Forum OSKKO - wątek

TEMAT: awans - skrócenie stażu dla mianowanego
strony: [ 1 ]
antkas10-05-2009 16:31:55   [#01]
Mam pytanie czy można skrócić staż
oto dane:
Nawiązując do naszej rozmowy, chciałabym uzasadnić moją prośbę o odbycie skróconego stażu zawodowego na nauczyciela mianowanego. Zaczęłam staż od 01.09.2008 i ma trwać 2 lata i 9 miesięcy.
Pracuję w szkole od września 2004, ale:
> - od roku 1999 prowadzę kursy i szkolenia w szkole językowej;
> - od roku 2002 jestem czynnym egzaminatorem egzaminów Rady Europy TELC na terenie całej Polski;
> - od 2003 prowadzę lektoraty na 3 uczelniach wyższych w systemie dziennym, wieczorowym i zaocznym.
> Chciałabym uzyskać informację czy powyższe doświadczenie zawodowe umożliwia mi odbycie skróconej wersji stażu.
zgredek10-05-2009 16:39:07   [#02]

Art. 9a. 

 

3.  Nauczyciele akademiccy legitymujący się co najmniej trzyletnim okresem pracy w szkole wyższej lub osoby posiadające co najmniej pięcioletni okres pracy i znaczący dorobek zawodowy uzyskują z dniem nawiązania stosunku pracy w szkole stopień nauczyciela kontraktowego, z zastrzeżeniem ust. 4.

Art. 9c.

2. Nauczyciel kontraktowy lub nauczyciel mianowany posiadający co najmniej stopień naukowy doktora może ubiegać się o uzyskanie kolejnego stopnia awansu zawodowego po odbyciu stażu trwającego rok i 9 miesięcy. Dyrektor szkoły może nauczycielowi kontraktowemu, który uzyskał awans w sposób określony w art. 9a ust. 3 i ubiega się o uzyskanie stopnia nauczyciela mianowanego, skrócić staż do roku i 9 miesięcy.


post został zmieniony: 10-05-2009 16:39:28

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]