Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dwie szkoły i dodatek stażowy
strony: [ 1 ]
Woron31-08-2009 23:18:53   [#01]

Konkretne pytanie (choć trochę skomplikowanie wygląda).

Nauczyciel pracował 10 lat w szkole A. Trzy lata temu rozwiązał umowę i z początkiem roku szkolnego rozpoczął pracę w szkole B (mianowanie), w której to przedstawił ze szkoły A świadectwo pracy i otrzymał stosowny dodatek stażowy.

W tym roku szkolnym podejmie dodatkowo (cały czas pracuje w pełnym wymiarze w szkole B) pracę w szkole C, na zastępstwo, pół etatu, pół roku. W tej szkole przedstawił to samo świadectwo pracy z pierwszego zatrudnienia, ze szkoły A (z 10 lat pracy). 

Czy w szkole C należy mu się dodatek stażowy wyliczony ze świadectwa pracy ze szkoły A??? Czy tez może w ogóle mu się nie należy???

AnJa31-08-2009 23:22:10   [#02]

skomplikowane?

bardzo prosto to napisałeś przecież

należy sie w C - zalicza sie staż ze świadectwa z A

Woron31-08-2009 23:24:29   [#03]

Starałem się. 

Szkoła C twierdzi, że się nie należy. Wg mnie na podstawie rozporządzenia o wynagrodzeniach z 2005 roku - należy się. 

Jacek31-08-2009 23:28:53   [#04]

bo się należy ale ostatnio pojawiło się wiele komentarzy prawników na kadrowych portalach i pisemkach, że w takiej sytuacji nauczyciel winien wskazać jedno miejsce zatrudnienia jako podstawowe i tylko tam się tez staż zalicza.. nie wiem skąd to się wzięło ale takie opinie słyszałem..

Woron31-08-2009 23:43:06   [#05]

No właśnie.

Na przykład takie znalazałem:

Stosownie do powyższych zasad nauczyciel powinien wskazać, który stosunek pracy jest dla niego podstawowym, a który dodatkowym stosunkiem pracy (zwykle jako podstawowy stosunek pracy zostaje wskazany ten, w którym pracownik zatrudniony jest w większym wymiarze czasu pracy). Przy ustalaniu prawa do dodatku stażowego do stażu pracy zaliczone zostaną następujące okresy:
- przy ustalaniu prawa do dodatku stażowego w podstawowym stosunku pracy do stażu pracy zaliczone zostaną nauczycielowi wszystkie zakończone okresy zatrudnienia oraz oczywiście okresy zatrudnienia w tym miejscu pracy.
- przy ustalaniu prawa do dodatku stażowego w dodatkowym miejscu pracy zaliczone zostaną tylko okresy zatrudnienia dodatkowego (w tym przypadku nie wlicza się okresów zatrudnienia podstawowego - aktualnego i zakończonego), co oznacza, że w dodatkowym miejscu zatrudnienia uwzględnić należy tylko okresy zatrudnienia wykonywane w tym miejscu pracy oraz inne okresy - pod warunkiem, że nie zostały uwzględnione przy ustalaniu dodatku stażowego w podstawowym miejscu zatrudnienia.
Inaczej mówiąc - pracownik nie może domagać się uwzględnienia okresów zatrudnienia, które już "wykorzystał" przy przyznawaniu dodatku stażowego w podstawowym miejscu zatrudnienia (tzn. u każdego pracodawcy pracownik powinien wykazać posiadany staż pracy innymi świadectwami pracy).

http://www.abc.com.pl/?cmd=pytanie_jedno,252&serwis=6


I człowiek głupieje już...

Jacek31-08-2009 23:46:58   [#06]

niby co.. mam się pytać nauczyciela gdzie jeszcze pracuje dodatkowo i z tamtym zakładem se uzgadniać co jemu wliczyli? durne to

o to jest właśnie jeden z przykładów, błędnego moim zdaniem rozumowania..

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]