Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czas pracy kierownika
strony: [ 1 ]
Kajab31-03-2008 10:39:39   [#01]
Jestem kierownikiem internatu. W tygodniu mam 12 godzin zajęć pedagogicznych. Zaraz po objęciu stanowiska zaplanowałam swój czas pracy na 30 godzin (12 wychowawczych, 18 w kancelarii) i tak pracowałam kilka miesięcy. Moja dyrekcja po tych kilku miesiącach wpadła na pomysł, że powinnam pracować od 8.00 rano codziennie, co w przypadku internatu, gdzie zajęcia zaczynają się najwcześniej o 13.00 lub 14.00, powoduje, że spędzam w pracy co najmniej 8 godzin dziennie, czyli minimum 42 godziny tygodniowo, a bywa, że i prawie 50.
Zdaniem dyrekcji mój czas pracy jest nienormowany. Nic tego nie tłumaczy, bo nie wykonuję pracy zadaniowej, ani nie muszę pracować w wielu miejscach. Znane mi interpretacje kodeksu pracy dotyczące tej kwestii mówią, że kierownicy nie mają nienormowanego czasu pracy, ale dodają też, że ich czas pracy to maksimum 42 godziny.
Czy ktoś z Was może mi powiedzieć, gdzie szukać konkretnych aktów prawnych na ten temat?
Leszek31-03-2008 11:27:09   [#02]
Twój czas pracy określa Karta Nauczyciela - oczywiście jeśli jesteś pracownikiem z uprawnieniami pedagogicznymi...
masz czas dydaktyczny i pozostały - art. 42
w szkole nie ma formalnie zatrudnienia w czasie nienormowanym.
Pomimo twierdzenia dyrekcji.

pozdrawiam
DYREK31-03-2008 11:29:24   [#03]

nie więcej niż 40 godzin tygodniowo

http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=22286&pst=15#pst15

Przepisy prawa pracy nie przewidują ani nie mogą przewidywać „nienormowanego czasu pracy” rozumianego dosłownie, czyli jako czasu pracy bez jakichkolwiek norm. Istotą regulacji czasu pracy jest bowiem ustanowienie norm ograniczających pozostawanie pracownika w dyspozycji pracodawcy i przez to zapewnienie mu realizacji  prawa do wypoczynku.Dosłowne rozumienie pojęcia „nienormowany czas pracy” sugeruje jakoby czas pracy określonej kategorii pracowników nie podlegał żadnej regulacji, co nie odpowiada obowiązującemu prawu. Używane w praktyce gospodarczej, jak i w niektórych opracowaniach pojęcie „nienormowany czas pracy” nie jest na ogół rozumiane jako czas pracy bez jakiejkolwiek normy, bez jakichkolwiek ograniczeń, ale czas pracy charakteryzujący się pewną swobodą wykonawców co do kształtowania rozkładu czas pracy czy modyfikacjami podstawowej normy czasu pracy (tj. z możliwymi odchyleniami, których się nie rozlicza, zwłaszcza ze względu na dodatkowe wynagrodzenie).

Kajab31-03-2008 11:32:02   [#04]
Teraz tylko wydrukuję sobie to wielkimi wołami na prześcieradle i pójdę z takim transparentem do dyrektorki.
Bardzo dziękuję.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]