Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Pieniądze z Sokratesa - pilnie!
strony: [ 1 ]
Gaba05-08-2003 06:59:30   [#01]
udało się nam zaliczyć wniosek - mamy fajnych partnerów, Austriacy pytają kiedy przyjedziemy na spotkanie, a ja ani du-du. Forsa!

Jak się pienize pobiera, jak rozlicza, jak przelicza, jak...

Kto wie, bo przerabiał, jak się uruchamia pieniądze z tego programu, chyba je potrzebuję dość szybko. Mam numer akceptacji - ale nie ma żadnej jeszcze umowy.



PS. Bardzo dziękuję Markowi z Rz. za popowiedzi, sugestie nieocenione w wypisywaniu wniosku do Sokratesa Commeniusa. Marek - dzięki.
jotef05-08-2003 21:32:43   [#02]

socrates

Najpierw musisz podpisać umowę, a ok. 2 tygodnie od wysłanie podpisanej umowy otrzymujesz część pieniędzy (chyba 75% przyznanej kwoty).
Przynajmniej ja tak miałem
Powodzenia
Krystyna Za05-08-2003 22:59:55   [#03]
Pozdrawim serdecznie! Gaba ja korzystałam z funduszy Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży- Poczdam, dostałam kasę bez konkursów, z programów z Sokratesa nie korzystałam ;-((
Ewa z Szydłowca06-08-2003 21:18:12   [#04]
Pod koniec sierpnia odbędzie się spotkanie, na którym zostaną przedstawione warunki umowy i każdy otrzyma druk umowy. Druk zabiera się do szkoły, gdzie po analizie dyrektor szkoły podpisuje umowę i odsyła do  Warszawy. Po około 2 tygodniach na podane konto spłynie 80% (tak było w moim przypadku) przyznanej kwoty. Pozostała ma być przelana po rozliczeniu całości grantu. Wiem, że niektóre szkoły będąc na takim spotkaniu miały już przelane pieniądze, ze względu na wrześniowe terminy wyjazdu. Jutro jadę się rozliczyć i zostanę w Warszawie do niedzieli. Jak potrzebne będą jeszcze jakieś infomacje, to będę mogła odpowiedzieć w poniedziałek. Z Krakowa do Szydłowca nie jest bardzo daleko, zapraszam więc w odwiedziny i na przegląd dokumentacji Socratesa.
Pozdrawiam - Ewa.
Marek z Rzeszowa07-08-2003 00:23:00   [#05]

W naszym regionie spotkania odbywają się w Krakowie, więc wycieczka ją pewnie ominie. Co najwyżej kawa ze mną (jak przyjadę na to spotkanie).

Marek

Gaba07-08-2003 04:25:51   [#06]
Ale wiadomości! nie dość, że pokażą, nauczą, to jeszcze kawy chcą, porwą człowieka koło Szydłowca. :) Ewuś, dzięki, będę pytać pewno nie raz. Troche mam teorii w głowie, ciekawa jestem, jak się rozlicza "media"  - telefony, faksy, znaczki... taaak.

I robienie segregatorków z dokumentacją.

Perspektywa nieruszenia 4 literek z Krakowa końcem sierpnia kusząca, kusząca, oj,  bardzo!

Ale kawa z Markiem (ja stawiam!!!) to jest to.

Bardzo Wam dziękuję za informacje, nasz szkolny wyjazd do Wiednia szykuje się na ok. 10 października, nie wiem, czy to czas, czy nie czas - wizyta robocza, o bilety bym się nie martwiła.

Boże, dobrzeście mi zwrócili uwagę, że będą rozliczenia - idę z moja wicką, geniuszem rozliczeń, ja potrafię tylko wydawać, o - i jak szybko, dobrze i dużo. Wczoraj miałam 3 tys. a tu tyle piłek i innych chiałam, hmmm!

