Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ZHP w szkole a wynagrodzenie nauczycieli
strony: [ 1 ]
juasia01-09-2009 18:25:45   [#01]

Zgodnie z UoSO dyrektor musi umożliwić działalnośc w szkole organizacjom pozarządowym w tym ZHP, PCK, PTTK.

Czy ktoś ma wzór porozumienia jakie dyrektor musi zawrzeć z taka organizacją?

Kto wynagradza tych nauczycieli za pracę w sobotę, czy niedzielę (organizacja wycieczki, rajdu, zbiórki). Czy szkoła finansowo musi wspierać te organizacje poprzez zapłatę nauczycielom?

cynamonowa01-09-2009 18:28:08   [#02]
Podobnie jak Szkolne Koło PTTK tak i harcerstwo mamy finansowane przez fundusz alkoholowy.
AnJa01-09-2009 18:29:14   [#03]

wątek już był - niedawno wcale.

szkoła, jako jednosta organizacyjna jst nie ma prawa wspierać takich organizacji finansowo

być moze ma prawo jst - le wiem, ze też są wątpliwości 

juasia01-09-2009 18:32:07   [#04]

szukam pomysłu jak w porozumieniu okreslić warunki działalności, jak nie brać odpowiedzialności za rajdy sobotnie i niedzielne poprzez podpisywanie kart wycieczek, a tym samym nie płacić im za te dni.

Jeśli ktoś ma przykładowe porozumienie będę wdzieczna za jego udostepnienie

juasia01-09-2009 19:11:55   [#05]
Violu moze mogłabyś przesłać mi na priva dokumenty na uregulowanie działalności tych organizacji. A jeśli chodzi o finansowanie z funduszu alkoholowego to kto o to wnioskuje i do kogo?
cynamonowa01-09-2009 19:16:24   [#06]
Corocznie we wrześniu dostajemy od Miejskiej Komisji ds.........informację o stawce za zajęcia lub  pracę w świetlicy popołudniowej. Chętni nauczyciele piszą programy na cały rok pracy. ( Ci od koła PTTK i Harcerze także). Potem komisja wybiera oferty a z nauczycielami podpisuje umowę zlecenie na prowadzenie tych zajęć.
juasia01-09-2009 19:25:37   [#07]
Dziekuje bardzo
cynamonowa01-09-2009 19:36:45   [#08]

dodam.....

Komisja przyznaje nam także fundusze na podręczniki oraz "pomoce" do prowadzenia zajęć.

juasia01-09-2009 19:53:49   [#09]
Violu a jka jest twoja w tym rola jako dyrektora?
cynamonowa01-09-2009 20:04:26   [#10]

Juasiu- dyrektor każdej ze szkół jest "pośrednikiem" w kontaktach z członkami komisji. To nasze dzieci, nasza baza, nasi nauczyciele z tego korzystają.

Nauczyciele prowadzą dzienniki zajęć, czasem ktoś z członków komisji odwiedza placówkę. Raz na pół roku przedstawia się sprawozdanie....

Rola dyrektora.....identyczna jak w przypadku godzin z puli do dyspozycji dyrektora:)

juasia01-09-2009 20:11:32   [#11]
Violu chyba mnie nie zrozumiałaś chodzi mi o to jaka jest rola dyr. w bezposrednim kontakcie z przedstawicielami organizacji, jakie dokumenty o wspołpracy podpisywać  i jak je zredagować tak aby zabezpieczyć się przed żądaniami nauczycieli co do wynagradzania za taką działalność.
Jacek01-09-2009 20:15:44   [#12]
no zaraz.. nauczyciel jest zatrudniony w szkole a jak sobie bierze dodatkowa fuche z ZHP to niech oni mu zapłacą. Ty podpisując zgodę na wejście organizacji do szkoły a nie że będziesz płacić nauczycielom, którzy do niej należą czy w niej działają na dodatkową kasę
cynamonowa01-09-2009 20:19:30   [#13]

rozumiem....

Pani od ZHP to "stara" działaczka wysokiej rangi i ze swoim szefostwem współpracuje sobie sama ( dyrektor Jej w tej współpracy do niczego potrzebny nie jest). Pani od PTTK także sama współpracuje z ową organizacją.

