Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wniosek o skreślenie z listy uczniów
strony: [ 1 ]
Adam N13-11-2003 10:57:49   [#01]
Czy ktoś może pisał taki wniosek do kuratora? Potrzebny mi wzór.
Z góry dziękuję
HenrykB13-11-2003 12:01:52   [#02]

Jeśli określisz bliżej w jakiej sytuacji będzie łatwiej odpowiedzieć.

U nas skreślani byli uczniowie w wieku powyżej 18 lat.

Bożena13-11-2003 12:07:23   [#03]
Skreślenie z listy uczniów(musi mieć ukończone 18 lat), to kompetencja  Rady Pedagogiczny, dokonuje się  uchwałą na mocy UoSO art

art. 41.

1. Do kompetencji stanowiących rady pedagogicznej należy:

1) zatwierdzanie planów pracy szkoły lub placówki po zaopiniowaniu przez radę szkoły lub placówki,

2) podejmowanie uchwał w sprawie wyników klasyfikacji i promocji uczniów,

3) podejmowanie uchwał w sprawie innowacji i eksperymentów pedagogicznych w szkole lub placówce, po zaopiniowaniu ich projektów przez radę szkoły lub placówki ,

4) ustalanie organizacji doskonalenia zawodowego nauczycieli szkoły lub placówki,

5) podejmowanie uchwał w sprawach skreślenia z listy uczniów.

 

Szczegóły , tzn, przypadki , w których mozna skreslić z listy ucznia reguluje statut.

 Może chodzi Ci o przeniesienie ucznia do innej szkoły, którego dokonuje Kurator na wniosek dyrektora szkoły?

Adam N13-11-2003 12:17:30   [#04]

Przepraszam, niedoprecyzowałem o co mi chodzi.  Czasami pisząc wydaje się, że jest to sprawa oczywista, a później okazuje się, że nie dla wszystkich. Już się poprawiam.

Uczeń gimnazjum sprawia sporo kłopotów wychowawczych, wszelkie działania wychowawcze ze strony szkoły nie przynoszą rezultatów, w związku z tym ucznia wypada skreślić z listy uczniów z jednoczesnym przeniesieniem do innej szkoły. A ponieważ uczeń jest niepełnoletni i ma obowiązek szkolny trzeba napisać wniosek do kuratora i o inspirację (wzór) do napisania takiego wniosku Was, szanowni forumowicze, proszę.

Basik13-11-2003 12:46:12   [#05]
Nie sądzę, żeby kurator wyraził zgodę. To nie może być przyczyna skreslenia. Ustawa stanowi, że dziecię ma prawo do nauki.
Marek Pleśniar13-11-2003 12:49:15   [#06]
kurator moze przenieść dziecię do innej szkoły.
Basik13-11-2003 14:29:22   [#07]

Adam, mam już troszkę więcej czasu. Do mojego postu dodaję więc:mialam sytuację bardzo podobną.Uczeń bardzo problematyczny, liczne konflikty z prawem. O przeniesieniu nie może być mowy. Dyrektor szkoły do której chcesz przenieść najpierw musi wyrazić zgodę. W przeciwnym razie kurator nie podejmie działań.

Jest też problem z dowożeniem do szkoły. Czy do tej nowej nie byłoby dla ucznia problemów?Szukaj m oże innych rozwizązań. Ten mój delikwent miał nawet przez sąd orzeczone umieszczenie w zakładzie wychowawczym. Czekał na miejsce całe lata.

mopr13-11-2003 15:02:32   [#08]
Mam podobną sytuację. Może ktoś podpowie, jakie rozwiązania inne zastosować. Dobrze byłoby stworzyć taką bazę pomysłów. Analizując problem, to do gimnazjum przychodzi coraz trudniejsza młodzież, więc rozwiązania takowe mogą wcześniej, czy później się przydać.
annah13-11-2003 19:38:17   [#09]

a czy ktoś z was ma procedurę skreślenia z listy uczniów?

Ewa z Rz14-11-2003 04:07:24   [#10]

a co na to dom?

Ja zawsze starałam się (z powodzeniem) różnymi metodami przekonać rodziców by sami przenieśli dziecko do innej szkoły - rodzie mogą zrobić to bez KO :-))

Z drugiej strony wspólpracuję z sasiednimi szkołami i rozmawiam z dyrkami, aby przyjeli. Sama też przyjelam takiego ucznia i doprowadziliśmy do ukończenia przez niego szkoły :-))

Adam N15-11-2003 10:40:54   [#11]

Ze zgodą dyrektora na przyjęcie do swojej szkoły nie powino być większych problemów, gdyż uczeń nie jest z rejonu mojego gimnazjum, więc wraca do rejonu i już.

Gożej jeżeli chodzi o ucznia i rodziców (zwłąszcza matkę). Chłopak nie chce wracać do rejonu, bo nikogo tam nie zna (co z mojego punktu widzenia jest plusem), przeszedłby do innego gimnazjum, bo tam poszli jego koledzy, ale dyrektor nie bardzo chce się zgodzić (czemu się nie dziwię). Natomiast na rodzicó ma taki wpływ, że w zasadzie robią co on chce (horror - chłopak jest w 1 klasie gimnazjum).

Pozostaje mi w zasadzie wniosek do kuratora, bo zakres kar jaki mamy w szkole już(!) zdążył wyczerpać.

Czy ktoś już pisał wniosek do kuratora?

maeljas15-11-2003 11:46:33   [#12]

taki wniosek

mam w szkole - umieszczę toto w wymianie plików, ale dopiero późnym popołudniem w poniedziałek
krzycho15-11-2003 12:14:11   [#13]

skreślenie

trochę wyjaśnień w wymianie plików - prawo

pozdrawiam

krzycho

Marecki15-11-2003 16:47:09   [#14]

skreślenie ucznia gimnazjum

dwóch uczniów zostało u mnie skreślonych na podstawie następujących zapisów Statutu:
1. Uczeń pełnoletni może być skreślony z listy uczniów za naruszanie zasad współżycia społecznego, negatywne oddziaływanie na społeczność uczniowską, łamanie przepisów prawa wewnątrzszkolnego, które przejawia się poprzez:
a) nagminne wagary,
b) lekceważenie nauki, polegające na otrzymywaniu niedoststecznych ocen semestralnych z zajęć edukacyjnych oraz nieodpowiednich ocen zachowania,
c) dopuszcza się czynów sprzecznych z prawem (kradzieże, wymuszenia, pobicia, zastraszanie, fałszowanie dokumentów, agresja słowna),
d) palenie papierosów, spożywanie alkoholu, zażywanie lub rozprowadzanie narkotyków,
e) toczące się przeciwko uczniowi postępowanie karne.

2. Skreślenie z listy uczniów następuje w drodze decyzji administracyjnej dyrektora, na podstawie uchwały rady pedagogicznej, po zasięgnięciu opinii samorządu uczniowskiego.


pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]