Forum OSKKO - wątek

TEMAT: daty na świadectwie po poprawce
strony: [ 1 ]
Zenon7529-08-2009 13:36:59   [#01]

koleżanka mówiła mi :) , że podobno na stronie MKO było wyjaśnione jakie daty wpisywać na świadectwie po egzaminach poprawkowych (np. promocja warunkowa), czy ktoś może podać link? 

wydaje mi się , że wiem co pisać, ale wolę sprawdzić :)


post został zmieniony: 29-08-2009 13:41:09
boss29-08-2009 13:45:19   [#02]
My wpisujemy datę podjęcia uchwały dot. promocji warunkowej (np.28 sierpnia) i w tym samym dniu wystawiamy świadectwo.
Zenon7529-08-2009 13:50:58   [#03]
a jak nie zdał i nie ma promocji warunkowej to podejmujecie kolejną uchwałę i nowe daty ?, czy data uchwały z czerwca?, a wydania? - tak jak faktycznie dostał do ręki , np. 1.09.?
mamma29-08-2009 13:55:16   [#04]
ja jak boss
boss29-08-2009 14:02:28   [#05]

nie "jak dostał do ręki" ,tylko z datą przystąpienia do egzaminu

czerwcowa data uchwały tylko dla tych, którzy zdali poprawkę z wynikiem pozytywnym

pozostali mają uchwałę sierpniową



Zenon7529-08-2009 14:04:12   [#06]
też tak sądzę - warto się upewnić? :) dziękuję
miw29-08-2009 16:51:51   [#07]
Jeżeli uczeń zdał egzamin poprawkowy, wpisuje się datę czerwcową uchwały RP, a wydania dzień egzaminu poprawkowego, natomiast jeżeli nie zdał egzaminu poprawkowego uchwała sierpniowa. Dobrze by było w protokole z czerwca gdy masz wypisanych uczniów do poprawki dopisać że uczniowie Ci jeżeli uzyskają z egzaminu poprawkowego ocenę pozytywną będą promowani do następnej klasy.
arabrab29-08-2009 17:14:51   [#08]
Jeżeli dobrze się orientuję to RP ma prawo promować warunkowo do klasy wyższej. Uczeń nie zdaje egzaminu. RP promuje warunkowo. Jakie wtedy daty na świadectwie?
sluni29-08-2009 17:20:16   [#09]
Data podjęcia uchwały o warunkowej promocji.
arabrab29-08-2009 17:34:50   [#10]
Dzięki!!!
puma29-08-2009 17:57:20   [#11]

"Jeżeli uczeń zdał egzamin poprawkowy, wpisuje się datę czerwcową uchwały RP" - dlaczego? Przecież nawet jeśli zdał poprawkowy, to ten wynik też zatwierdzam uchwałą, ale w sierpniu. Wydaje mi się zatem, że data uchwały sierpniowej.

Datę wydania określa już rozporządzenie.

5. Jako datę wystawienia świadectwa lub dyplomu przyjmuje się, z zastrzeżeniem ust. 6, datę zakończenia rocznych zajęć dydaktyczno-wychowawczych, a w przypadku świadectwa lub dyplomu wydawanego na podstawie egzaminu - datę ustalonego odpowiednio przez szkołę lub kuratora oświaty terminu wydania absolwentom świadectw lub dyplomów. Jako datę wystawienia świadectwa uczniowi, który zdał egzamin poprawkowy, przyjmuje się datę zdania tego egzaminu.

sluni29-08-2009 20:11:34   [#12]
Zgadza się; jeśli uczeń zda ezamin, to data egzaminu = data wystawienia świadectwa, ale moim zdaniem nie w przypadku promocji warunkowej.
rzewa29-08-2009 20:16:15   [#13]

hm... puma, a po co zatwierdzać wynik komisyjnego egzaminu? czy to nie przesada?

no i jak sobie to wyobrażasz? zwołujesz rp każdego dnia, w którym był jakiś egzamin poprawkowy? Bo jeśli nie będziesz miała późniejszą datę uchwały niż wystawienia świadectwa :-))

