Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ocena pracy nauczyciela a staż
strony: [ 1 ]
marmar4908-05-2009 09:53:45   [#01]
Nauczycielka - n-l kontraktowy - posiadająca pozytywną ocenę za okres stażu otrzymaną w 2004 roku wystąpiła z pismem o ocenę pracy, która pozwoli jej min. otrzymać o dodatek motywacyjny. Problem w tym, że jest ona w trakcie realizacji stażu (staż się przedłużył o L-4 i urlop macierzyński do czerwca 2010).

Na stronie Scholaris znalazłem następujący zapis:

---Zasady oceny pracy nauczyciela oraz procedury odwoławcze reguluje szczegółowo Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 02 listopada 2000 roku w sprawie kryteriów i trybu dokonywania oceny pracy nauczyciela, trybu postępowania odwoławczego oraz składu i sposobu powoływania zespołu oceniającego (Dz. U. Nr 98, poz. 1066 z 2000 roku oraz Dz. U. Nr 131, poz. 1459 z 2001 roku).

Z kolei zasady oceny dorobku zawodowego reguluje art. 9c ustawy Karty Nauczyciela. Ze względu na odmienny przedmiot i zakres obu ocen, omówię je oddzielnie.

Należy jednak pamiętać, iż zgodnie z §3 powołanego rozporządzenia, ocena dorobku zawodowego przez okres jednego roku od daty jej wystawienia zastępuje ocenę pracy nauczyciela. Jest to istotne ze względu na regulaminy premiowania i nagradzania nauczycieli, które często uzależniają możliwość występowania o tzw. nagrodę wyższego rzędu - od posiadania przez nauczyciela "aktualnej" oceny pracy.

Słowo aktualnej ujęte jest w cudzysłów, gdyż ocena pracy zawodowej nauczyciela jest aktualna aż do czasu dokonania następnej oceny, ale na przykład organy prowadzące mają prawo do ujmowania w swoich regulaminach nagradzania pracowników dodatkowych wymagań. Nieporozumieniem wydaje mi się w tym przypadku pozbawianie nauczyciela, który legitymuje się aktualną oceną dorobku zawodowego, możliwości otrzymania wyżej opisanej nagrody.---

Mam 2 pytania - czy mogę przyznać dodatek motywacyjny nauczycielce
- czy mogę dokonać ocenę pracy nauczyciela w czasie stażu
Rycho08-05-2009 10:21:11   [#02]
1. możesz, jeśli na to pozwala wasz (OP) regulamin
 
2. mozesz, jeśli od oceny dorobku zawodowego upłynął już co najmniej rok

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]