Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wypowiedzenie umowy pracownikowi?
strony: [ 1 ]
magnolia20-02-2009 18:08:06   [#01]

Jak mogę zwolnić pracownika administracji (w szczególności chodzi mi o administratora sieci)? Na jakie powołać się przepisy?

Pracownik ma podpisaną umowę na czas określony do 31.08.2009r.  Nie wywiązuje się ze swoich obowiązków. Strasznie utrudnia pracę nauczycielom. Nie będę opisywała jego zachowania bo to jest straszne. Męczymy się z nim okrutnie. Z tygodnia na tydzień jest coraz gorsza atmosfera w pracy. Pracownik nie reaguje na żadne uwagi ustne i pisemne. Straszy nas kontrolami i sądami. Nie wiem jak do tego podejść? Gdzie się udac po pomoc? Bardzo proszę o wskazanie jakiegoś rozwiazania, przynajmniej wskazówek od czego zacząć i jak postępować w takiej sytuacji. Jest to dla mnie bardzo stresująca sprawa!

DYREK20-02-2009 19:51:29   [#02]

"Generalną zasadą kodeksu pracy jest nierozwiązywalność umowy o pracę zawartej na czas określony przed upływem okresu na jaki została zawarta (art. 30 § 1 pkt 4 kp). Art. 33 kp przyjmuje jednak możliwość zawarcia w umowie zawieranej na czas określony, ale tylko wówczas gdy jest on dłuższy niż 6 miesięcy, klauzuli dopuszczającej wcześniejsze rozwiązanie takiej umowy za dwutygodniowym wypowiedzeniem."

z (zobacz) : http://prawo.money.pl/aktualnosci/
okiem-eksperta/artykul/
umowa;o;prace;na;czas;okreslony,149,0,246165.html

 

Jest także możliwość dyscyplinarnego rozwiązania umowy (dotyczy także umowy zawartej na czas określony, w której pracodawca nie zamieścił klauzuli o dopuszczalności rozwiązania za 2-tygodniowym wypowiedzeniem).

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]