Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Wolność szkodzi
strony: [ 1 ]
maeljas29-08-2003 17:00:44   [#01]

"Radna Katarzyna Dec wnioskowała o wykreślenie słów "demokracji, tolerancji i wolności" ze statutów jednego ze szkół(...)
Radna jest katechetką w Technikum Przemysłu Spożywczego. Od 1 września wejdzie ono w skład Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 i to właśnie statut tej placówki radni przyjęli na poniedziałkowej sesji. W par. 8 statutu czytamy: "Szkoła (...) przygotowuje do wypełniania obowiązków rodzinnych i obywatelskich w oparciu o zasady solidarności, demokracji, tolerancji, sprawiedliwości i wolności". Katarzyna Dec w imieniu swojego klubu LPR zgłosiła poprawkę, polegającą na wykreśleniu słów "demokracji, tolerancji i wolności".

- Wiemy, do czego prowadzi wychowywanie w wolności, że wszystkim wszystko wolno - argumentowała. Powołując się na statrożytnych filozofów dowodziła też, że tolerancja w niektórych sytuacjach jest bardzo szkodliwa.

Jej argumentacja przekonała większość radnych (przede wszystkim LPR i PiS) i ku zgorszeniu pozostałych, trefne słowa skreślono.
"

 

 

 

I to by było na tyle - jak mawia profesor mniemanologii Stanisławski

Janusz Pawłowski29-08-2003 17:14:16   [#02]

Gdyby mnie nie wychowano w duchu tolerancji, to apelowałbym o napiętnowanie Pani radnej rozpalonym żelazem w miejscach ogólnie widocznych (żeby nawet czakra nie była w stanie owych piętn zasłonić).

Gdyby mnie nie wychowano w duchu wolności, apelowałbym o odebranie Pani radnej prawa do publicznego wypowiadania swoich poglądów.

Gdyby mnie nie wychowano w duchu demokracji, to apelowałbym o zrówanie z ziemią gmachu rady, podejmującej niezgodne z moimi przekonaniami decyzje.

Niestety - wychowano mnie w tych wszystkich "duchach".

Niech więc Pani radna chodzi ładna, wolna, gada co chce, a demokrytcznie przyjęta decyzja niech czeka na wynik następnych wyborów.
Widać taka wola społeczeństwa.

Karolina29-08-2003 17:39:26   [#03]

matko a mnie się śni tolerancyjne społeczeństwo po nocach.... :-(

aż strach teraz ;-)

na pocieszenie - wierzę, że ta pani jest w mniejszosci ;-)

Alfred29-08-2003 17:44:07   [#04]

Preambuła Ustawy...

"Szkoła winna zapewnić każdemu uczniowi warunki niezbędne do jego rozwoju, przygotować go do wypełniania obowiązków rodzinnych i obywatelskich w oparciu o zasady solidarności, <b>demokracji, tolerancji, sprawiedliwości i wolności"</b>.

 

"Jej argumentacja przekonała większość radnych..." 

 

Radni zapewne nie słyszeli o czymś takim jak USTAWA  z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty..:-))

 

elka4029-08-2003 18:04:44   [#05]
Można podważyć, bo wbrew prawu, tj, niezgodnie z ustawą. Co wy na to można czy nie?
Alfred29-08-2003 18:13:49   [#06]
Nie ma sensu podważać. Wykreślenie z projektu Statutu tych słów niczego nie zmienia. Statut placówki jest niejako podrzędny wobec Ustawy, a więc szkoła zobowiązana jest do demokracji, tolerancji, sprawiedliwości i wolności. Wykreślenie tych słów świadczy wyłącznie o głupocie.
Gaba29-08-2003 18:15:40   [#07]

"ciurlać wam się zachciało?"

"demokracji, tolerancji i wolności? Nie ma demokracji, więc po co wam demokracja, gdzie jest ta tolerancja - jak nie ma, tzn., że nie potrzebna, a wolność - nie ma: od - do, granicą Twojej wolności jest moja, skoro jest ograniczona, a innym się wydaje, że bezkresna. Zliwidować.