puma30-08-2009 08:32:45   [#14]
Rzewo, egzaminy poprawkowe odbywają się w ostatnim tygodniu wakacji w ciągu jednego dnia - nie mamy ich dużo. Po ezgaminach poprawkowych jest RP - tego samego dnia - na której zatwierdzam uchwałą wyniki egzaminów poprawkowych. Czerwcowa uchwała odnosi się tylko do tych, którzy mieli jasną sytuację w czerwcu - zdali lub nie. Dla tych, którym wyznaczono egzaminy poprawkowe sytuacja wyjaśni się w sierpniu. W uchwale czerwcowej przecież zapisuję, że promocję uzyskało X uczniów, nie uzyskało x uczniów itd. Zawsze tak robiłam i KO nigdy nie kwestionowało tego sposobu. Mnie się wydaje logiczny, ale z uwaga czytam te komentarze, bo może moja logika zawodzi. :-)
rzewa30-08-2009 08:56:47   [#15]

puma, ale zasady muszą się dać zastosować do wszystkich sytuacji -> wyobraź sobie, że masz tych poprawkowiczów tyle, że musisz ich pytać przez 5 dni, to codziennie podejmujesz uchwałę?

a jeśli któryć z poprawkowiczów (albo nawet kilku) przyniesie usprawiedliwienie i będziesz musiała przenieść te egzaminy na wrzesień i to jeszcze każdy na inny dzień?

naprawdę nie ma potrzeby by taka uchwałę podejmować - czy rp jest zdolna do zmiany wyniku egzaminu poprawkowego?, a może ma kompetencję pozostawienia ucznia na drugi rok pomimo zdanego egzaminu?

oczywiście, jeśli taką uchwałę rp podjęła, to nic się nie stało - jest ok, ale nie trzeba tego robić :-)

puma30-08-2009 08:56:52   [#16]

 Sluni, czyli od razu w czerwcu RP wyraża zgodę na promocję warunkową, jeśli nie zda poprawkowego?

10. Uwzględniając możliwości edukacyjne ucznia szkoły podstawowej i gimnazjum, rada pedagogiczna może jeden raz w ciągu danego etapu edukacyjnego promować do klasy programowo wyższej ucznia, który nie zdał egzaminu poprawkowego z jednych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, pod warunkiem że te obowiązkowe zajęcia edukacyjne są, zgodnie ze szkolnym planem nauczania, realizowane w klasie programowo wyższej.

puma30-08-2009 09:01:51   [#17]

Ustalmy zatem te daty:-)

Zdał egzamin poprawkowy (otrzymał promocję), nie zdał egzaminu porawkowego (nie otrzymał promocji), otrzymał promocję warunkową - data uchwały czercowej, data wydania - dzień egzaminu.

Czy tak?

rzewa30-08-2009 09:04:23   [#18]

myśmy to już tutaj ustalili parę razy :-)

zasadniczo jest tak jak ze wszystkim, każdy dyrektor robi jak uważa, a życie to potem weryfikuje, czasem boleśnie... :-)))

fredi30-08-2009 09:04:56   [#19]

naprawdę nie ma potrzeby by taka uchwałę podejmować - czy rp jest zdolna do zmiany wyniku egzaminu poprawkowego?


to nie jest dobry argument

RP nie może zmieniać ocen, ale jednak ma obowiązek podjąć uchwałę w sprawie klasyfikacji.

rzewa30-08-2009 09:09:36   [#20]

fredi, uchwała w sprawie klasyfikacji nie dotyczy oceny z konkretnego przedmiotu, a tego czy dany uczeń otrzymał czy nie otrzymał promocji - czyli uporądkowania i zebrania tego wszystkiego i potwierdzenia, że jest to zrobione z należyta starannością

no i... w prawie jest zapisany wymóg podjęcia takiej uchwały, natomiast nie ma wprost zapisanego wymogu podejmowania jej po poprawkach -> baa, konstrukcja zapisów rozporządzenia wskazuje, że jej być nie powinno

puma30-08-2009 09:20:00   [#21]
Rozumiem, że na radzie sierpniowej podajesz tylko informację o wynikach egzaminów poprawkowych?
rzewa30-08-2009 09:21:09   [#22]
tak, ale często dopiero na wrześniowej :-)
puma30-08-2009 09:23:28   [#23]
Wciąż mam wątpliwości co do promocji warunkowej - przecież tu musi się RP wypowiedzieć. Kiedy to ustalacie - czy na czerwcowej radzie?
rzewa30-08-2009 09:29:17   [#24]

nie mam takich promocji, ale gdybym miała, pewnie decyzję podejmowalibyśmy w sierpniu/wrześniu - a świadectwo wtedy wpisałabym datę tej uchwały jako datę wystawienia świadectwa

ale to jest gdybanie - nie mam takich promocji i nie mam świadectw, mam egzaminy w terminie dodatkowym i robię powtórną klasyfikację po tych egzaminach (po poprawkowych nie)

puma30-08-2009 09:38:08   [#25]

Rzewo, ale - jak sama stwierdziłaś - zasady muszą się dać zastosować do wszystkich sytuacji.

