Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Arkusz organizacyjny - opiniowanie
strony: [ 1 ]
Stanley19-05-2003 08:16:50   [#01]
Czy arkusz organizacyjny Rada Pedagogiczna powinna opiniować do końca kwietnia, czyli przed złożeniem go do organu przez dyrektora, czy może też w maju , kiedy dyrektor naniesie poprawki narzucone prze organ prowadzący? Ale wtedy nie widzę już sensu.
Dorota K19-05-2003 08:48:36   [#02]

czy arkusz organizacyjny Rada Pedagogiczna "może" czy "musi" zaopiniować?

w mojej szkole dowiaduję się o organizacji pracy szkoły na radzie plenarnej w sierpniu.

Elusia19-05-2003 10:14:52   [#03]
U nas MUSI - na podstawie art. 41 ust. 2 pkt 4 ustawy OSO
Karolina19-05-2003 14:50:06   [#04]

My też dowiadujemy się w sierpniu :-))

I zawsze ta sama doza napięcia i ciekawości...a tu proszę - można czy trzeba inaczej? :-)

Ewa z Rz19-05-2003 14:57:47   [#05]

Trzeba

Gdyż RP MUSI opiniować projekt organizacji przyszłego roku szkolnego - więc Przed zatwierdzeniem. Opinia RP wymagana jest do zatwierdzenia i pozytwynego zaopiniowania przez KO. Opinia rady jest wymagana przez UoSo, ale nie jest dla nikogo wiążąca.

Ponieważ organ powinien dostac zaopiniowany przez RP ptojekt, opinię w tej sprawoe RP musi wydac PRZED 30 kwietnia.

Dotyczy to CAŁEJ organizacji, więc nie tylko arkusza org. ale również planów nauczania.

W sierpniu to RP MUSI być zapoznana z zatwierdzonym już arkuszem.

benedu gda19-05-2003 15:27:32   [#06]

Lubimy opiniować

Przepraszam, nie rozumiem o co się pytacie - u mnie w placówce nie ma rady pedagogicznej, a rada pedagogiczna w szkole niepublicznej wcale nie musi, a opiniuje:-) Przecież dyrektor musi mieć jakiś kij i marchewkę w zanadrzu, a nie tak od razu: kawa na ławę, jak to niektórzy pomyśleli już w 1991 r. Przecież to przerasta wielu nauczycieli. Wcześniej w szkole było tak spokojnie, tak sielsko:-) Oczywiscie kpię i kipię - i znów na związki, i znów na organy prowadzące, i znów na nadzorców oswiatowych:-)

Ewo - nie pisz, że rada pedagogiczna musi, bo rzeczywistość pokazuje, że wcale nie musi i wielu władcom z tym dobrze.

Tak rzeczywiście - to musi, tylko kto to wymusi?;-)

Lucyna N19-05-2003 16:26:37   [#07]
Musi, ale jak to zrobić przed 30 kwietnia, skoro do tego dnia uczniowie mogli składać podania do gimnazjum ?
benedu gda19-05-2003 16:46:12   [#08]

Nie mój problem:-)

Jeśli problemem są gimnazja - to je zlikwidować:-)

Jak z tą muchą, która po wyrwaniu szóstej nogi nie odpowiada na polecenie i nie chce chodzic:-)))

Adaa19-05-2003 16:53:24   [#09]

benedu..

bardzo lubisz krążyc wokół tematu ,przez co rozmywasz niemiłosiernie

rada pedagogiczna , tam gdzie sie ją tworzy opiniuje organizację pracy szkoły i tyle

 po co Ty kipisz?

jest cos z tego?:-))

Adaa19-05-2003 16:56:54   [#10]

nie doczytałam o biednej muszce..

 merytorycznie biedna naprawdę;-)
benedu gda19-05-2003 18:21:53   [#11]

Janusz sprawdzi czy ipwo nie kłamie:-)

2. Rada pedagogiczna opiniuje w szczególności:

1) organizację pracy szkoły lub placówki, w tym zwłaszcza tygodniowy rozkład zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych,
2) projekt planu finansowego szkoły lub placówki,
3) wnioski dyrektora o przyznanie nauczycielom odznaczeń, nagród i innych wyróżnień,
4) propozycje dyrektora szkoły lub placówki w sprawach przydziału nauczycielom stałych prac i zajęć w ramach wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatkowo płatnych zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.
 