Ja nie jestem tolerancyjna  - inne duchy u mnie straszą, więc należy zrobić, jak chce rada i ja pierwszą jej produktem potraktować"

- gdyby głupota kosztowała, to niektórzy ludzie byliby bardzo bogaci!
Marek Pleśniar29-08-2003 18:16:52   [#08]
cbdo
elka4029-08-2003 18:19:30   [#09]
I słusznie, zastosować zero tolerancji, demokracji, wolności. Ograniczyć , stłamsić, podeptać, hulaj dusza czyli róbta co chceta. Jazda bez prawka. Jeszcze śpiew i rżenie koni w tle.
RomanG29-08-2003 18:23:03   [#10]
Jedni niepotrzebnie powielają ustawę w statucie, inni czynią puste gesty, bez znaczenia dla stanu prawnego, co podkreślił Alfred.

Tak nawiasem - nie uważacie, że większość statutów szkolnych powiela w niektórych swoich zapisach akty prawne wyższego rzędu?
Marek Pleśniar29-08-2003 18:29:44   [#11]

nasza ci ona jest:-)

tak podejrzewałem - nauczycielka:-)
a ponieważ osoba publiczna, to se poużywam:-)

Katarzyna Dec

urodzona 20.02.1974 r. w Białymstoku, panna. Od 2001 r. pracuje jako nauczyciel w Publicznym Gimnazjum Nr 6 oraz w Zespole Szkół Przemysłu Spożywczego przy ul. Letniej 1.
http://www.city.bialystok.pl/wlradask.htm

a ja myślałem że pani radna ma 100 lat:-)

Karolina29-08-2003 18:36:56   [#12]
Marek!! :-)))))
RomanG29-08-2003 18:42:33   [#13]
Nie chce mi się szukać w przepisach - podpowiedzcie

Na jakiej podstawie prawnej statut szkoły zostaje podddany głosowaniu na posiedzeniu Rady Miasta?

Czy to jest słuszne, że tak jest?


W naiwności swej myślałem, że statut uchwala Rada Ped. :-(
elka4029-08-2003 18:43:56   [#14]
OOOOOOOO!!!!!! Jaka ładniusia! I nietolerancyjna, brak demokracji, a wolna jest, może chce być zniewolona?
AnJa29-08-2003 18:48:29   [#15]
Łączyli szkoły w zespół, powstawała nowa jednostka, statut takowej nadaje  organ prowadzący.
RomanG29-08-2003 18:50:43   [#16]
A zmiany potem już RP może wprowadzać, jakie chce, tak?
beera29-08-2003 18:57:52   [#17]

Roman-

Statut nadaje organ prowadzący, tj. pierwszy statut. Tu jest taka sytuacja- od 1 wrzesnia powstaje Zespół z tego, co zrozumialam.

Wychowano mnie w duchach- ok. Ale miewam tez emocje :-)

Co zaś do zdjęcia- jakoś nie podoba mi się, ze się tu znalazlo- może to przez te duchy?

beera29-08-2003 18:59:08   [#18]

Andrzej!!!!

Ty się chyba chcesz ze mna pokłócić!!!! mamy jakieś wyścigi, czy co?

;-))

Tak Roman- zmiany potem RP

RomanG29-08-2003 19:03:38   [#19]

Dziwne

Po co pierwszy statut uchwala organ, skoro na pierwszym posiedzeniu RP może go dowolnie zmodyfikować...
AnJa29-08-2003 19:24:03   [#20]

Asiu!

Nie mam szans - ja sie prawie nie umiem kłócic;-) W wyscigach tyż - podpadłem informatykom i przesadzili mnie na modem!  Co do zdjecia - mniejsza o duchy ;-)

Po co organ/ Bo ktoś musi! Bez tego nawet Regonu nie dostaniesz!

Roman:

Dowolnie zmodyfikować - "oj naiwny , naiwny, dziecię w kwiecie sił, choć w zasadzie to (coś tam) pozytywny":-)))). Kto to zaproponuje, kto będzie ryzykował z organem 3 lata przed rozdaniem ;-)

A teraz to mam przechlapane!!!

