Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Skreślenie ucznia
strony: [ 1 ][ 2 ]
Jacek02-03-2009 21:38:56   [#51]

Anula, miałem zapisy bardzo podobne w swoim statucie i dopiero gdy przyszło na mnie, że mam 18 letniego ucznia, który nie chce skończyć szkoły bo robi wszystko by tego dokonać a działania szkoły niestety nie przynoszą rezultatu musiałem zmienić statut by był zgodny z przepisami prawa i teraz "pomogę" temu uczniowi nie skończyć szkoły i skreślić go jeśli złamie to zo mamy w statucie.

Mam świadomość, że to w pewnym sensie porażka szkoły ale trudno wszystkich się nie uratuje a wolę chronić tych co są i chcą. Takie życie, lecz chce to zrobić w zgodzie z prawem czego i Tobie życzę.

A na marginesie dodam, że już takich uczniów miałem i jakoś kończyli przychodząc po rozum do głowy no ale zawsze jest ten pierwszy raz

:-)

Anula02-03-2009 22:07:43   [#52]
ja jeszcze tego pierwszego razu nie miałam :):):)
ale trzech uczniów napisało mi że nie będą już dalej uczęszczać do szkoły bo skończyli 18 lat. Zabrali dokumenty i se poszli.............
nie miałam możliwości im pomóc bo nie chcieli
chyba to porażka szkoły, ale.............. nie będę na siłe uszczęśliwiała tych, co nie chcą
Jacek02-03-2009 22:09:07   [#53]
no i dobrze, byli pełnoletni i podjęli decyzję
AnJa03-03-2009 09:32:45   [#54]
porażką szkoły (jeśli w tych kategoriach rozpatrywać, a moim zdaniem z tym samobiczowaniem to przesadzacie) było to, że nie skończyli w terminie

to, że odebrali- zamiast psuć nerwy nauczycielom i demoralizować małolatów świadczy o ich dojrzałości właśnie- może w jej osiągnięciu był udział szkoły jednak jakiś?
mariz15-06-2009 20:44:28   [#55]
Mam pytanie -uczeń naszego gimnazjum został przeniesiony (decyzją rodziców) do OHP -mamy kartę przeniesienia, przekazaliśmy dokumenty. Pod koniec października 2008 r szkoła otrzymała pismo od OHP , że uczeń został skreślony z listy uczniów(mimo, ze nie miał jeszcze 18 lat, miał 17)bo nie uczęszczał do szkoły.
Wysłałam pismo do rodziców (za zwrotnym potwierdzeniem odbioru)o dopilnowanie dopełnienia obowiązku szkolnego przez syna, pismo nie zostało odebrane.
Dowiedziałam się, że wyjechał on z rodzicami za granicę i tam pracuje.
Wysłałam pismo do Sądu Rodzinnego z prośbą o pomoc w realizacji obowiązku szkolnego i ustalenia miejsca pobytu, gdyż podobno rodzina miała nadzór kuratora sądowego, ale nie otrzymałam odpowiedzi.
W tak zwanym międzyczasie do szkoły dotarła informacja, że uczeń wrócił z matką do kraju, ponownie więc pismo do rodziców z wezwaniem do stawienia się w szkole i informację o sposobie spełniania przez syna obowiązku szkolnego -to zostało odebrane -mamy poświadczenie -i nadal żadnej reakcji.
W marcu 2009r uczeń skończył 18 lat - co robić dalej - czy uchwała RP o skreśleniu z listy uczniów, a następnie decyzja dyrektora? (mamy w statucie, że takiego pełnoletniego ucznia można skreślić, jeżeli nagminnie opuszcza zajęcia), czy skoro nie podlega obowiązkowi szkolnemu, to nie musimy go skreślać z listy uczniów?
mariz15-06-2009 21:03:41   [#56]
Jeszce jedna prośba -czy może ma ktoś doświadczenie w sprawie wniosku do kuratora o przeniesienie ucznia do innej szkoły.
Czy do wniosku takiego dołącza się dokumenty potwierdzające działania szkoły np. protokoły z zespołu wychowawczego z udziałem ucznia, kontrakt podpisany przez ucznia i rodzica, naganę wychowawcy, dyrektora, wnioski do sądu rodzinnego wysyłane przez szkołę, czy wszystko to trzeba opisać we wniosku?

Druga sprawa to decyzja kuratora -czy musi być zgoda dyrektora szkoły, do której uczeń ma być przeniesiony, a co jeśli żadna szkoła się nie zgodzi?
Czy we wniosku takim można prosić kuratora o ewentualne działania zmierzające do orzeczenia sądowego o umieszczeniu takiego ucznia w ośrodku wychowawczym , lub socjoterapii?

Jak radzicie - z doświadczenia wiem, że zanim znajdzie się miejsce w ośrodku socjoterapii czy wychowawczym to uczeń może być przy końcu gimnazjum ( obecnie uzyskał promocję do klasy II)
mariz15-06-2009 21:22:57   [#57]
podnoszę - proszę o Wasze zdanie w w/w problemach w # 55 i 56
mariz15-06-2009 22:27:51   [#58]
((::

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ][ 2 ]