Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Matura 2010 - aneksy do informatorów o egzaminie maturalnym
strony: [ 1 ]
JarTul15-09-2009 08:43:18   [#01]
Matura 2010 - aneksy do informatorów o egzaminie maturalnym
Dla mnie ktoś tu jest poważnie niepoważny!!! :/
JarTul15-09-2009 08:47:18   [#02]

Jak to się ma do zapisów rozporządzenia "o ocenianiu":
§ 62. Informator, o którym mowa w art. 9a
ust. 2 pkt 1b ustawy, zawierający w szczególności opis zakresu egzaminu maturalnego dla danego przedmiotu oraz kryteriów oceniania i form przeprowadzania egzaminu maturalnego, a także przykładowe zadania egzaminacyjne, jest ogłaszany nie później niż do dnia 1 września roku szkolnego poprzedzającego rok szkolny, w którym jest przeprowadzany egzamin maturalny.

bosia15-09-2009 09:56:35   [#03]

na Kongresie w Warszawie będzie prof. Konarzewski

może warto zrobić zbiór pytań i watpliwości i poprosić o wyjasnienie

Kongres już za kilka dni

JarTul-może załóż taki wątek i będziemy wpisywali te wątpliwości

Ty już na kilka rzeczy zwróciłeś uwagę

AsiaJ15-09-2009 10:07:28   [#04]

To bardzo dobry pomysł.

Ja też mam parę wątpliwości, chociaż nowalijka jestem.

JarTul15-09-2009 11:39:06   [#05]

Nie widzę też na stronie CKE:

komunikatu w sprawie dostosowania warunków i formy przeprowadzania egzaminu maturalnego od 2010 r.

a

§59 ust. 10. Dyrektor Komisji Centralnej opracowuje szczegółową informację o sposobie dostosowania warunków i formy przeprowadzania egzaminu maturalnego do potrzeb absolwentów, o których mowa w ust. 1, 2 i 6, i podaje ją do publicznej wiadomości na stronie internetowej Komisji Centralnej, nie później niż do dnia 1 września roku szkolnego, w którym jest przeprowadzany egzamin maturalny.

Chyba "żem był" oślepł... :D

ewagie15-09-2009 11:52:50   [#06]

Mam wątpliwości:

Uczeń wybrał jako przedmiot dodatkowy np. biologię. co w takiej sytuacji;

1. Zdał polski, matematykę, jezyk, nie zdał biologii- maturę zdał, wynik z biologii na świadectwie, może poprawiać biologię w sierpniu?

2. Zdał polski, matematykę, nie zdał jezyka, zdał biologię- nie zdał matury, może poprawiać w sierpniu język.

3. Zdał polski, matematykę, nie zdał jezyka, nie zdał biologii- nie zdał matury, może poprawiać w sierpniu język, a biologię dopiero za rok?

nie wiem, czy mój tok rozumowania jest dobry a dostęne materiały sa dla mnie mało przejrzyste.

dyrlo15-09-2009 12:15:02   [#07]

1. Niezdany egzamin z biologii nie ma wpływu na zdał/nie zdał matury - nie może podchodzić do poprawki bo nie ma poprawki (zdał maturę) - może podwyższać wynik za rok.

2. Przystępuje do poprawki z języka w sierpniu.

3. Przystępuje do poprawki z języka (biologia jak chce to za rok)


JarTul18-09-2009 21:35:21   [#08]

Czy to już norma, że wiele rzeczy "nie w czas"?

----------------

Informacja dotycząca tablic matematycznych do egzaminu maturalnego z matematyki w 2010 roku  

18.09.2009, 14:13 

Centralna Komisja Egzaminacyjna uprzejmie informuje, że nowe Tablice matematyczne, dostosowane do obowiązkowego egzaminu z matematyki w 2010 roku, zostaną dostarczone każdemu zdającemu przed egzaminem. 

---------------- 

Rok temu w czasie jesiennych szkoleń prowadzonych przez OKE zapowiadano, że nowe tablice będą dostarczone do szkół w czerwcu 2009... i?

Może ktoś uważa, że tablice można wrzucić ot tak na egzamin i nie są one potrzebne na etapie przygotowań do matury?

A może w tej sprawie możemy jako OSKKO skierować pismo do MEN i CKE?
- aneksy do informatorów nie na czas i z wadami
- brak komunikatu o dostosowaniu warunków egzaminu
- brak aktualnych procedur
- teraz jeszcze tablice


post został zmieniony: 18-09-2009 21:36:10
Nassssy18-09-2009 21:47:52   [#09]

Jeśli porównamy zarobki pracownika oke i przedszkolanki z ich stosunkiem do odpowiedzialności wobec dziecka i jego aspiracji to nam wyjdzie prosta bardzo odwrotnie proporcjonalna.

tylko co możemy z tym zrobić.

zgredek18-09-2009 22:09:42   [#10]

tu też napiszę

nie życzę sobie robienia ze mnie kretynki!

pracuję z uczniami - przygotowuję ich do tego prymitywnego egzaminu, który z egzaminem maturalnym z matematyki nie ma nic wspólnego, podbudowuję ich psychicznie, udowadniam, że są w stanie zdać tę karykaturalną matematykę - analizujemy zapisy w tablicach, tłumaczymy je na język przydatny

..........

ciśnie mi się na język, oj ciśnie.......

po raz pierwszy nie zdzierżyłam!


post został zmieniony: 18-09-2009 22:12:21
zgredek18-09-2009 22:15:25   [#11]

a może chodzi... o zlecenie?

na druk tablic?

bo przecież te obecne są dostępne w internecie i nie ma problemu z wydrukiem i ewentualnym kopiowaniem?

zgredek18-09-2009 22:23:57   [#12]

pracuję z tymi tablicami - analizujemy przyjęte tam zapisy - pomijam błędy, które dopiero nie tak dawno doczekały się aneksu - przypominam, że można stosować rózne oznaczenia

dla uczniów interesujących się matematyką - nie ma to znaczenia

dla uczniów, których zmusza się do zdawania matematyki - stosowana symbolika ma znaczenie - muszą się przestawić - muszą rozumieć że literki r i s to to samo co n i m, których ja uzywam na lekcji

...

ania0318-09-2009 22:30:17   [#13]

Zastanawiam się jaki jest sens takiego egzaminu maturalnego z matematyki. Co chce się  wmówić młodym ludziom ?

Że umieją matematykę ?

A może, że potrafią myśleć logicznie ?

Że po zdaniu takiej matury nadają się na uczelnie techniczne ?

Uczelnie z tego pożytku mieć nie będą, a sam zdający też nie.

Albo matura na odpowiednim poziomie,..., albo wcale...

zgredek18-09-2009 22:31:37   [#14]

przepraszam szanowną koleżankę, ale czy znasz zasady nowego egzaminu maturalnego z matematyki?

bo jesli znasz, to możemy podyskutować

ania0318-09-2009 22:42:23   [#15]

Znam, ale jeśli chodzo o egzamin w 2010 to nie bardzo.

Chętnie bym się czegoś więcej dowiedziała.


post został zmieniony: 18-09-2009 22:43:11

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]