To co przytoczyłem wyżej zna kazdy dyrektor, nawet dyrektor szkoły czy placówki niepublicznej, choć niektórzy rozumieja powyższe inaczej.
Projekt arkusza organizacyjnego szkoły jest elementem organizacji pracy szkoły lub placówki. Niedługo będą to wiedzieli wszyscy młodzi nauczyciele, którzy zdadzą egzamin na nauczyciela mianowanego, a ja myślę, że także nie tylko najbardziej ambitni - swierzo upieczeni nauczyciele kontraktowi. I wtedy drżyjcie dyrektorzy nie z tej epoki, i wtedy nie będę musiał kipieć:-)
Coś z tego ksiegozbioru za 9999 zł zapamiętałem, zrozumiałem i zaprezentowałem ...
Kumasz Adaa:-)

fredi19-05-2003 18:58:38   [#12]

fredi

benedu gda tydzień minął
Adaa19-05-2003 19:19:44   [#13]

nie kumam;-)

wytłumacz jeszcze raz;-)
benedu gda19-05-2003 19:23:31   [#14]

Spoko!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Awans nie zając, ten tekst bedzie potrzebny do segregatora, no do koperty:-)

Jeśli tak bardzo chcesz pełniejszej odpowiedzi, to:

jesli skreślasz małolata, to jeszcze możesz powiadomić sąd rodzinny, o zagrożeniu demoralizacją.

A teraz jazda - na rower:-)))

fredi19-05-2003 19:33:58   [#15]

Spoko!!!!!!!!!!!!

Jestem dyplomowany (Twoja praca nie temat)
Ewa z Rz20-05-2003 05:33:07   [#16]

:-))

A u nas zz domagają się, by projekt arkusza wyłożyć w pokoju nauczycielskim na min tydzień :-/...

I organ je popiera....

Organ zdecydował o przekazaniu arkuszy zz-tom - a te miały do mojego takie zastrzeżanie "u pani to nic nie ma, bo nie ma nazwisk nauczycieli"

:-))

beera20-05-2003 10:36:38   [#17]

Przepraszam, nie rozumiem o co się pytacie

Odpowiedź  poprzedzona takim wstępem jak wyżej jest zaiste baaaardzo wiarygodna :-))))

benedu gda20-05-2003 11:27:03   [#18]

Kazdy czyta i rozumie co chce

Asiu, to traktuj ją jako niewiarygodną! Twój problem:-(
beera20-05-2003 11:29:40   [#19]

bene du

ja własnie napisałam ODWROTNIE :

zaiste baaaardzo wiarygodna

Zapraszam do czytania ze zrozumieniem!

benedu gda20-05-2003 11:32:44   [#20]

:-)

Miło mi, ze czytasz do konca:-)

Czasami też mogę czegoś nie skumac;-)

Basik20-05-2003 13:32:44   [#21]

zastanawia mnie to opiniowanie przed zatwierdzenie. Nauczycieli interesuje finał, co komu i ile? Może się okazać i często się okazuje, że organiści / rożni/ coś tam każą zmienić, komuś zabrać, komuś dodać. Niestety, zmieniamy - bo albo mają rację, albo nie chcą podpisać z różnych przyczyn.Mam projekt zatwierdzony, wprowadzam z początkiem roku w życie i dopiero jest to organizacja pracy szkoły.

Z propozycjami przydziałów należy wcześniej- szczególnie tych stałych zajęć. Informując o wymogach formalnych / kwalifikacje/ jako głównym kryterium. Dodatkowe otrzymuję od samorządu w ilości godzin, bez konkretów na co i komu. Rozdzielamy to z początkiem roku.

Marek z Rzeszowa20-05-2003 20:50:18   [#22]

Już o tym kiedyś mówiliśmy, ale sądzę, że trzeba to jednoznacznie powtórzyć. Przez żądanie zaopiniowania Arkusza Organizacyjnego przez RP naruszane jest prawo.

Owszem RP opiniuje organizację pracy szkoły (konia z rzędem temu, kto udowodni, że to to samo co Arkusz Organizacyjny) oraz propozycje szczegółowego przydziału nauczycielom stałych prac i zajęć w ramach wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatkowo płatnych zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych (to też arkusz organizacyjny nie jest).

Marek

fredi08-03-2004 21:59:21   [#23]
to co nim jest?
Marek Pleśniar08-03-2004 23:03:47   [#24]

wielokrotnie to poruszaliśmy. Marek ma rację.

