Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wysługa - paragraf 7 ust. 3
strony: [ 1 ]
sewka25-02-2009 22:51:41   [#01]

Od września 2008 r. nauczyciel jest zatrudniony w zespole szkół na 8/26 - zna podstawie dostarczonych świadectw pracy wyliczono staż - 3 lata.

Równocześnie pracuje w pałacu młodzieży jako nauczyciel w pracowni rzeźby i rękodzieła w wymiarze 9/18  - tam ma 20% wysługi.

w sumie nie przekracza obowiązującego wymiaru zajęć.

Czy do takiego przypadku ma zastosowanie ust . 3 paragr. 7 rozporządzenia z dnia 31 stycznia 2005 r. w sprawie wysokości minimalnych stawek wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli (...)

3. Nauczycielowi pozostającemu w stosunku pracy jednocześnie w kilku szkołach w wymiarze łącznie nieprzekraczającym obowiązującego nauczyciela wymiaru zajęć, do okresów uprawniających do dodatku za wysługę lat w każdej ze szkół wlicza się okresy zatrudnienia, o których mowa w ust. 1.

Być może czytam zbyt dosłownie i wysnuwam niewłaściwe wnioski - uznałam, że pałac młodzieży to nie szkoła, tak samo odczytuje ten zapis kadrowa z OP.  Nauczyciel w KO uzyskał informację (ustną), że treść ust. 3 dotyczy wszystkich nauczycieli, nie tylko zatrudnionych w szkołach, więc w zespole szkół powinna mieć uznany staż pracy wypracowany w pałacu (ładni brzmi ten pałac:))

Co sądzicie na ten temat? Może ktoś ma jakąś interpretację MEN-u czy PIP-u?

 

rzewa26-02-2009 06:26:36   [#02]
z tego co piszesz wygląda, że ten n-l pracując w tym pałacu młodzieży podlega również pod KN

żeby tak było musi to być placówka artystyczna lub zespół placówek (raczej to drugie) - nie mając statutu tej placówki nie jestem w stanie tego stwierdzić

natomiast jeśli rzeczywiście jest to placówka artystyczna o jakiej mowa w art 2 pkt 3b UoSO, to stosuje się do nauczyciela wszystkie przepisy KN (wynika to z art 1 ust 1 pkt 1 KN) w tym również art 33 ust 3 KN

zatem wtedy przytoczony przez Ciebie zapis rozporządzenia jak najbardziej dotyczy tego n-la, ale musi on dostarczyć zaświadczenie o stażu zaliczonym w tej placówce (nauczyciel musi chcieć otrzymać wyższy dodatek stażowy :-)) i wtedy należy mu wypłacać 20% dodatek stażowy
sewka26-02-2009 21:21:05   [#03]

Dziękuję, rzewo za odpowiedź i zainspirowanie do przeczytania ze zrozumieniem rozporzadzenia, KN i UoSO ;)))

Przejrzałam statut pałacu (placówka wychowania pozaszkolnego, prowadzi statutowo zajęcia dydaktyczno-wychowawcze) i jeszcze raz (teraz dokładniej) wniknęłam w rozporzadzenie płacowe i KN.

W paragrafie 1 rozporządzenia jest odniesienie do art. 42 ust. 3 KN, a w nim w tabeli rozwianie moich wątpliwości:

 
 
Lp.

 
 
Stanowisko - typ (rodzaj) szkoły

Tygodniowa liczba godzin obowiązkowego wymiaru zajęć dydaktycznych, wychowawczych, opiekuńczych

1

2

3

10

Nauczyciele pałaców młodzieży, młodzieżowych domów kultury, ognisk pracy pozaszkolnej, pozaszkolnych placówek
specjalistycznych, międzyszkolnych ośrodków sportowych
prowadzących bezpośrednią pracę z dziećmi i młodzieżą
systemem pracownianym

 
 
18

 

 

rzewa26-02-2009 21:30:04   [#04]
Ja też znalazłam :-) (rano nie miałam na to czasu)

Rozporządzenie MENiS z dnia 7 marca 2005 r. w sprawie rodzajów i szczegółowych zasad działania placówek publicznych, warunków pobytu dzieci i młodzieży w tych placówkach oraz wysokości i zasad odpłatności wnoszonej przez rodziców za pobyt ich dzieci w tych placówkach (Dz. U. Nr 52, poz. 467 ze zm.)

§ 2. Placówkami oświatowo-wychowawczymi są:
1) placówki wychowania pozaszkolnego: pałace młodzieży, młodzieżowe domy kultury, międzyszkolne ośrodki sportowe, ośrodki politechniczne, ogniska pracy pozaszkolnej, ogrody jordanowskie i pozaszkolne placówki specjalistyczne;
2) szkolne schroniska młodzieżowe: całoroczne i sezonowe.


czyli jest to placówka o jakiej mowa w art 2 pkt 3 UoSO :-))
sewka27-02-2009 00:11:22   [#05]
rzewo, :))))))))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]