Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Proszę o podpowiedź
strony: [ 1 ]
wysela12-11-2003 20:01:34   [#01]
Jakie dokumenty dotyczące obrony cywilnej obowiązują w gimnazjum. Prawdopodobnie jutro będę miała kontrol organu, podzielcie się proszę.
AnJa12-11-2003 20:21:24   [#02]

To już gdzieś było: generalnie zadania oc powinny być określone w planie opracowanym prze organ (Burmistrz jest zwierznikiem OC w gminie, co jakieś 2 lata intensywnie sie z tego szkoli). Jeśli plan jest precyzyjny - to powinieneś mieć działkę do realizacji + plany ewakuacyjne, sygnały alarmowe, przygotowane pomieszczenia (jeśli z planów to wynika).

Jeśli organ ( ciebie - rodzona gmina) coś kontroluje, to  raczej znaczy, że masz sytuacje gorszą, tzn. jakiś fragment planu miałeś opracować samodzielnie.

A w ogóle to spoko: za braki w tej materii już nie zamykają, a jeszcze nie wyrzucają ze stołka ;-)))

Marek Pleśniar12-11-2003 20:34:30   [#03]

zakładowy plan oc - skoordynowany z planem obrony gminnym (macie w gminie)

w planie OC dla gminy są zadania ogólne a kierownicy jednostek odpowiednio dostosowują się u siebie - i planują:-) Jak to we wojsku:-)

Gaba12-11-2003 21:26:14   [#04]
Powiem tak jak ja mam - z planu OC gminy wyszły przyszły pisemnie (!!!) moje zadania i zadania szkoły jako zakładu pracy - mam je nadane rozkazem dla KJBG tajne/przez poufne, mam mapki i kierunki zgrupowania na wypadek... i - koniec, bo tak mówi rozkaz. Na tym się kończy, możesz się zwrócić pisemnie do sztabku OC z prośbą o określenie Twoich obowiązków.
wysela12-11-2003 22:20:39   [#05]

Dzięki, chyba od tego zacznę rozmowę z kontrolującym organem, że nie posiadam planu OC z organu. A może powinnam się sama upomnieć o takowy, ale taka gorliwa to nie jestem. W ramach podjętych działań w temacie zaprezentuję zdjęcia, na których kolega promuje gazetę szkolną w moro, pelerynie i masce pegazce. A już poważnie, to cieszę się ogromnie, że uczycie mnie i podpowiadacie rozwiązania -  serdecznie dziękuję.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]