Forum OSKKO - wątek

TEMAT: gdzie szukać dotacji na remont
strony: [ 1 ]
ellys29-07-2003 10:28:35   [#01]
Moja szkoła, tak jak wiele innych wymaga remontu. Cieknący dach, walące się ogrodzenie, przemarzające zimą ściany ( i jak sprostać wymaganiom menisa mówiącym o 18 stopniach? ) Jeżeli Ktoś jest w stanie wskazać źródła ewntualnego dofinansowania, proszę o pomoc. Wniosek do menisu o zwiększenie subwencji oświatowej niestety odrzucono.
GregWeb29-07-2003 10:57:05   [#02]

A może....

tutaj: http://www.menis.gov.pl/oglosz/kryteria.htm w pkt. IX można to spóbowac zgrabnie ująć, lub np. Urząd Marszałkowski, oni też maja swoje srodki na zadania inwestycyjne, przynajmniej nasz, lubelski trochę ma. Nawet gotowe wnioski na takowe dotacje rozsyła.
emeryt29-07-2003 14:54:15   [#03]

jak załatwić w MENiS

Ja dostałem dotację w wysokości 50% kosztów remontu. Z rezerwy 1% MENiS na usunięcie zagrożeń. Opis jak złożyć wniosek jest na stronach MENiS.Żeby załatwić pozytywnie musisz mieć konkretne dokumenty,że stan obiektu stanowi zagrożenia dla bezpiczeństwa uczniów.Ja miałem badania natężenia oświetlenia wykonane przez SANEPID (negatywne) oraz opinię Powiatowego Nadzoru Budowlanego wskazujące elementy zagrożeń (może to być odpadający tynk, urwane rynny, niewymiarowe drzwi do WC, niesprawna wentylacja, ubytki w posadzkach etc etc).

Przerobiłem to pozytywnie już drugi raz.

Możesz złożyć też wniosek do Marszałka Województwa.

Powodzenia.

Gaba30-07-2003 18:58:50   [#04]
Zdzisiu, napisz na pirva więcej, co???
emeryt28-01-2004 14:28:32   [#05]

uwaga grzebki remontowe!!!!

Na stronie MENiS w dziale ogłoszenia ukazały się kryteria podziału rezerwy subwencji 1 % na rok 2004.

VII - dofinansowanie remontów

VIII - dofinansowanie zakupu wyposażenia w nowo wybudowanych obiektach.

Ponieważ wnioskodawcą może być wyłącznie JST - dyrektorzy szkół winni już koło tego deptać - szczególnie dotyczy to remontów. Anaprawdę warto.

Jolanta Szuchta28-01-2004 16:29:53   [#06]

Dzieki

może mi sie uda,własnie przy rocznym przeglądzie obiektu napisano mi ze parkiet w sali gimnastycznej zagraza bezpieczenstwu dzieci.
ReniaB30-01-2004 23:02:32   [#07]
Wiem też,że w ministerstwie ochrony środowiska maja pieniądze na termoizolację czytaj wymianę okien, tylko nie wiem czy szkoła może zwrócić sie bezpośrednio czy za "pomocą" samorządu
grażka31-01-2004 10:52:37   [#08]
I czy mogą przedszkola?
gosienka31-01-2004 14:09:06   [#09]

Renia

u nas na termomedernizację występował samorząd a nie szkoły bezpośrednio.Jest to tak duża inwestycja , że sama tego nie udźwigniesz.Rozmawiaj z samorządem ,bo i wkład własny musicie mieć i inne sprawy.Jakbyś bardzo potrzebowała , to odezwij się do mnie na priv a dam ci kontakt na mój samorząd .

ReniaB31-01-2004 19:45:16   [#10]

gosieńko

dzięki za zainteresowanie, ale tylko podpowiadałam. U mnie też wystąpił samorząd ale mnie wykołowali z pierwszego rzutu. Wymianę robię metodą małych kroczków. Na razie przegrywam 40:6, ale pierwsze koty za płoty.
Lidka31-01-2004 19:58:00   [#11]
Z rezerwy budżetowej wyremontowałam w ubiegłym roku płot - o pieniądze wystąpić musi organ prowadzący. Jeżeli chodzi o poprawę bezpieczeństwa można prosić również np. PZU - dysponują osobnym funduszem - też korzystałam.
Jolabj19-04-2004 22:41:10   [#12]

Potrzebuję funduszy na remont kotłowni (przejście z ogrzewania węglem na gazowe) oraz na termomodernizację.Przeczytałam wszystkie ##,weszłam na str.MENiS-ściągnęłam ten załącznik.Niestety, OP twierdzi, że nie uda się pozyskać stamtąd żadnych pieniędzy( brak decyzji o zagrożeniu-tylko trochę tynk odpada w kotłowni).

W jakim wydziale  Urzędu Marszałkowskiego można ewentualnie próbować załatwić jakieś fundusze?

Proszę, podzielcie się aktualną wiedzą na temat jak inaczej jeszcze można starać się o pieniądze na taki cel , bo jutro mam pójść na rozmowę w tej sprawie do Urzędu Miasta.A terminy uciekają ;-)

ReniaB20-04-2004 22:15:47   [#13]
niech samorząd próbuje w tej ochronie środowiska, dają więcej niż MENiS
Grażyna22-04-2004 13:10:04   [#14]
Jola odezwij się zgubiłam (po imprezce) karteczkę z Twoimi numerami telefonów. sorki - jestem gapa...

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]