "powaznych" sprawach, podyskutowac o róznicach interpretacyjnych lektury czy wierszyka, a teraz.... jakby te dzieci z różnych planet były.

Ponoć czasem do LO trafiają dzieciaki z takimi róznicami programowymi że nie mozna nawiązac wspólnego jezyka  - np. z biologii (część specjalizowała sie w człowieku, cześć w roslinkach, częsć tłukła tylko testy, a część nie bardzo rozumie termin "biologia"_. A jesli to wszystko jeszcze z ...błędami....

hannka18-11-2003 16:10:37   [#11]

poszukuję DISG

pilnie poszukuję testu  " Twój profil zachowań kierowniczych" który był w takim podręczniku DISG - Akademia Prezentacji razem z opisem, czy ktoś może mi pomóc?
AnJa18-11-2003 16:27:49   [#12]

To to z : "zorientowany na zadania ekstrawertyk"  ?

Kiedyś to widziałem, nawet mi jakieś dziwne wyniki wyszły, niestety przy przeprowadzce gdzieś mi te materiały zginęły :-(

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]