Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Sfinansowanie szkieł ochronnych
strony: [ 1 ]
Kazimiera11-11-2008 19:44:47   [#01]

Mam wielką prośbę o odpowiedź na następujace pytanie:Czy nauczycielce pracującej w pełnym wymiarze godzin w bibliotece szkolnej należy się sfinansowanie przez szkołę okularów ochronnych do pracy przy komputerze? W bibliotece jest centrum multimedialne dla dzieci. Nauczycielka w ostatnich trzech latach korzystała z programu komputerowego tworzac elektroniczne księgi.Teraz zwróciła się do mnie z wyżej wymienioną prośbą.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Pozdrawiam

KP

DYREK11-11-2008 19:49:44   [#02]

Jeżeli dyrektor uważa, że pracownik w jego szkole ponad 4 godziny dziennie pracuje przy komputerze i lekarz (po skierowaniu przez dyrektora z zaznaczeniem pracy przy komputerze) stwierdza konieczność posiadania okularów do pracy, to należy wypłacić za szkła i dodać na oprawki (dyrektor ustala ryczałt na podstawie średnich cen).

Można też tak zorganizować pracę aby pracownik nie musiał tyle godzin pracować przy kompie . 

Wzrok jest ważniejszy od tych 300 zł na okulary.

 

wątki: 

dofinansowanie do okularów

i

okulary dla bibliotekarza:

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=13105&fs=0&st=0

okulary dla informatyka:

http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=12373&fs=0&st=0

DYREK11-11-2008 19:54:17   [#03]

i inna możliwość

nauczyciel może złożyć wniosek o pomoc z funduszu zdrowotnego nauczycieli

warto sprawdzić:

czy regulamin pomocy zdrowotnej opracowany przez Wasz OP przewiduje możliwość dofinansowania okularów

beera11-11-2008 20:12:20   [#04]

ja uważam, że się moga należeć - bo nie chodzi tylko o to, by pracownik w szkole ponad 4 godziny dziennie pracuje przy komputerze 

chodzi o dobowy czas pracy, a to może oznaczac trzy godziny dziennie w szkole + 5 +1 godzinę przygotowywania się do pracy w domu przy komputerze (choćby śledzenie jakis nowości wydawniczych, itp

dla mnie tu wiele zalezy od tego, czy dyrektor chce dac to dofinansowanie, czy nie.
jesli chce- znajdzie powód by dać, jesli nie chce - znajdzie powód, by nie dać

DYREK11-11-2008 20:25:47   [#05]

jeżeli chodzi o nauczyciela, to taka interpretacja może jest słuszna

jeżeli chodzi o księgowego lub sekretarza szkoły, to już mam wątpliwości

 

 

beera11-11-2008 21:34:07   [#06]
no tak, bo to jednak - w obu przypadkach dośc uznaniowe może być
Kazimiera11-11-2008 21:43:59   [#07]
Dziękuję bardzo za liczne odpowiedzi na moje pytanie.
ReniaB12-11-2008 09:07:01   [#08]
Jeżeli w bibliotece wprowadzono program komputerowy to jak najbardziej wg mnie sie należy
DYREK12-11-2008 11:42:21   [#09]

i:

- użytkuje w czasie pracy monitor ekranowy co najmniej przez połowę dobowego wymiaru czasu pracy,

- jeżeli wyniki badań okulistycznych przeprowadzonych w ramach profilaktycznej opieki zdrowotnej wykażą potrzebę ich stosowania podczas pracy przy obsłudze monitora ekranowego.

Dobowy wymiar czasu pracy dla nauczyciela, to 8 godzin (godzina, to 60 minut)

 

Rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy na stanowiskach wyposażonych w monitory ekranowe: http://www.ciop.pl/13962.html


§ 7. Pracodawca jest obowiązany zapewnić pracownikom:
1) łączenie przemienne pracy związanej z obsługą monitora ekranowego z innymi rodzajami prac nie obciążającymi narządu wzroku i wykonywanymi w innych pozycjach ciała - przy nieprzekraczaniu godziny nieprzerwanej pracy przy obsłudze monitora ekranowego lub
2) co najmniej 5-minutową przerwę, wliczaną do czasu pracy, po każdej godzinie pracy przy obsłudze monitora ekranowego

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]