Forum OSKKO - wątek

TEMAT: spełnianie obowiązku szkolnego po za szkołą
strony: [ 1 ]
Kati28-11-2008 13:08:01   [#01]
dostałam zapytanie z KO czy dyrektor określił warunki spełninia obowiązku szkolnego po za szkołą, mam jednego ucznia którego to dotyczy, ale przyznam szczerze, że warunków nie określiłam. Może ktoś z Was coś takiego przerabiał?? Będę wdzięczna za pomoc.
janta28-11-2008 19:34:49   [#02]
Określiłam: formę, w jakiej będą zdawne egzaminy klasyfikacyjne, przedmioty, miejsce zdawania egazminów, z jakich przedmiotów egzaminu nie będzie; wskazałam podstawę programową, czyli bazę dla sprawdzanych wiadomości i umiejętności
  1. "Podstawą przeprowadzenia egzaminów będą wiadomości i umiejętności ujęte w podstawie programowej kształcenia ogólnego."

Ponadto ile razy w roku zostaną przeprowadzone egzaminy (2 razy), do jakiego dnia ustalone będą z rodzicami terminy egzaminów; przyczyny cofnięcia zgody, organ odoławaczy i termin odwołania (decyzja administracyjna). Wskazałam, że rodzice przejmują pełną odpowiedzialność za edukację dziecka.

Dołączyłam opracowany przez nauczycieli zakres materiału, ramówkę i wskazałam nr programów nauczania, w oparciu o które nauczyciele pracują w klasie, w której uczeń by był (zaznaczyłam, że mogą być wskazówką - pomocne w prowadzeniu edukacji). Nie mam przed soba ostatecznego tekstu decyzji. Może się przyda.

 

DECYZJA Nr .../200..

 

 

w sprawie zezwolenia na spełnianie przez ucznia/uczennicę obowiązku nauki poza szkołą

 

Na podstawie art. 16. ust. 8 ustawy z dnia 07.09.1991 r. „O systemie oświaty” (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572 z późn. zm.) oraz po rozpatrzeniu wniosku Pana/Pani z dn. ...... r.

 

Postanawiam

 

zezwolić na spełnianie w roku szkolnym 200../200.. przez .... ur. … w …, zamieszkałego/-ej w .... ul. ........ obowiązku nauki poza szkołą.

 

Jednocześnie ustalam następujące warunki spełniania przez .........obowiązku nauki w roku szkolnym 200.../200...:

1.......

2. ......

Uzasadnienie:

 ........................................................................................................................................

Od niniejszej decyzji przysługuje odwołanie do ...... Kuratora Oświaty w ..... za pośrednictwem Dyrektora .......... w .....w terminie 14 dni od dnia doręczenia.

Kati28-11-2008 20:08:49   [#03]

dziekuję bardzo troche mi to rozjasniło sytuację, ale mam jeszcze jedno pytanie

mój uczeń spełnia obowiązek szkolny w ośrodku rehabilitacyjnym, on tam ma prowadzone zajęcia edukacyjne i ośrodek ten wystawia i przesyła do szkoły ocenę ucznia. jest to ocena opisowa. W takim razie ja nie przeprowadzam egzaminów klasyfikacyjnych, tylko wystawiam świadectwo na podstwaie ich oceny????

Adaa28-11-2008 20:17:19   [#04]

wniosek rodziców -> moja zgoda na spełnianie obowiązku poza szkołą, wraz z decyzją -> podpisanie porozumienia z OREW, w którym zawarte sa wszelkie warunki spełniania tego obowiazku

przyznam, że warunki spełniania obowiązku szkolnego przedstawił mi OREW zanim wyraziłam zgodę na to - co było dla mnie niezwykle cenne (propozycja warunków) bo specyfike działania osrodka znalam dosyć ogólnie

tak to u mnie wyglada

janta29-11-2008 19:52:59   [#05]
Wyraziłam zgodę na "edukację domową". Kati, Ty masz prostszą sytuację. rób tak jak pisze Adaa, moim zdaniem wystarczy. Udzielając odpowiedzi myślałam, że chodzi o edukację domową. Pozdrawiam.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]