U nas (gimnazjum) są promocje warunkowe, w sprawie których zgodę wyrazić musi RP. Wydaje mi się jednak, że w czerwcu tego nie może zrobić - dopiero po egzaminach poprawkowych.

awa30-08-2009 09:40:37   [#26]

zgadzam sie z fredi i z wszystkimi, którzy myślą podobnie - uchwała powinna być. Często wizytatorzy sprawdzają czy jest zapis w protokole. U nas podejmujemy uchwały na radzie sierpniowej , wcześniej odbywa się głosowanie, w wyniku , którego nie wszyscy otrzymują promocję warunkową. Tak jest i w tym roku, a poprawki trwały 3 dni, duża szkoła, dużo poprawek. Od lat tak robimy.

puma30-08-2009 09:43:50   [#27]

Awa, wypowiedz się w sprawie tych dat.:-)

Jak to rozwiązujecie?

rzewa30-08-2009 09:44:32   [#28]

hm... w tym problem

wy tak robicie od lat, a przepisy się w tym czasie parę razy zmieniły i już niekoniecznie to co było przez lata ok jest obecnie ok..

kiedyś rozporządzenie nie przecyzowało jaka datę należy wpisać w świadectwo poprawkowicza -> wpisywało się 31.08

jeszcze wcześniej w ogóle ne był egzaminów poprawkowych

jeszcze wcześniej były, ale zasady były inne -> nie było wówczas promocji warunkowej po poprawce

itd itd

dariuszw30-08-2009 10:00:21   [#29]
czy ma ktoś treść uchwały podejmowanej do promocji warunkowej (dla ucznia z 1 ocena ndst), bardzo bym prosił
Tera30-08-2009 10:00:22   [#30]

 

Hm...

dla mnie sprawa w dwóch przypadkach jest prosta, trzeci jednak budzi poważne watpliwości 

1. Uczeń zdaje poprawkę ( albo nie) np. 25 sierpnia

Na świadectwie:  data rady np. 16 czerwca....

                        data wystawienia 25 sierpnia...  ( zgodnie z rozporządzeniem) OK!

2. Uczeń nie nie zdaje poprawki, ale ma możliwość skorzystania z

. Uwzględniając możliwości edukacyjne ucznia szkoły podstawowej i gimnazjum, rada pedagogiczna może jeden raz w ciągu danego etapu edukacyjnego promować do klasy programowo wyższej ucznia, który nie zdał egzaminu poprawkowego z jednych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, pod warunkiem że te obowiązkowe zajęcia edukacyjne są, zgodnie ze szkolnym planem nauczania, realizowane w klasie programowo wyższej

 Na świadectwie:

       data rady np. 27 sierpnia.........., bo wtedy rada promowała do klasy programowo wyższej z oceną niedostateczną, logiczne

       data wystawienia 25 sierpnia?  nielogiczne

     

          

 

         

     

rzewa30-08-2009 10:02:30   [#31]
dlatego napisałam w #24, że wpisałabym jako datę wystawienia świadectwa 27 sierpnia
awa30-08-2009 10:03:06   [#32]
miałam na myśli lata, kiedy jest promocja warunkowa, a wpisujemy datę sierpniową. Zgadza się, rozporzadzenie nie precyzowało, ale to chyba logiczne, że jeśli egzamin jest w sierpniu. Więcej mogę podyskutować po południu
dariuszw30-08-2009 10:12:25   [#33]

jeszcze raz ponawiam prośbe o treść uchwały dotyczącej warunkowej promocji

 

Zenon7530-08-2009 10:12:46   [#34]

data wydania sierpniowa, a uchwała czerwcowa jest wtedy jeśli zdał - moim zdaniem ten fragmment nie dotyczy ucznia, który nie zdał - tak jest napisane:

Jako datę wystawienia świadectwa uczniowi, który zdał egzamin poprawkowy, przyjmuje się datę zdania tego egzaminu.


post został zmieniony: 30-08-2009 10:13:28
Tera30-08-2009 10:13:09   [#35]

 


post został zmieniony: 30-08-2009 10:14:02
Jacek30-08-2009 10:28:35   [#36]

a taką mam uchwałę

Uchwała Nr 82/07/08

 

 

 

Rady Pedagogicznej Gimnazjum Nr 3 w ................

z dnia 29 sierpnia 2007 r.

w sprawie wyników promocji uczniów po przeprowadzonych egzaminach poprawkowych

 

Na podstawie art. 41 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Tekst jednolity: Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 ze zm.), Rada Pedagogiczna Gimnazjum Nr 3 w ................... uchwala, co następuje:

 

§ 1.