Organizacja to plan lekcji itp a nie arkusz.

zgredek08-03-2004 23:23:55   [#25]

UoSO:

Art. 41.
2. Rada pedagogiczna opiniuje w szczególności:

1) organizację pracy szkoły lub placówki, w tym zwłaszcza tygodniowy rozkład zajęć lekcyjnych i pozalekcyjnych,
2) projekt planu finansowego szkoły lub placówki,
3) wnioski dyrektora o przyznanie nauczycielom odznaczeń, nagród i innych wyróżnień,
4) propozycje dyrektora szkoły lub placówki w sprawach przydziału nauczycielom stałych prac i zajęć w ramach wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatkowo płatnych zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.
zgredek08-03-2004 23:32:12   [#26]

Ramowe statuty:

§ 12. 1. Szczegółową organizację nauczania, wychowania i opieki w danym roku szkolnym określa arkusz organizacji (...) opracowany przez dyrektora (...), z uwzględnieniem szkolnego planu nauczania, o którym mowa w przepisach w sprawie ramowych planów nauczania - do dnia 30 kwietnia każdego roku. Arkusz organizacji (...) zatwierdza organ prowadzący (...) - do dnia 30 maja danego roku.

2. W arkuszu organizacji liceum zamieszcza się w szczególności: liczbę pracowników (...), w tym pracowników zajmujących stanowiska kierownicze, liczbę godzin zajęć edukacyjnych finansowanych ze środków przydzielonych przez organ prowadzący (...) oraz liczbę godzin zajęć prowadzonych przez poszczególnych nauczycieli.

3. Na podstawie zatwierdzonego arkusza organizacji (...) dyrektor (...), z uwzględnieniem zasad ochrony zdrowia i higieny pracy, ustala tygodniowy rozkład zajęć określający organizację zajęć edukacyjnych.
zgredek08-03-2004 23:33:24   [#27]
liceum=(...)
zgredek08-03-2004 23:37:09   [#28]

ustawa o zz:

Art. 26. Do zakresu działania zakładowej organizacji związkowej należy w szczególności:

2) zajmowanie stanowiska wobec pracodawcy i organu samorządu załogi w sprawach dotyczących zbiorowych interesów i praw pracowników,
HenrykB08-03-2004 23:39:27   [#29]

No a jak można opiniować propozycje dyrektora w sprawach przydziału stałych prac i zajęć w ramach wynagrodzenia zasadniczego?

Moje Rady nigdy nie opiniowały arkusza (dokumentu). Wice wyczytywała propozycje przydziału.... (jak niżej), które zgodne były z projektem arkusza. Gdy tylko była możliwość uwzględnienia wniosków nauczycieli w tym zakresie - robiliśmy to.

Po co opiniować w sierpniu i we wrześniu coś, co stało się faktem?

Dla mnie propozycja zawarta jest w projekcie.

Art. 41.
2. Rada pedagogiczna opiniuje w szczególności:

4) propozycje dyrektora szkoły lub placówki w sprawach przydziału nauczycielom stałych prac i zajęć w ramach wynagrodzenia zasadniczego oraz dodatkowo płatnych zajęć dydaktycznych, wychowawczych i opiekuńczych.

zgredek08-03-2004 23:54:45   [#30]
Arkuszjest projektem do dnia zatwietrdzenia przez organ.

Z dniem zatwierdzenia jest arkuszem organizacji.

Później dyrektor sporządza tylko aneksy - pierwszy aneks przedstawiany jest na ostatniej radzie pedagogicznej w danym roku szkolnym.
zgredek08-03-2004 23:58:35   [#31]
i nie pytajcie mnie, dlaczego w kwietniu powinnam wiedzieć, jaki nabór będę miała w czerwcu-lipcu. Ile oddziałów, ilu nauczycieli w związku z tym.

Ale tu kłania się KN, która nas do czegoś zobowiązuje.
Gaba09-03-2004 05:47:29   [#32]
Zgredku, i to jst chore - to jest tzw. wróżbiarstwo - KN inne terminy, organizacja roku inne terminy... to się nijak nie ma do niczego!
Zola09-03-2004 07:37:16   [#33]
dodam do tego ,że planowanie budżetu to też inne terminy
fredi09-03-2004 11:22:11   [#34]

ZGREDEK

nie cytuj!!!!!!!!!

Interpretuj!!!!!!!!!!!!!!!1

AnJa09-03-2004 11:57:25   [#35]

;-)

No własnie zgredek - interpretuj!

I jeszcze wyszukuj konteksty!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]