My jako szkoła partycypujemy w kupnie: mundurów, sprzętu biwakowego, turystycznego itp..

 

Wyjdę może od zasadniczej kwestii. Obie Panie niczego ( wynagrodzenie) nigdy nie żadały. Robiły to od lat bo to ich pasja. Gdy trafiła się okazja by ich pasję wspomóc finansowo ( ze środków komisji) wykorzystalismy to.


post został zmieniony: 01-09-2009 20:20:30
juasia01-09-2009 20:22:57   [#14]

I bardzo fajnie jest to u was zorganizowane, dziękuję za podpowiedzi. U nas "działaczki", które za tę działalność chcą sobie dorobić dodatkowo (wyjścia sobotnie)

Jesli jednak Violu mogłabyś taki wzorcowy dokument mi podesłać będę bardzo wdzięczna.

cynamonowa01-09-2009 20:25:16   [#15]
jaki dokument?
juasia01-09-2009 20:29:00   [#16]
Violu jesteś bardzo cierpliwa. chodzi o jakieś porozumienie  dyr. szkoły z daną organizacją- o tym mówi UoSO art 56
Wioleta D01-09-2009 20:32:41   [#17]
Prowadziłam i prowadzę drużynę od 26 lat z dwuletnią przerwą w latach 90- tych. Nigdy nie brałam żadnych pieniędzy za jej prowadzenie. Teraz o tyle zmieniła się sytuacja, że każda drużyna może prowadzić swój własny budżet. Może starać się o finansowe wsparcie na zakup sprzętu, umundurowania i takie tam. Sprzęt oczywiście jest na stanie drużyny i odpowiada za niego drużynowy, który prowadzi KP.  Drużyna istnieje co prawda przy szkole, ale szkoła nigdy nie partycypowała w kosztach. Pomagała RR, hufiec i indywidualne osoby.
cynamonowa01-09-2009 20:40:03   [#18]

Juasiu- jak wspomniałam.....szkoła nie podpisała niczego z organiazcją. Z organizacją współpracuje druhna drużynowa.

( my pomieszczenie na harcówkę, ZHP sprzęt itp.)

znaczy mamy podobnie jak u Wioli....ale w niektórych kosztach partycypujemy ( w końcu to nasze dzieci)

 

Wioleta D01-09-2009 21:05:50   [#19]
Marzenie to dobra współpraca szkoły z dyrektorem. Przed przystąpieniem do drużyny, każde dziecko musi przynieść zgodę od rodzica, że wyraża zgodę na przystąpienie dziecka do, organizacji. Przed każdym biwakiem obozem rodzice muszą ponownie wyrazić na wyjazd. Całością wyjazdu zajmuje się drużynowy czyli w tym przypadku- ja. Dyrektor szkoły nawet nie musi wiedzieć , ale ja za każdym razem go zawiadamiam ponieważ wydaje mi się, że tak być powinno. Harcerstwo to działalność jak najbardziej społeczna, u nas nawet komendant hufca pracuje społecznie bo związek biedny....
DYREK01-09-2009 21:21:59   [#20]

Działalność organizacji na terenie szkoły: art. 56 i art. 57 UoSO

szkoła (OP - jst) nie wynagradza za pracę w PTTK, ZHP, PCK, Caritas,  Towarzystwie Poszukiwania Zabytków i Militariów  itp.

dofinasowywanie organizacji z budżetu szkoły (wynagrodzenie, kupno sprzętu itp.), to naruszenie dyscypliny finansów publicznych

organizacje pozyskują środki na swoją działalność samodzielnie

juasia02-09-2009 20:16:17   [#21]
Dziękuję Wam bardzo!
cynamonowa02-09-2009 21:50:57   [#22]
Chyba, ze to dofinansowanie pochodzi ze środków własnych.....( tak?):)
AnJa03-09-2009 00:59:39   [#23]

własnych dyrektora?

to tak

inne są zawsze publiczne i tak jak wyżej dyrek napisał

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]