Marek Pleśniar29-08-2003 19:29:29   [#21]

zdjęcie jest opublikowane w sieci

ja tylko wstawiłem odsyłacz;-)

Małgoś29-08-2003 19:36:20   [#22]

z dystansem, bez emocji

spójrzmy na to jak na ... zwykłą kolej rzeczy, czyli sinusoidę , grę przeciwieństw, przemienności - od zarania dziejów po fazie zachłysnięcia się jakąs ogólną i powszechna ideoologią przychodzi czas na jej zaprzeczenie

tzw konflikt pokoleń

więc chyba czas już przyszedł na "a dajcie juz spokój z ta demokracją, wolnością i innymi bzdetami!"

walka o te ideały to wspomnienia kombatantów :-)

dlatego nie dziwi mnie fakt, że radna całkiem młoda

może nadchodzą czasy zamordyzmu, rządów twardą ręką itp. ...

to marzenia zmęczonych chaosem (zwykle towarzyszącym wolności)

RomanG29-08-2003 19:44:36   [#23]

Pani radna niech poczyta

co o wolności w wychowaniu mówi społeczna nauka Kościoła:

http://www.wychowawca.pl/miesiecznik/2_110/07.htm
maeljas29-08-2003 20:04:58   [#24]

z dystansem...

staram się, ale ..............zaczynam odczuwać lęk - mnie to zalatuje faszyzmem. Młoda Pani ma zwolenników i nie pociesza mnie fakt, że była na dywaniku u księdza proboszcza (została przez niego wezwana) ani to, że dyrektor tegoż zespołu zadeklarował, iż nie będzie respektował tych zmian.

W Krakowie zaczęła się akcja przeciwko Boyowi Żeleńskiemu:

"Zaczęło się od protestu przeciwko nadaniu krakowskiemu gimnazjum imienia Tadeusza Boya-Żeleńskiego. Wczoraj radni Młodzieży Wszechpolskiej i LPR zażądali usunięcia pomnika pisarza z Plant. Zapowiadają oczyszczenie miasta z wszelkich pamiątek po Żeleńskim"

Albo przejaskrawiam - bo upał - w Lublinie godz. 20:02 - 27 stopni............

Majka29-08-2003 20:11:14   [#25]
Nie napiszę tego, co mi spłynęło po cichu na "ust pąkowie" - nie uchodzi..... ;))
Anka L29-08-2003 20:43:56   [#26]

nic nowego :-(

parę lat temu zwalczali Brzechwę :-( też nie nadawał sie na patrona (podstawówki)
fredi29-08-2003 21:46:24   [#27]

do elki40

zniewolona na jakiej ulicy?

Co ci radni robili?

Nadawali statut, czy zmieniali?

elka4029-08-2003 23:08:57   [#28]
Ta dowolność może zaszkodzić niektórym...
Gaba30-08-2003 05:11:10   [#29]

Szuflandio!

wolność jest niebezpieczna - można się upić, schlać, spartaczyć swoje życie, źle żyje się w wolności - bo to trzeba być odpowiedziolnym przede wszytskim za siebie, nikt nie pomyśli za Ciebie, niewiele ci da. Ty cały czas sam musisz troszczyć się o siebie i o drugiego. Sam się uczysz, sam budujesz dom, sam wiesz, co masz mówić... bywasz samotny. Cena wolności jest nieraz na jedno ludzkie życie bardzo duża. Wielu się gubi, gniewa - albo naiwnie krzyczy na ulicy - jestem wolny, maluje na murach - bo mu wolno, bije starszukę , bo mu wolno... zastępując wolność swawolą.

Niewielu potrafi - tęskni więc do wolności (nie wiedząc, czym jest), myli wolność z jej substytutami. Państwo za mnie załatwi to czy tamto - a ja będę mógł ewentualnie powiedzieć, co ja o tym myślę... Pańswto zwolni mnie z trudu dnia codziennego.  