:)
Ewa z Szydłowca12-08-2003 17:17:56   [#07]
Już jestem w domu. Rozliczyłam się. Mogę rozpoczynać nowy rok szkolny. Jeżeli chodzi o rozliczenia telefonów itp. - cytuję - "wysokość kosztów powinna zostać określona na podstawie rzeczywistych wydatków - udokumentowana wyciągiem z bilingu i potwierdzona dowodem wewnętrznym". Z pozdrowieniami z Szydłowca - Ewa.
Marek z Rzeszowa04-02-2004 19:25:04   [#08]

Dostałem maila. Warto przeczytać i odwiedzić:

Szanowni Państwo,
 
od połowy stycznia 2004r. działa  forum internetowe Programu Socrates Comenius. Jeśli chcielibyście:
  •  podzielić się z innymi swoim doświadczeniem w realizacji projektów,
  •  wyrazić opinię o naszych projektach,
  • wyjaśnić wątpliwości,
  • bądź zadać pytanie związane z naszą akcją
zachęcamy do skorzystania z naszego forum na stronie:
 
 
Z poważaniem
 
Zespół
Programu Socrates - Comenius
 
 
Marek
Iwona104-02-2004 19:40:37   [#09]

gaba

ja nie rozumię!

Piszesz  "udało się nam zaliczyć wniosek ". To znaczy co? dostałaś zawiadomienie, że wniosek dotarł do Agencji i to wszystko-dobrze rozumuję?

Bo przecież wstępna akceptacja będzie w maju, a ostateczna w sierpniu!

Czy ja coś źle pojmuję???????

Gaba04-02-2004 20:34:24   [#10]

aleś mnie nastraszyła, że cos zaliczyłam, a nie wiem, co... Iwonko, mój post jest z sierpnia 2003...

w roku 2004r. masz jeszcze trochę czasu

Iwona104-02-2004 21:15:07   [#11]

rety

nie pomyślałam o czytaniu dat i to ja się wystraszyłam bo my zamierzamy złożyć w tym roku!

A realizujecie projekt dalej?

I w ogóle warto było? próbowałam podnosić twój wątek tutaj http://www.oskko.edu.pl/forum/thread.php?t=1284, ale nikt nie chciał ze mną rozmawiać-szkoda. A ja po wyjeździe indywidualnym z Comeniusa nabrałam takiej ochoty, że składamy aplikacje aż na trzy projekty ( nie mam pojęcia czy można) troche na wszelki wypadek, gdyby któryś nie spełniał wymogów formalnych ( jak by dali wszystkie to role są juz rozpisane) :-))

To co gaba-jest tylko praca czy zabawa też??

Elżbieta Wysocka05-02-2004 20:28:09   [#12]

jest zabawa

też oprócz pracy. Pracy jest sporo, ale jesli dobrze się to zorganizuje to jest OK.
My prcowalismy w Comeniusie, teraz robimy inne projekty lub jeszcze cos innego poza projektami. Moim zdaniem, to najważniejsze, aby miec dobrych czyt. chetnych do pracy, zdyscyplinowanych parnerów. Często trzeba zrobić coś szybko i jeśli trafisz na opieszałych cały projekt może się - niestety - zawalić ( przerobiliśmy to już ). Ale jeśli jest fajna grupa, to naprawdę mozna świetnie się bawić pracując.
Życzę powodzenia i pozdrawiam.
Alicja Szepelak06-02-2004 09:21:06   [#13]
A ja mam pytanie do doświadczonych. Kończę pracę nad wnioskiem. współpracuję ze szkołą włoską /Koordynator/ i holenderską / tak jak my partner/. Muszę do 1.03 do naszej Agencji Narodowej wysłać kompletną dokumentację w języku polskim i część A,B,C po włosku czy angielsku?
Marek z Rzeszowa06-02-2004 11:25:22   [#14]

Dokumenty składa się w języku angielskim i polskim.

Marek

Gaba06-02-2004 14:10:12   [#15]

???

przepraszam, składałam tylko po polsku i dostałam granta
Rycho06-02-2004 14:23:48   [#16]
bo teraz składa się tylko po polsku (Agencja tego wymaga) :-)
(i dołącza się egzemplarze ABC otrzymane od szkoły koordynującej)
Marek z Rzeszowa06-02-2004 14:43:27   [#17]

No tak - angielski egzemplarz mieliśmy tylko dla partnerów, przepraszam!

Marek

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]