Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Oddział przedszkolny przy szkole
strony: [ 1 ]
RomanG12-11-2003 17:36:29   [#01]

Czy obowiązuje go ramowy statut przedszkola, czy ramowy statut szkoły podstawowej?

Konkretnie: czy jest to placówka feryjna? Albo czy może być.

AnJa12-11-2003 17:45:12   [#02]
Znaczy "zerówka" ?
RomanG12-11-2003 17:50:03   [#03]

nie

oddział dla dzieci 3-6 letnich
AnJa12-11-2003 18:15:05   [#04]

Każdy z  wariantów pewnie będzie rodził odmienne skutki finansowe - więc decyzja należy do organu prowadzącego, zwłaszcza, że póki co nie ma przedzszkoli w subwencji.Gdyby mnie to tyczyło - wolałbym przy szkole, z rozdziałem nt. przedszkola w statucie i feryjność (chyba, że osobne wejście, wydzielone ogrzewanie, dodatkowy etat na sprzątanie, kuchnię :-)))) 

A o przedszkolach to ja nie wiem nic :-(

Macia12-11-2003 19:51:22   [#05]

To zależy

jak jest w statucie. W placówkach które znam oddziały przedszkolne funkcjonuja tak jak szkoły tzn. są feryjne. Chyba, że tak stanowi ze szkołą Zespół i tak jak napisał AnJa ma odrebne wejście itd.ale wtedy to jest statut zespołu i tam też te informacje powinny byc zawarte
Ewa z Rz13-11-2003 05:04:51   [#06]

Romanie

Oczywiście zależy od rozwiązań w statucie, ale musi on uwzględniać pewne rzeczy zawarte w statucie ramowym przedszkola - wszystko to co jest zwiazane z rozwojem dziecka w wieku przedszkolnym.

Np. czas trwania poszczególnych zajeć, czas jaki jest potrzebny tygodniowo na opanowanie podstawy programowej, ilość zajęc ruchowych i koniecznych przerw, jak równiez ilośc i jakość posiłków w zależnosci od tego jak długo dziecko przebywa tam w ciągu dnia.

Zasadniczo robi sie tak: jeśli dzieci mają jedynie tyle zajęc ile wynosi min z podstawy - 5 godzin dziennie (1 posiłek często przynoszony z domu) - to jest to oddział(y) przedszkolny przy sp i jako taki dla rodziców bezpłatny. (w szkole nie można ustanawiać opłat)

Jeśli, natomiast, dzieci mają przebywać 9 godzin dziennie (ponad 1 nauczycielka/oddział) to wówczas robi sie z tego zespół sp z przedszkolem - mamy wtedy odpłatność i posiłki (3)

RomanG13-11-2003 07:27:54   [#07]

wielkie dzięki

a co wtedy, w pierwszym przypadku, z feryjnością? czy zawsze tak, jak napisała Macia?

Ewa z Rz14-11-2003 04:11:21   [#08]

Tak

1. placówka feryjna

2. placówka nieferyjna

bratek26-06-2007 07:55:10   [#09]

Odgrzebuję stary wątek:))

Czy nic się nie zmieniło?
Jak Romanie u Ciebie z feryjnością ostatecznie zostało zrobione?

I co w wypadku jeżeli oddział działa jeszcze krócej niż minimum- czyli 4 godziny dziennie?

teka5726-06-2007 19:02:13   [#10]
ja mam pod sobą s.p. i oddziały przedszkolne powołane na sesji ,jako oddziały w s.p.Mieszczą się w innej miejscowości i ja nimi zarządzam.Mam dzieci 3-4-5-6.Robię dwa budżety.W moim statucie jest informacja o istniejących oddziałach przedsz.Funkcjonują,jak szkoła,bo dzieci są dowożone autobusem szkolnym-inaczej musiałyby być koszty dowozu(6Latki na koszt gminy).Dzieci przebywają 5 godz. dziennie.N-le tworzą jedną radę pedag. razem z moją .Obsługa to dwoje ludzi tomaja łączone etaty-woźny +palacz i pomoc+sprzątaczka.Mam łączony jeden F.Socj.Na pieczątce mam, i biorę rachunki na  s.p. ,a z tyłu opisuję,że idzie to z np. tego lub tego budżetu.W nazwie mam tylko Szkoła podstawowa i bez dopisku przdszkole czy oddziały przdszkolne.Tak funkcjonuje od lat i nikt tego nie kwestionuje,nawet urząd statystyczny czy MEN.Nauczycielki (2) mają 1 oddzial 3,4,5 l.(ale część) bo pozostałe dzieci z 5 latków są w grupie 6 latków.Robie tak by było po 25.Dzieci przynoszą własne śniadanie ,a w oddziale tylko piją.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]