A tak... nie ma wolności (choćby tylko formalnie w formie slownej) i nie wykolei się ta młodzież... wielokortnie mówiłam, że podziwiam wiarę w słowa. Zabroni, wyrzuci zapis - i myśli, że tak się już stanie, a każdy będzie miał swoją przydziałową szufadę - i świat się trochę uprości i naraszcie pomniejszy się lęk egzystencjany (co ja mam właściwie ze sobą zrobić). Nie będę musiał myśleć - myslenie jest bolesne.

Lubię te zmagania z "tolerancją" - jak se ktoś nie może poradzić, to jw. - wyrzucić.
Jeden boi się, że będzie musiła tolerować nagabywanie np. homo (jeżeli ten b ędzie oczywiście nagabywał), więc na zapas zlikwidować. Tolerencja nie wiele ma wspólnego z milczącą akceptacją wyszstkiego zła. Jest bliska szacunkowi,m otwarciu, zezwoleniu drugiemu na zgodne współistnienie. Ja nie nie toleruję kiboli, ale jestem tolerancyjna wobez kibiców. itp.

Postawa Pani jw. jest niedojrzałością obywatelską typową dla takiej demokracji jak nasza. Jest to postawa powszechna.
ellys30-08-2003 07:33:25   [#30]

Rumieniec wstydu mnie oblewa, że i ja z tego grodu ( ciemnogrodu ) co i pani radna. Ale to nie pierwszy wypadek, kiedy rajcowie deklarują cokolwiek dziwne poglądy, niezrozumiałe dla  wychowawnych w tych różnych"duchach". I co ciekawsze są w tzw większości!

Co do zmiany w statucie, to nie na pierwszym posiedzeniu RP, ale po 3 miesiącach RP może nowelizować statut.

Ewa z Rz30-08-2003 07:55:46   [#31]

??

Ela, skąd wzięłaś te 3 m-ce?
Alfred30-08-2003 09:11:24   [#32]
Tak patrzę sobie na to zdjęcie i tak myślę sobie o tym rozpalonym żelazie..;-))
Roman K30-08-2003 10:25:19   [#33]

A może jakieś szkolenie tej Pani... w zakresie wykorzystywania tech. komputerowej i czytania ze zrozumieniem....

Gdybym miał adres podesłałbym papierową wersję tej dyskusji.....

Tak w ramach wolności

Roman_K

Marek Pleśniar30-08-2003 11:29:16   [#34]

już nie wydziwiajmy nad nią, przypomnijcie sobie wypowiedzi posłów na sejm (te empetrójki).

Raczej warto zająć się sprawą. A co do ustawy o sytemie? Że zawiera "wolność"? Zmieni sie ustawę i cześć. I bedzie pasować do statutu;-)

Założy sie kto ze mną że taka inicjatywa nie padnie jak ta pani wejdzie do Sejmu z ramienia swej partii?

Wpiszcie go googli hasło "głupota ...........takich tam jednych". Znalazłem 180 odnośników;-)

Na hasło "........., głupota" dotałem 1410:

Marek Pleśniar30-08-2003 21:15:24   [#35]

i coś a propos

ellys30-08-2003 22:19:25   [#36]
Ewa, po twoim pytaniu zaczęłam szukać potwierdzenia tych 3 miesięcy. Fakt, nic nie ma, ale pamiętam, że sama byłam w podobnej sytuacji tzn chodziło o zmiany w statucie i wtedy radczyni wskazała mi termin 3 miesięczny jako możliwy do nowelizacji prze radę. (? )
RomanG30-08-2003 22:23:55   [#37]
Czyli niech se organ robi, co chce i niech nadaje statut jaki chce, a my i tak se go dopasujemy i wycyzelujemy, żeby był taki, jaki chcemy i jaki ma być.  :-)

Tylko po co takie głupie prawo, co oddaje fachowe decyzje w łapy niefachowców?
fredi30-08-2003 22:32:27   [#38]
Kuratorium ogladało ten statut? ( i co zgodny z prawem?)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]