Przyjmuje się wyniki klasyfikacji i promocji uczniów w roku szkolnym 2007/2008 po przeprowadzonych egzaminach poprawkowych:

Geografia

Lp.

Nazwisko i imię

Klasa

Ocena

1.

IB

dopuszczająca

2.

IE

dopuszczająca

3.

IE

dopuszczająca

4.

IIB

niedostateczna

Matematyka

Lp.

Nazwisko i imię

Klasa

Ocena

1.

IA

dopuszczająca

2.

IC

niedostateczna

3.

IC

niedostateczna

4.

IIA

dopuszczająca

5.

IIA

niedostateczna

6.

IID

niedostateczna

7.

IID

niedostateczna

Chemia

Lp.

Nazwisko i imię

Klasa

Ocena

1.

IA

dopuszczająca

2.

IB

niedostateczna

3.

IE

dopuszczająca

4.

IF

niedostateczna

5.

IF

dopuszczająca

Fizyka

Lp.

Nazwisko i imię

Klasa

Ocena

1.

IC

niedostateczna

2.

IC

niedostateczna

 

§ 2.

W związku z powyższymi wynikami Rada Pedagogiczna postanawia promować niżej wymienionych uczniów, którzy otrzymali ocenę niedostateczną z egzaminu poprawkowego:

  • Patryk .................. Kl. IB
  • Anna .................. Kl. IC
  • Klaudia ................ Kl. IE
  • Dagmara .................... Kl. IF
  • Damian ................ Kl. IIA
  • Przemysław .................... Kl. IIB
  • Justyna ................ Kl. IID
  • Jan ................. Kl. IID

 

 

 

§ 3.

Dokumentację stanowią protokoły z przeprowadzonych egzaminów poprawkowych i niniejszy protokół oraz arkusze ocen i dzienniki lekcyjne.

§ 4.

 

Uchwałę przekazuje się do wiadomości Dyrektora Gimnazjum.

§ 5.

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

Przewodniczący Rady Pedagogicznej

 

 

 

 

 


post został zmieniony: 30-08-2009 10:29:16
malgala30-08-2009 10:33:28   [#37]

U nas w ubiegłym roku była taka:

Uchwała Nr 2//2008/2009

Rady Pedagogicznej

Zespołu Szkół Ogólnokształcących w ................................

z dnia 28 sierpnia 2008 r.

w sprawie promocji z oceną niedostateczną uczniów dopuszczonych
do egzaminów poprawkowych za rok szkolny 2007/2008

Na podstawie Art. 41, ust. 1 pkt. 2 ustawy o systemie oświaty z dn. 7 września 1991r. z późn. zm. (Tekst jednolity: Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 ze zm.)Rada Pedagogiczna uchwala:

§ 1

Rada Pedagogiczna promuje do klasy II gimnazjum uczennicę klasy I, ……………., która z egzaminu poprawkowego z matematyki otrzymała ocenę niedostateczny.

§ 2

Dokumentację z klasyfikowania ucznia stanowi protokół z posiedzenia Rady Pedagogicznej oraz protokół z egzaminu poprawkowego i arkusz ocen .

§ 3

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Przewodniczący Komisji Uchwał i Wniosków

……………………………

Przewodniczący Rady Pedagogicznej

............................................

Uchwała została przyjęta ilością głosów:

1. Za: -

2. Przeciw: -

3. Wstrzymało się: -

4. Członków Rady Pedagogicznej ogółem: -

    1. Obecnych: -

    2. w sprawie tych co zdali osobnej uchwały nie było


post został zmieniony: 30-08-2009 10:34:39
dariuszw30-08-2009 10:43:28   [#38]

jak zrobilibyście w moim przypadku??

2 uczniów nie zdało poprawki z jednego przedmiotu - RP wyraża zgode na promocje do klasy II Gim

1 uczeń nie zdał poprawek z 2 przedmiotów czyli nie otrzymuje promocji do klasy III gim

zamierzałem podjęć uchwałę tylko dla tych co warunkowo są promowani czy to bedzie dobrze???

co z tymco nie zdał wystarczy uczwała czerwcowa???

malgala30-08-2009 10:45:15   [#39]

 tym co nie zdał czerwcowa moim zdaniem wystarczy


UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]